Šta je novo?

Podzemni prolazi

Taj sto nisu pipnuli u zgradi hotela ima zbudzenu prodavnicu pa da se ne zamere zbudzitelju
 
Taj zbudžitelj drži šverc-komerc varijantu za mobilne telefone, ili barem rezervnu opremu, što svakako može da uglavi u bilo kom narednom slobodnom ćumezu.
 
A ne onda bi morao da plaća taj prostor isto kao i oni ostali po prolazima lokali sto su nastali od hodnika cak se neki i prodavali kao van knjizno vlasništvo sto je ludost ...vlast samo da ne radi svoj posao ...
 
Ostaci rimskih "tunela" otkrivenih u toku izgradnje podzemnog prolaza u Sremskoj ulici u Beogradu 1968.

Podzemni prolaz Sremska 1968.jpg


izvor: FB
 
Juče sam išao kroz prolaz pored “Moskve”:
-Jedan zid okrečen.
-Beskućnici i dalje tu.
-Trange-frange šopovi i dalje tu.
Kod ulaza pored “Balkana” i dalje skinut plafon.
 
Dugo je bilo bez grafita:

 
Neverovatno je kako 5-6 osvetljenih i cistih nadstresnica utice na percepciju prostora na Terazijama...posebno nocu, cela ulica deluje daleko urednije...ogromna promena na bolje. Uz zamenu behatona sa granitom, bila bi to skroz druga ulica...(naravno stari behaton da se probere i sacuva za odrzavanje drugih ulica)

Tuzno je naravno kako je doslo do ovog sredjivanja ( impotentni gradski organi ) i kojom se dinamikom izvodi...
 
Pa ovi su dobili ugovor na 25 godina, oni su dužni i da održavaju.
 
Ulazi još i nekako ali plafoni izgledaju jeftino što i jesu.

Pa jeste, ali ako ovo upristoje i održavaju nemam ništa protiv. Meni smeta ovo haotično sređivanje, na sve strane polovično rade, i to razvlače već predugo. Važno da su ovoj firmi dodelili stotine lokacija za bilborde na 25 godina.
 
I ova rekonstrukcija može u "fuš, krš, nedovrš" folder.
 
Cek prvo da zvanično zavrse razvlačenje nikad kraja ...
 
Ja mislim da sve ove podzemne prolaze rade 2 coveka 3 dana nedeljno. Nemoguce su spori
 
Vrh