Šta je novo?

Poplave - Povlačenje vode, Obnova

Pa mora se srediti politicka konkurencija , velja lampek
 
Došao je svečani trenutak da Milan Tarot objasni šta je u stvari HAARP:
:lool: :lool: :bash: :bash:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qvGJ_OjmaFg[/youtube]
 
Ivana Lalovic
Od kako imam pristup medijima, internetu a naročito televiziji, uvidela sam svoju grešku, te sam rešila da se javno izvinim. Pre svega, izvinjavam se što nisam bila u mogućnosti da slušam izveštaje iz zvaničnih medija, već sam posmatrajući situaciju uživo, dovedena u zabludu, zbog čega sam koristila uvredljive izraze za sam državni vrh -džukela i krava. Ja jako volim životinje i da sam bila upoznata sa nadljudskim naporima i herojskim delima državnog vrha, sasvim sigurno ih ne bi vreďala na taj način. Zatim se izvinjavam što sam i sama dovedena u stanje panike, nakon što je naš cenjeni Premijer održao javnu sednicu Vlade na kojoj je vikao na ministre i neprimereno se obraćao drugim prisutnima na pomenutoj sednici, izjavljivao da je situacija katastrofalna i kataklizmična, kao i da ima mnogo žrtava i na taj način izazvao opštu paniku, razume se, bez da je imao takvu nameru. Iz tog razloga iskreno verujem da bi svaki sudija u ovoj zemlji utvrdio da nema krivične odgovornosti gore pomenutog, te da se pitanje njegove krivične odgovornosti za izazivanje panike neće ni postavljati. Izvinjavam se i što sam se usudila da se u ovim teškim vremenima koristim slobodom govora, shvatam koliko je to bilo neprimereno sa moje strane. Izvinjavam se i zato što su pojedini ljudi iz mog teksta u kome se govori da ima 13 žrtava, zapravo pročitali da ima na hiljadu žrtava i tela koja plutaju Obrenovcem. A onima koji su upravo sada došili do velikog "AHA" i počeli da pišu uvredljive komentare, ponovo skrećem pažnju da obrate pažnju na čitanje i izvinjavam se što ih opet neću udostojiti odovora. Ja znam šta i na koji način sam napisala, a zbog čega su te osobe našle za shodno da me agresivno napadaju, opovrgavajući ono što nisam napisala, i na taj način iznoseći nove podatke, to će morati sami da objasne. Istima se izvinjavam i što su u mojim rečima da svima koji su učestvovali u spašavanju ne mogu ni reč da kažem, pročitali da sam iste najstrašije napala. Priznajem da sam, sada vidim bez razloga, bila izrevoltirana činjenicom da je naš voljeni Premijer doveo novinare posle tri dana i krajnje bezobrazno i po običaju neprimereno se ponašao, gotovo predstavljajući da nema žrtava. Ja zbog svojih sugraďana, zrtava i njihovih porodica, kao i porodica nestalih nisam i neću spekulisati o broju, tek za 6 meseci možemo znati o kom broju se radi, a ako se Obrenovčani ne slože sa zvaničnim brojem, lako ćemo se prebrojati. Izvinjavam se i zato što nisam završila neki prestižni svetski fakultet, već samo Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu, zbog koga moja pismenost niti retorička sposobnost nisu bile umanjene čak ni u vreme vanredne situacije. Sada sam svesna da sam morala da ostanem bez adekvatnih reči, a da u govoru pravim velike (tzv. dramske) pauze. Posebno se izvinjavam za to što već danima postavljam pitanje odgovornosti za ono što se desilo Obrenovcu. Televizija mi je potpuno otvorila oči! Sada vidim da sam se nalazila u velikoj zabludi verujući da je tolika količina vode morala od nekuda da doďe i da su stručnaci iz te oblasti to morali da znaju i obaveste politički odgovornu gospodu. Sada uviďam da to uopšte nije bilo pitanje kojim stručnjaci treba da se bave, već političko pitanje. Ta voda se prosto tu stvorila, niko se za to ne može smatrati odovornim, krivi su priroda ili Bog (za one verujuće). Zahvalna sam na tako visprenim političarima, da njih nije bilo, ko zna šta bi se desilo sa Obrenovcem! Čak i da je bilo možda nekih propusta, a svi znamo da nije, opet ovo nije vreme da upiremo prstom u bilo koga od njih. Sada je vreme da obnavljamo zemlju a ne da se bavimo pitanjima eventualnih propusta i odgovornosti pojedinaca, ili, ne daj bože, celokupne vlasti. I potpuno shvatam krivicu graďana Obrenovca! Krivi smo jer niko od nas nije čuo upozorenje gospodina Marića, dato 48h pre poplave. Krivi smo jer se nismo evakuisali kada je on to od nas zahtevao u upozorenju koje nije objavljeno. Krivi su i oni stanovnici koji su se evakuisali kada je cenjeni gospodin Mali od njih zahtevao da ostanu u svom domu. Oni koji se nakon toga nisu evakuisali su krivi jer su se oglušili o zahteve gospodina Vučića i Nikolića da se evakuišu. Sve u svemu, zaključila sam da zaista nema političke odgovornosti, niti propusta, krivo je stanovništvo, pa i narod, i potpuno sam uverena da naša vlast ne zaslužuje ovakav narod te da bi trebalo da nas menjaju! I nadam se da se više nikada neće desiti da ostanem u medijskom mraku! Od kako sam sinoć prvi put posle 10 dana gledala televiziju, uvidela sam da nikako više ne smem da se oslanjam na svoja čula! Koliko juče sam videla opustošen i razoren grad (bar ono malo tek sada pristupačnih delova), o "mirisu" neću ni da govorim, a onda su mi gospodin Vučićević i ostala gospoda iz medija otvorili oči. Sada znam da nisam videla ništa što sam videla, da nisam čula ono što sam čula i naročito da nisam osetila ono što sam osetila (što je potpuno logično jer su graďani bez vode očistili radnje i stanove, te to sad i izgleda i oseća se čistije)I da zaključim, uvidela sam sve svoje greške, gore nabrojane, izvinjavam se i osećam se duboko postiďenom što sam se uopšte usudila da postavim pitanje bilo čije odgovornosti.
 
