Šta je novo?

Praznična rasveta i novogodišnje manifestacije

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=416663#p416663:1xgaoiy2 je napisao(la):
direktor » 14 Nov 2016 05:42 pm[/url]":1xgaoiy2]Pa valjda ce da postave u pozeskoj

Ja se nadam da neće... Znam ponekad sebi u glavi da ispričam nebuloznu bajku o tome kako su ovi u opštini shvatili neke stvari (recimo to da nam park katastrofalno loše osvetljen i da to predstavlja opasnost za korisnike, to kako se veliki delovi Požeške raspadaju do te mere da ugrožavaju bezbednost u saobraćaju, kako bi trebalo skupiti malo para da se dotera pijaca da liči bar na nešto iz 20. veka kad već nemože da liči na nešto iz 21., itd., itd., itd., do besvesti) pa im je glupo da troše pare i struju na onu bednu i ružnu à la osamdesete rasvetu koju je Mali kupio "na veliko" u Grčkoj.
 
rasveta bar sa slika izgleda mnogo lepse nego prethodnih godina, pogotovo knez i pokloncic na trgu
s druge strane onaj uzas na brankovom mostu, fasizam i kic, nemam reci. mogli su ocila po banderama da okace
sto ne postavise to nedelju dana oko sretenja, leglo bi ko kec na deset, nego ovako...
 
Znaci po nekima je isticanje simbola drzave Srbije fasizam je srbi jedini nemaju pravo na isticanje drzavnih simbola
 
isticati nacionalne simbole, naravno, nije sam po sebi fasizam, ali treba imati meru i isticati onda kada za to postoji realna potreba. U kontekstu stvaranja praznicne atmosfere, isticati nacionalne simbole zaista nije potrebno i krajnje je neprikladno, posto bozicni i novogodisnji praznici koje obelezavamo u narednom periodu nemaju nacionalnu odrednicu. I to jos pogotovo u zemlji u kojoj je prisutno i suvise nebuloznog nacionalizma, mrznje i raznih drugih oblika pritimivnog ponasanja i shvatanja. Najmanje sto je ovde potrebno je neselektivno isticanje nacionalnih simbola i potenciranja nacije kao najvaznije odrednice u drustvenom zivotu. Ja pripadam generaciji koja se vrlo dobro seca devedesetih i patoloske nacionalisticke mrznje na kojima su te devedesete pocivale i koja, na zalost, jos uvek traje. Kaciti nacionalne zastave kao dekoraciju za predstojece praznike samo je nastavak jednog potpunog ludila, nacionaline uniformnosti i isljucivosti i odsustva bilo kakvog kritickog razmisljanja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=417160#p417160:275xc6pb je napisao(la):
boggy » Thu Nov 17, 2016 12:17 pm[/url]":275xc6pb]isticati nacionalne simbole, naravno, nije sam po sebi fasizam, ali treba imati meru i isticati onda kada za to postoji realna potreba. U kontekstu stvaranja praznicne atmosfere, isticati nacionalne simbole zaista nije potrebno i krajnje je neprikladno...

UPRAVO! ljudi ne znaju kog datuma se obelezava dan drzavnosti, s druge strane imamo svetlece trobojke na brankovom za novu godinu. zato kazem, okaciti irvase na mostu u decembru, trobojke u februaru i stvar resena. ovo sto sada imamo je nacionalizam sa primesama fasizma u pokusaju i savrsen kiceraj i izvrgavanje osecaja nacionalne pripadnosti ruglu.
 
Vama su irvasi nesto sto treba isticati a to zapravo i nije deo nase kulture, dok torbojku koja je deo naseg nacionalnog identiteta ne treba.
Upravo suprotno kolege forumasi.
 
Da izvines, _ebali vas irvasi!
I debeli koka kolin deda.
Zar su u Srbiji toliko isprani mozgovi?
Pricate o nacionalizmu???
To sto se u drzavi Srbiji postavi trobojka?
A verovatno vam hiljade odevnih predmeta sa motivom zastave SAD-a izgledaju bas 'fensi'?!
Super je okicena jelka, ali badnjak je retro?
I tako dodjosmo da je sramota i nacionalizam da od celog grada na jednom mestu praznicna rasveta bude u zastavama srbije, ali je tako fino da 'sv. Patrika' most na adi bude u bojama irske????

