Šta je novo?

Pošta Srbije

Jeste, 17 godina nije povećavana. Da ne spominjem da je i nama, kao i mnogima, smanjena 2014-e, ako se dobro sećam.
Ne obraćajte pažnju na sindikate, nijedne. Ovaj gore nije reprezentativan, ali svejedno.
 
Teško baš 17 godina, u to vreme je prosečna plata u Srbiji bila 10 hiljada dinara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687065#p687065:1hmror6f je napisao(la):
Dart » 09 Dec 2019 08:08[/url]":1hmror6f]Teško baš 17 godina, u to vreme je ...

Jelena nas svih ovih godina nije ni jednom slagala, sve sto je pisala ispostavilo se da je istinitoooo :grand:
Zasto izrazavaš sumlju u njene postene reci ?
Ona je ugledan clan BBa . :kk:
Evo i moj ugled stavljam njoj .
Izrazavati sumlju jeste ubacivanje crva radi podrivanja istine na ovoj temi. Te ako neko ima argument neka ga iznese a ne da ovde rovari i podriva nekim pretpostavkama
:sesir:
 
Nema ja ništa protiv poštara, što mene tiče mogu zadržavati račune koliko god hoće...
Ali pošto sam ekonomista, naravno da ce mi tih 17 godina biti sumNJivo.
U tom periodu smo imali bar 10 godina sa inflacijom od oko 10%. Baš pre 17 godina nam je uveden evro po kursu od 60 dinara (u međuvremenu se udvostručio, dok se indeks cena utrostručio), a prosečna plata je bila ispod 10 hiljada dinara.
9aa7b5bbf539fe9efe423c2b3416c66e.jpg
 
Повраћа ми се од ових синдиката, они се ту сад нешто као питају и преговарају, а ћутали су до сад. Да је њима стало до нас радника одавно би урадили нешто по том питању, а не ћутке добијали стимулације од Мире :mad:

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687116#p687116:1f2n9zq9 je napisao(la):
Somi303 » 09 Dec 2019, 11:27[/url]":1f2n9zq9]Повраћа ми се од ових синдиката, они се ту сад нешто као питају и преговарају, а ћутали су до сад. Да је њима стало до нас радника одавно би урадили нешто по том питању, а не ћутке добијали стимулације од Мире :mad:

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Ako sam dobro razumeo jutrošnje uključenje u N1, ovo ne vode sindikati.
 
Sad sam pričao sa par penzionera u mojoj familiji, i kažem im za štrajk, pojma nemaju, ali na kraju razgovora su rekli: Ako se bore za plate, neka...
Doduše i ja sam "izbacio adut", "ako vam je nešto hitno zovite mene ja ću da platim, pa mi vratite kad dobijete penziju..."
Dakle, samo se borite, neće ovo biti kraj borbe kako god se završi, ali boriti se mora...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687178#p687178:1v56de10 je napisao(la):
SerbPacker » 09 Dec 2019 01:54 pm[/url]":1v56de10]. . ., pa mi vratite kad dobijete penziju...
Penzije će biti sutra uplaćene na tek. račun i ko prima preko
Banke Poštanska štedionica, može da podigne novac kod njih.

Kao što rekoh, mogu da se plaćaju razni računi sa "Post Card".
 
Ja svakome od komšija koje vidim da otvaraju sandučiće napomenem da su poštari u štrajku i svi mi ili bledo gledaju ili misle da se šalim.

Ne znaju ljudi.

Evo, baš pričam sa kevom i kaže da je samo čula da Infostan može da se plati do 20-og za popust, ali ne zna zašto je to tako.
 
