Šta je novo?

Pogodite ulicu

Steva

Advanced
Učlanjen(a)
08.12.2006.
Poruke
4.297
Pohvaljen
7.177
Malo da se igramo,

pravila su jednostavna, postavi se jedna ili više slika neke gradske ulice, a onda pogađajte koja je to ulica :) Ko pogodi postavlja nove fotke neke nove ulice koju ostali moraju da pogode.
p.s. ovo je vezano za BGD ;)

izvolte, koja je ovo ulica?
ResizeofPC060750.jpg


p.s. moguće je pitati za hintove kako bi se došlo do dela grada npr.
 
^^ jepp :) ti si na redu, ovo je bilo easy :)
 
ustupam nekome drugom posto trenutno nisam u mogucnosti da fotkam, ali kad ufotkam poslacu :D
 
shmeksi":2663xh6j je napisao(la):
ustupam nekome drugom posto trenutno nisam u mogucnosti da fotkam, ali kad ufotkam poslacu :D
pa potraži na googlu, nisam ni ja fotkao ono gore :D
 
Evo, da pozajmim 'shmeksi'-ju ovu sliku, dok on neufotka neku drugu. :)

621e0d5bc3.jpg
 
E, sad kad sam obezbedio nastavak pogađanja - okači ti neku sliku, jer

'shmeksi' bi rekao da si ovaj put jedva pogodio koji je ovo bulevar. :)
 
Fruškogorska - ulica koja povezuje Pop Lukinu i Male Stepenice pored Brankovog mosta.
 
OK Vlado, a šta kažete da malo napravimo igru malo zanimljivijom? Jel mogu i stare fotografije?
Imam jednu mozgalicu koja je mene dugo mučila... :D
 
relja":3qm1vhe2 je napisao(la):
OK Vlado, a šta kažete da malo napravimo igru malo zanimljivijom? Jel mogu i stare fotografije?
Imam jednu mozgalicu koja je mene dugo mučila... :D
super ideja!
 
OK, prvo da malo objasnim - na netu sam nasao puno starih fotografija Beograda, i bilo mi je strašno interesantno koliko se grad promenio za poslednjih 100 i nešto godina.
Malo, malo, pa sam nailazio na razne fotografije jedne iste zgrade koja je stradala aprila 1941 - iz nekog razloga je bila interesantna nemackim vojnicima koji su se našli u Beogradu pa su je stalno slikali - imam bar desetak scanova na kompu. Lupao sam glavu i nisam mogao da provalim koji je to kraj grada dok nisam video fotku iz malo drugacijeg ugla - i tek sam se onda iznenadio...

Unistenazgrada1-1.jpg


unistenazgrada10.jpg


Znam šta mislite o prizoru na slici, ali garantujem da ćete se na kraju iznenediti kad provalite gde je ovo.
 
vidim da je teren poviše, pa mislim da je dorćol ili kosančićev venac?
 
Ne verujem da je Kos. V, ulica je izgleda asfaltirana...
Ja bih pre rekao da je kralj. Milana, tipa Cvetni trg, ali ugao pod kojim se seku ulice ne odgovara...
 
Nije.
Sve je to i meni padalo na pamet, ali nije.
A skoro godinu dana sam svaki radni dan prolazio tuda kada sam isao na posao dok smo bili u centu grada...
 
Da nije ovo u bulevaru JNA kod karađorđevog parka? U svakom slučaju deluje ko brdovitiji deo grada pošto mi se čini da su zgrade iza izdignute.
 
Hmm... Da nije onda nešto kod Mostara? Tu je ranije bio kružni tok, i bilo je par takvih zgrada i na Senjaku, pa kontam da su možda i tu bile.. :/
 
odličan si zadatak bacio reljo :) moraću da promuvam malo online koje su zgrade švabe posebno gađali.
 
Vrh