Šta je novo?

Podzemni prolazi

Podzemni prolaz Terazije kod hotela Balkan.jpg
 
Има ли неко податак колико је коштао овај велелепни грађевински подухват?
 
Dok oni postave kamere ako ih uopšte i postave pošto ih nisam video na onim fotkama fino će ovo da unište.

Mogli bi da pogledaju snimke sa okolnih kamera.
Kamere postoje i to dve, jedna pokriva ulaz u podzemni, druga pokriva stepenice tj silazak u prolaz. Obe blinkaju crveno, tako da verovatno funkcionišu. Večeras sam prolazio tuda, ali nisam obratio pažnju na grafit jer osvetljenje ponovo nije radilo, a i pokretne stepenice tj eskalator je bio isključen. Mogli su da stave senzor ispod gazišta, pa da se u večernjim časovima kada je manja frekvencija ljudi eskalator uključuje po potrebi. Ovako je stanje isto kao pre rekonstrukcije, u večernjim časovima i vikendom se mora pešaka jer su stepenice isključene.
 
Odlično pošto stvano nisam primetio kamere na fotografijama koje su postavljene na forum.

Moguće da stepenice i imaju nagazni deo koji ih pokreće samo nije uključen. Brine me da ako bi tako bile podešene da bih ih većina zaobilazila misleći da su neispravne. Takođe u prolazu izuzev starijih osoba mi deluje kao da su svi u nekom polu trku pa bi takav način pokretanja dodatno usporavao a da ne pominjem te cikluse kreni stani koliko utiču na habanje i kvarove.
 
Zna li neko možda, je li eskalator uopšte radio od kad je pušten (ulaz u) podzemni prolaz u rad?
 
Žao mi govornica, jeste da ih niko ne koristi, ali su prepoznatljive i jako lepe kad nisu zapuštene ko ove dve na slici
 
Odlično si primetio da fale rukohvati :gobb:

A evo kako su izgledali na starim stepenicama i kako je planirano na renderima ali iz nekog razloga nisu ugrađeni.
podzemni-prolaz-terazije-moskva-08.jpg



podzemni-prolazi-terazije-3d-prikazi-01.jpg
 
Занимљиво да је рендер предвиђао ескалатор са транспарентном оградицом поред рукохвата за степениште који фали.
 
bukvalno su uspeli da naprave lošiju izvedbu od lošeg rendera...

nema rukohvata, nema transparentnog boka eskalatora, odvod za kišnicu (WTF?!), ulubljeni lim svuda, staklene površine totalno drugačije, kamen drugačiji...
 
Na stranu render ali misilm da je praktičnija a po meni i lepša izvedena bočna strana eskalatora u odnosu na providnu koju je verovatno lakše oštetiti i koja više pristaje enterijerima.
 
I šta sad, očekivao sam odmah će zatvoriti drugi prolaz ka hotelu Moskva i krenuti sa radovima... Pritom da se podsetimo da su ovih 10% celog prolaza radili pola jbn godine, posao od max mesec dana, da očekujemo da završe ceo prolaz kao da grade metro stanicu za neke 2-3 godine?
 
Vrh