Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Председника општине превоз не занима, њиме се уосталом никада није ни возио, а никоме другом не дозвољава да се превозом бави, чак је забранио да било ко контактира Секретаријат.
A vi sami jel preuzimate išta konkretno?
 
A mi sirotinja... Dok na jednoj strani grada, na jedno novo slovo, ovamo jedan red vožnje redukovan 😀

Grocka definitivno najgora opština 🧨
Zivim vise od 30g.na toj opstini i zaista nema gore opstine od Grocke. Prevoz je totalno unakazen godinama, putevi puni rupa, sahti da lomis kola svaki dan.Sadrzaji gotovo nikakvi, nema bazena, nema nikakvih sadrzaja za decu osim "kladionica", e njih ima svuda, na svakom koraku.. Danas vise ni kasirke ne zele da putuju autobusima propale Laste i da se jasu iz Umcara preko 10 sela da bi se dogegali do grada. Tacnije, iz mog sela ja mislim da putuju samo jos oni br.koji radi po Titovskom vremenu od 7-3 pa hvataju te jedine polaske autoputem, posto red voznje nije menjan od 70 tih godina i srednjoskolci koji su maloletni pa jos ne mogu da voze.
 
Када је Весић долазио у Умчаре пре 2-3 године,са њим је дошао и човек из секретаријата за јавни превоз,НИЈЕДНО питање није било постављено у вези јавног превоза, толико о томе...
 
Када је Весић долазио у Умчаре пре 2-3 године,са њим је дошао и човек из секретаријата за јавни превоз,НИЈЕДНО питање није било постављено у вези јавног превоза, толико о томе...
Људи хоће да буду господа да се возају са колима,а немају кер за шта да их уједе.Нек само израчунају људи колико би уштедели када би на посао путовали аутобусом.Скупо им гориво,па нек буде и 300 динара.
 
Људи хоће да буду господа да се возају са колима,а немају кер за шта да их уједе.Нек само израчунају људи колико би уштедели када би на посао путовали аутобусом.Скупо им гориво,па нек буде и 300 динара.
Meni je 20% plate samo za gorivo i to idem iz Vinče, a zamislite te koji idu iz Umčara npr ili Dražnja
 
А што се тиче нових линија,знамо коме ће припасти свака линија која би се увела.Ласта сигурно не,једва и ово одржавају.
 
А што се тиче нових линија,знамо коме ће припасти свака линија која би се увела.Ласта сигурно не,једва и ово одржавају.
Ласти може припасти нова линија само ако се редукује ред вожње на некој постојећој линији, тачније одузме возило,и даље ми није јасно како су они добили 313, а што се тиче приватника оно што знам је да Стрела не би сигурно преузела ове крајеве овде,чак ни за минибус линију као што је 584. Јер немају гаражу у близини
 
На списку су државе за приватизацију за 2024.годину,ткд можемо очекивати да Стрела узме још Ластиних акција.
 
Ne znam da li je iko primetio (vrlo je moguće da se uvodi ujutru), 505L je produžena jednu stanicu (Miljakovačke livade) i ponovo nosi oznaku 505.
И боље што нумерација више није 505Л,јер 505 је укинута пре неколико месеци ако се добро сећам.
 
Maz danas posetio 491
20240313_113309.jpg
20240313_113332.jpg
20240313_113351.jpg
 
Добио сам један занимљив одговор из секретаријата за јавни превоз,наиме обратио сам им се за инфо-табле које и даље стоје постављене у Београдској улици у Дражњу на укинутим стајалиштима и укинутом линијом са питањем из ког разлога су још увек ту и у прилогу је одговор, пс. Нисам знао да инфо табле постављају градске општине а не секретаријат
Screenshot_20240313_120944_Gmail.jpg
 
Не постављају, то поставља Секретаријат. Међутим, ове у Београдској јесмо поставили ми јер они не би то урадили по стандарду већ би залепили А4 папир на бандере као у Калуђерици за линију 309Л (зато што их приград просто не интересује)
 
Када је Весић долазио у Умчаре пре 2-3 године,са њим је дошао и човек из секретаријата за јавни превоз,НИЈЕДНО питање није било постављено у вези јавног превоза, толико о томе...
Zato sto su svi digli ruke od prevoza. Mnogi su postali gospoda pa ni 200m nece pesaka, nego pale auto i blokiraju centar sela. Kao sto rekoh u prethodnoj poruci, ako ides busom na posao onda si nekako "jadan'", kazu "nema ker za sta da ga ujede pa ide busom" . Ljudi danas imaju po 3 auta, a jedna porodica. Kome jos treba neki autobus za sumadijsku malogradjanstinu..? Pojedinci su se snasli i skratili vreme puta pa idu autom do Malog Pozarevca i kace se za 493,465(to je trenutno najisplativija stavka ako neces da se klatis 2h do posla).
 
А шта да предузмемо?
Да протестујете као грађани Сремчице и да гласате против актуелне власти на предстојећим општинским и градским изборима. Ако ни те две ствари не урадите заслужујете све ове проблеме.
 
Да протестујете као грађани Сремчице и да гласате против актуелне власти на предстојећим општинским и градским изборима. Ако ни те две ствари не урадите заслужујете све ове проблеме.
Ne vredi, opet imaju 60% lagano i nema šanse da kod nas iko pobedi osim sns-a. Niko nije hteo da protestuje dok su nam se kvarili i palili autobusi kao u Sremčici, sad kad smo dobili kineze svi srećni i zadovoljni, to sto se već raspadaju nema veze.
 
Da imate samo jednu liniju kao vezu sa centrom, kao što je slučaj sa Sremčicom, protestvovali bi ljudi. Isto kao što ljudi ne protestvuju zbog skraćenja Vračarskih trolejbusa jer imaju 29 do centra.​
 
Da imate samo jednu liniju kao vezu sa centrom, kao što je slučaj sa Sremčicom, protestvovali bi ljudi. Isto kao što ljudi ne protestvuju zbog skraćenja Vračarskih trolejbusa jer imaju 29 do centra.​
Mi nemamo ništa sto je najgore i niko ne protestuje. Ustanicka i to ti je to, pa posle presedas dalje i gužvaš se po po 17,31 i 50
 
Да протестујете као грађани Сремчице и да гласате против актуелне власти на предстојећим општинским и градским изборима. Ако ни те две ствари не урадите заслужујете све ове проблеме.
Pa tek aktuelnu opoziciju ne zanima prigrad, teško da će se za putnike trocifrenih linija išta promeniti na bolje eventualnom promenom gradske vlasti. Pa većina stranaka opozicie nema ni gročanske odbore niti aktiviste.
 
Pa tek aktuelnu opoziciju ne zanima prigrad, teško da će se za putnike trocifrenih linija išta promeniti na bolje eventualnom promenom gradske vlasti. Pa većina stranaka opozicie nema ni gročanske odbore niti aktiviste.
Apsolutno, šta je prethodna vlast uradila po pitanju poteza 300? Apsolutno ništa, kao i po pitanju cele opštine, a ovi su bar uveli 309L,311 i 313.
 
За све мора петиција,појединац не може ништа урадити.Мада реално људе брига за превоз и мало људи би то потписали,не само у једном месту,него свуда.
 
Pa tek aktuelnu opoziciju ne zanima prigrad, teško da će se za putnike trocifrenih linija išta promeniti na bolje eventualnom promenom gradske vlasti. Pa većina stranaka opozicie nema ni gročanske odbore niti aktiviste.
Да ли заиста мислите да ситуација може да буде гора од садашње? Гласајте за листу неке опозиционе странке која има одбор у Гроцкој.
 
Vrh