Ovi sto tvrde da je isticanje nacionalnih simbola 'kiceraj, fasizam i slicno, neka posete psihologa, jer imaju ozbiljan problem prihvatanja sopstvenog porekla i identiteta.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
ma dajte molim vas ako mislite da je patriotizam okititi most trobojkom za vreme gregorijanske nove godine, a da se po novom nastavnom planu i programu ide u skolu za vreme julijanske, onda ne znam koji nacionalni identitet cuvate? objasnite mi kakve veze ima 31.12. sa srpskom zastavom, tj. osecajem srpstva? i gde su svi ti ukrasi za sretenje, dan pobede...?
a hiljade odevnih predmeta sa zastavom SAD su izmedju ostalog i doveli do trampovog predsednikovanja, pa ce i oni da se cesu tamo gde ih ne svrbi.
ovde je malo potrebno da se zapocne lavina identifikacije sa agresorom i da se "izdajnik" pozove da "poseti psihologa" ili "emigrira", pa vi vidite o cemu pricam.
za mene je patriotizam npr. posteno i savesno izvrsavati dodeljenu funkciju u drzavnom preduzecu/aparatu, a ne kititi se trobojkama; patriotizam je i povremeno se farbati u crveno plavo i belo, ali zna se kad. ali prepusticu sledece dve strane diskusiji u koju par tema povremeno upada, a koja je potpuno besmislena. toliko od mene.
 
Pa ti si poceo besmislenu diskusiju pa je doslo par novih forumasa plus dobrodosli
I otkud ti to da rasvjeta nece raditi do 15 februara i za novu godinu po julijanskom kalendaru
 
@arapski investitor,
Ne razumem kako moze trobojka da smeta bilo kom srbinu? Ti si izjavio da je to fasizam, da li je takav komentar u redu?
Pri tom ona uopste nije toliko prisutna niti istaknuta u gradu.
 
Besmisleno je nazivati fasizmom nekoliko ukrasa u boji trobojke!
Ljudski je pogresiti. Ljudski je i da se nekome vizuelno ne svidja nesto (pa bilo to grb, boje zastave i slicno).
Ali nekoliko desetina ukrasa u bojama srpske trobojke nazivati 'nacionalizmom' i 'fasizmom'...
Izvini, ali i dalje smatram da imas krizu identiteta i kompleks nize vrednosti.

P.S.
Nova godina pored po Gregorijanskom je i po Milankovicevom kalendaru. A posto secrasveta nece skidati ni do iza Julijanske Nove godine, opaska ti ne stoji.

P.S. 2
Mozes se suzdrzavati na naredne 2 stranice koliko god hoces...
'Bupnuo' si glupost sa 'fasizmom i nacionalizmom'...


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Nas narod je toliko ubijen u pojam poslednjih 25 godina da se plasi svoje Drzavne zastave i boja, zato se i desava da mnogi poput ovog sto povezuje nasu zastavu sa fasizmom , iako smo mi oduvek kao narod i kao drzava bili antifasisticki nastrojeni i imali dva antifasisticka pokreta( dakle ne jedan vec dva :) ) , Smatram da drzavne i nacionalne simbole Srbije treba isticati i ponositi se sa njima jer to je obelezje gradjana Srbije , a ne nesto cega se treba stideti ili cak demonizovati, nasa zastava i simboli nikada nisu bili ni fasisticki za razliku od nekih , prema tome pre nego sto bilo ko krene da laprda neka se malo obrazuje i napravi razliku izmedju fasizma, sovinizma i nacionalizma.
 
Dosta fino sroceno KartmenBG. Uz to moram dodati da se u postovima i na internetu inace olako poteze rec fasizam.
 