Pade i kragujevac potpljen i fijat vanredno stanje
Bok20USIQAAjNyK.jpg

BoktzkIIcAAVDYK.jpg

BolUywCIIAAinmE.jpg

Bok6FT-IEAAu0mn.jpg

BolAYrUCcAA43f0.jpg


proglaseno vanredno stanje u KG

http://www.rtk.co.rs/kragujevac/item...likih-padavina
 
Мислим да је сада прави тренутак да се суздржимо од теорија, политичких напада, илузија свих врста. Ту мутна вода тек долази.

Стање је следеће:

- Било је поплава...
- Има штете...
- Потребна је помоћ и обнова...

У кратким цртама.
Да се не ствара магла, да се сви не погубимо у њој. Политичари да поентирају а сународници остану без помоћи од разочаране и теоријама оборене браће, без воље за животом, а не да некоме помогну или нешто произведу.
Много пута виђено до сада, зато се треба фокусирати на оно што следи и што треба чинити.


picture host
Неки већ сакупљају спискове за будуће акције обнове.

Шта год да урадимо користиће, шта год да кењамо неће. Него се самоорганизујте и урадите тачно оно што мислите да треба, без упирања прстом или проклињања. Не поглед у небо већ у своје дланове, има толико тога што се може учинити...
 
nensav":24r12zsk je napisao(la):
Kasko pokriva sve štete od poplava


Svi vlasnici kasko osiguranih vozila mogu računati na potpunu nadoknadu štete nastale usled poplava. Kako navodi Wiener Stadtische, a prenosi b92.net, šteta će biti u celosti nadoknađena - bez obzira da li će u pitanju biti popravka vozila ili je u pitanju totalna šteta.

U cilju što bolje komunikacije i efikasnije procedure naplate, preporučuje se da se najpre obavi telefonski razgovor sa predstavnikom osiguravajuće kuće kako bi se dobile informacije o proceduri i opcijama u pogledu naknade štete, kao i da se (ukoliko je to moguće) automobil detaljno fotografiše u stanju u kakvom je zatečen nakon povlačenja poplave.

Portal dalje prenosi nekoliko veoma bitnih koraka za vlasnike automobila koji su pretrpeli oštećenja u ovoj elementarnoj nepogodi, a koja prenosimo u celosti:

- ako je automobil makar i delimično bio pod vodom, najbitnije je da se vlasnik obrati stručnim licima i da ne pokušava ništa na svoju ruku;

- ako je voda prodrla u unutrašnjost motora, da ne pokušava da startuje motor - okretanjem ključa verovatno će se napraviti još veća šteta - uništenje motora;

- stručnjaci savetuju da se nakon povlačenja vode sačeka 24 sata da se voda ocedi, a zatim da stručno lice proveri da li je sa motorom i elektrikom sve u redu, pre nego što se vozilo pokrene.

Knjiški primer plaćenog oglasa od strane 10 puta pominjanog osiguranja. B92 je pao na niske grane
 
Ko da ce im ljudi povjeorvati kad krenu da im odbijaju zahtjeve , unika i ekipa
 
Nažalost poplava i u Kragujevcu,pre neki dan sam gledao satelitski snimak na kome se vidi olujni oblak a u centru gde je Kragujevac ništa pa je bila aluzija na "kišu oko Kragujevca", da li se zna kakva je situacija sa fabrikom ?
Nešto zeza link koji je direktor postavio ne mogu da ga otvorim
http://www.rtk.co.rs/kragujevac/item...likih-padavina
 
Kazu da se izbacuje voda jos se nezna stanje do sutra
 
NEVREME U KRAGUJEVCU: Za sat vremena palo 53 litra kiše po kvadratnom metru
Zbog velike količine kiše, koja slabijim intenzitetom pada i oko 19 sati, pojedine ulice u Kragujevcu su poplavljene, a na momente se dešavalo i da se, praktično, zbog jačine kiše ništa ne vidi kroz prozor.
http://www.kurir-info.rs/nevreme-u-krag ... ak-1390477

KRAGUJEVAC - U olujnom nevremenu koje je Kragujevac zahvatilo oko 17.30 sati, za samo jedan sat palo je 50 litara kiše po metru kvadratnom, izjavio je šef Meteorološke stanice u tom gradu Blagiša Dobrosavljević.

"Samo u prvih pola sata, kada se nad gradom nadvio grmljavinski oblak, palo je 28 litara kiše", rekao je Dobrosavljević i naglasio da su udari vetra u prvih sat vremena iznosili 60 kilometara na sat.

Zbog velike količine kiše, koja slabijim intenzitetom pada i oko 19 sati, pojedine ulice u Kragujevcu su poplavljene, a na momente se dešavalo i da se, praktično, zbog jačine kiše ništa ne vidi kroz prozor.

Načelnik odeljenja za zaštitu od elementarnih i drugih nepogoda Dragoš Radovanović izjavio je da se u naselju Bresnica izlio Bresnički potok i da je poplavio jedan broj stambenih objekata.

"Stanje je teško i u prigradskim naseljima Ilićevo, Maršić i Beloševac, gde takođe ima poplavljenih objekata", rekao je Radovanović i dodao da su nadležne ekipe na terenu.

U gradu su brojne ulice preplavljene vodom, jer ulična kanalizacija nije mogla da primi veliku količinu kiše koja je pala.

Radararski centar Bešnjaja, kako je izjavila šef tog centra Svetlana Biljić, za dva sata je ispalio 38 protivgradnih raketa.

"Bilo je i pojave grada veličine zrna kukuruza, a koji je najviše padao na potezu Kragujevac-Batočina", rekla je Biljićeva.

Voda prodrla u fabriku Zastava oruže

Zbog jake kiše koja je padala u Kragujevcu, poplavljeni je jedan deo pogona fabrike "Zastava oružje" ali ništa nije alarmantno, izjavio je večeras Rade Gromović.

"Kako zbog jake kiše tako i zbog kišne kanalizacije koja nije mogla da primi veliku količinu padavina voda je prodrla u jedan deo fabričkih pogona, ali su radnici taj problem uspeli da saniraju", rekao je Gromović.

On je dodao da su radnici druge i treće smene poslati kući, kao i da određeni delovi fabrike trenutno nemaju struju.
 