Fašizam? Ne, kod nas je 1984 - ljudi imaju ograničen fond reči....

article-2151637-133B34E1000005DC-418_964x800.jpg


9899917.jpg


98-rock_-51.jpg


arco-trionfo-36458_w1000.jpg


stock-photo--old-street-in-zurich-decorated-with-flags-for-the-swiss-national-day-st-of-august-55334821.jpg


Nemam problem sa dizajnom rasvete. Irvasi, zastave, deda mrazovi, pahulje...
Meni samo smeta to što se troši struja u novembru.
Zbog čega? Zato što je Vućić prošle godine javno kritikovao Malog, pa su ga ostali naprdnjaci zezali?
Jel' neko već video "novogodišnje Bugare"?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=417160#p417160:21bqpbp0 je napisao(la):
boggy » 17 Nov 2016 12:17 pm[/url]":21bqpbp0]isticati nacionalne simbole, naravno, nije sam po sebi fasizam, ali treba imati meru i isticati onda kada za to postoji realna potreba. U kontekstu stvaranja praznicne atmosfere, isticati nacionalne simbole zaista nije potrebno i krajnje je neprikladno, posto bozicni i novogodisnji praznici koje obelezavamo u narednom periodu nemaju nacionalnu odrednicu. I to jos pogotovo u zemlji u kojoj je prisutno i suvise nebuloznog nacionalizma, mrznje i raznih drugih oblika pritimivnog ponasanja i shvatanja. Najmanje sto je ovde potrebno je neselektivno isticanje nacionalnih simbola i potenciranja nacije kao najvaznije odrednice u drustvenom zivotu. Ja pripadam generaciji koja se vrlo dobro seca devedesetih i patoloske nacionalisticke mrznje na kojima su te devedesete pocivale i koja, na zalost, jos uvek traje. Kaciti nacionalne zastave kao dekoraciju za predstojece praznike samo je nastavak jednog potpunog ludila, nacionaline uniformnosti i isljucivosti i odsustva bilo kakvog kritickog razmisljanja.
Најпримитивнији, најпоганији пост који сам на Беобилду прочитао. Нема шта, овако звуче фашисти 21 века - свакојакви анационални грађани света, лажни борци за људска права, слободу говора и једнакост.
 
Generalno nemam nista protiv isticanja drzavnih simbola (mada i tu treba biti umeren), no medjutim boje drzavne zastave kao novogodisnja rasveta :roll:
 
43060da991173e488b40267d4ea973cc.jpg
027984d2cab0f9dc494e5880a8bde5ae.jpg
ovako je u Rimu okicena glavna soping ulica Via del Corso .Nema nista lepse od zastave kakav fasizam?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Osobe koje tvrde da je isticanje nacionalnih simbola preterivanje i da isto naginje fašizmu najverovatnije nikada nisu putovale van Srbije (ili su zlonamerne). Ništa više od toga ne treba reći o ovome.

Idemo dalje.
 
Sramota me je sto o ovome moramo uopste i da pricamo.
Hvala svima na ovim primerima.

Jedan kuriozitet koji sam cuo od prijatelja: 24 glavna grada Evrope imala su okicene ulice 1. Novembra ove godine.
 
Kao prvo blaćenje zastave je praviti novogodišnje ukrase od nje, a to je i protiv zakonito. Jasno e određeno na koj se način, kada i gde mogu isticati državni simboli. Ovo pravljenje novogodišnjih lampiona od zastave je netačno i proizvoljno jer zastava Srbije uopšte ne izgleda tako već ima grb u sredini što je razlikuje od nekih sličnih zastava tako da ako su već hteli da šire nacionalizam, kao da nam ga je bilo malo posle silnih ratova, onda su to trebali da urade sa poštovanjem i tačno.
A kao drugo postoji i definicija fašizma, lepo se može pronaći na prvoj stranici gugla. Fašizam nije isticanje zastave neke države, fašizam je plansko istrebljenje nekog naroda. Čestom upotrebom "Fašizama" gubi se snaga te reči i ona se relativizuje a time i svi zločini koji su rađeni u to ime. Sa druge strane isticanje zastave je nacionalizam što je po radnjama koje čini i ideologiji jednu stepenicu samo udaljen od fašizma.
 
Vrh