20.4.1924.године - Краљ Александар обилази поплављена села у околини Београда. Излазак из поплављеног села Уровца, код Обреновца. Њ.В. Краљ, министар пољопривреде и вода г. К. Милетић, адмирал Прица и краљев ађутант у обичном сељачком чамцу на друму који је 1 метар и 75цм под водом.
Ради се о изливању реке Саве.
103567201015243403042932.jpg
 
Чујте Срби! 1929.рече и написа Арчибалд Рајс.....
195940010152443185464883.jpg
 
Pogledajte snimak današnje situacije u Beogradskoj areni. Crveni krst je otišao, došli su izviđači. Arena je puna robe koju su donirali građani i koja nije do kraja organizovana, a volonteri je dele kako im ko zatraži, bez bilo kakvog reda. Između volontera kruži priča da je neka roba koju su davali kasnije nađena na buvljoj pijaci. Obuća je većinom rasparena, ali su majice sve na jednom mestu i ima ih i to mnogo, kao i hrane i igračaka itd. Ali sve je u centralnom delu hale, delimicno popisano i ceka da se razgrabi bez reda. Volontera je sve manje, jer da bi nasli jednu stvar, npr. majicu odgovarajuce velicine, treba im min. 10 minuta da pretrazuju u gomili stvari. Toaleti su smrdljivi, pomalo kao i neki ljudi koji samo menjaju majice ne odlazeći na tuširanje. Hvala Bogu, pa svi imaju i da pojedu i da se obuku. Plasim se samo da sva ta roba ne zavrsi na smetlistu kada ljude isele, jer nece biti ko da je podeli najsiromasnijima. Svaka cast svima koji su donirali, steta sto ce neka odeca zavrsiti na podu izgazena, jer oni koji su zaduzeni za organizaciju ne umeju ili ne zele da bolje rasporede volontere, kojih zato ima sve manje.

[YouTube]http://www.youtube.com/watch?v=3MCAc9_sOjk&feature=share&list=PL7cnkpD-H3fNCze7mDgOHlJ3-VhE_Ln8x[/YouTube]

http://www.youtube.com/watch?v=3MCAc9_sOjk&list=PL7cnkpD-H3fNCze7mDgOHlJ3-VhE_Ln8x&index=1
 
je*******iga druže moj, ma koliko bio svesan koliko loseg ima oko nas i u nama, nekako se uvek iznenadim...
 
Barijere na Temzi: Kako se London štiti od poplava
Konstrukcije | 24/05/2014 by Igor Conic | 0 Comments
http://www.gradnja.rs/barijere-na-temzi ... d-poplava/

Na samo petnaestak kilometra nizvodno od centra Londona u naselju Woolwich podignute su barijere na Temzi koje štite grad od visokih plima sa Severnog mora.

Barijere podignute 1982. godine sastoje se od devet čeličnih kapija ukupne širine 520 metara koje su oslonjene na čelične pilone visine 61 metar koji opterećenje dalje predaju na dno korita reke Temze.

Od kako su barijere sagrađene, London je sačuvan više od 70 puta.

temza-barijere-01-600x39.jpg

Pod ljuskastom konstukcijom od metalnog pokrivača kriju se hidraulične dizalice koje pokreću moćne kapije.

temza-barijere-03-600x39.jpg

Kada su barijere otvorene, kapije stoje paralelno sa dnom reke i dozvoljavaju normalan prolaz vode i brodova. Međutim, u slučaju potrebe, kapije se mogu zarotirati oko svoje ose i postaviti u položaj tako da zaustave vodu koja nadire uzvodno. Kapije mogu zauzeti i proizvoljan položaj tako da dozvoljavaju određen protok vode.

temza-barijere-04-600x27.png

Kapije su napravljene od čelika debljine 4 centimetara a teške su 3.200 tona. Iznutra su šuplje što im dozvoljava da se napune vodom kada su u odbrambenom položaju primajući tako 90.000 tona vode.

temza-barijere-05-600x32.png

Projektovani životni vek ovih barijera je 2130. godina ali stručnjaci misle da će one biti adekvatna zaštita Londona od plavljenja sa Severnog mora do 2060-70. godine.
 
Ok... Lepo... Mudro...
I neprimenjivo na nase probleme sa vodom :)
 
^..nadlezni misle.. pa tu je odmah jasno da mora doci do katastrofe :(
 
Vrh