DzonTravolta":32p2n2de je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687116#p687116 je napisao(la):
Somi303 » 09 Dec 2019, 11:27[/url]":32p2n2de]Повраћа ми се од ових синдиката, они се ту сад нешто као питају и преговарају, а ћутали су до сад. Да је њима стало до нас радника одавно би урадили нешто по том питању, а не ћутке добијали стимулације од Мире :mad:

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Ako sam dobro razumeo jutrošnje uključenje u N1, ovo ne vode sindikati.
Па то, бунт су покренули радници самостално, без синдиката. А преговори су се водили са владом уз присуство синдиката који су прихватили понуду коју су радници одбили синоћ. Синдикати отворено раде против воље радника.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Nije izmišljeno za nepovećavanje od 17 godina, sama Vlada je priznala.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... ovori.html

Najnovija informacija je da će Vlada poslati radne naloge i da će biti velikih posledica ako se ne sprovedu. Zakon o radu ne poznaje termin “radni nalog”, ali koga briga. Uputstvo je da se ništa ne potpisuje i da se sedi na svom radnom mestu.
Ne sećam se da je država ikada ikome pretila otkazima na ovaj način. Jasno vam je koliko je ovo veliko.
 
Baš sam pitao 'moju poštarku' koja radi 20.god u Pošti u vezi
povećanja plata i kaže da ne može da se seti kada je to bilo. :)
 
Kako RTS i ostali rezimski medijski olos spinuje da radnici imaju 40 hiljada plate svi i da nece povecanje od 10%. Koliko ima ljudi sa pp ugovorima bez ikakvih radnickih prava i koliko male plate primaju to ne pominju... Sa nezakonitom vd direktorkom na celu.
 
Stigli radni nalozi, ali ne naravno od Vlade, već od Pošte. Gpc odbio da potpiše, očekuje se pritisak na noćnu, ali oni rade u najgorim uslovima te ne verujem da će popustiti.
Videćemo kako će biti u poštama. Advokati tvrde da su radni nalozi nezakoniti.
 
Puštena je ta priča, ali ja ne verujem. Danas je bila u Vladi, ali nije podnela ostavku, niti su je smenili.
Pritisci se nastavljaju, ljudi uglavnom odolevaju. Naravno, biće i onih koji će popustiti. Iskreno, odziv je veći od očekivanog. Dogorelo. Plate jesu veliki problem, ali podjednak je i nedostatak ljudstva pa se pokriva nenormalna količina posla.
 
Izvini Jelena, jos jedno pitanje
procitah negde na netu, ,
da li je ovo istinito :

, , Spisak zvezda i zvezdica srpske estradne scene na plati u POŠTI Srbije

Spisak fiktivnog zaposlenih na POŠTI Srbije je poduži i na njemu se nalaze i imena za koje čovek nikada ne bi pomislio da im je posao u javnom sektoru potreban, jer glamur i sjaj kojim zrače sa malih ekrana govori suprotno. Sada znamo i odakle.

Pevačica Jelena Broćić, starleta Tijana Ajfon, pevačice Nela Bogdanović i Jasna Milenković Jami, uz doajene srpske estrde Željka Samardžića i glumišta Branka Kockicu Milićevića samo su neka od imena koja se nalaze na platnom spisku POŠTA Srbije.

Spisak „slavnih“ se tu ne završava.

Svi navedeni uz rođenu sestru Olivere Jovićević – Nelu Bojović, ženu Oliverinog kolege Srđana Predojevića – Mirjanu, zamenika predsednika Sprske lige Gorana Milenkovića i drugi pokreti i strančice Zavetnici, Srpske desnice, Srpske lige, Stubovi, antivakserski pokreti i njima slični su direktno namireni preko bankomata zvanog POŠTA Srbije .....
..... Radnici pošte sa punim pravom su u štrajku, pogotovo ako se zna da su plate gore navedenih (top menandžment, tako vole da se zovu) koje potpisuje direktorica Mira Petrović su u proseku oko 200.000 dinara. Dok pismonoše imaju između 32.000 do 39.000 dinara.... ,,

:roll:
 
Ne mogu ni da potvrdim, ni da demantujem. Zna se da postoje takvi likovi još od 90-ih, ali zaista ne znam da li su to baš ti.
 
Fala
+1 :)
Ako je istina i 10 deo toga
ije to je onda bruka i sramota
te je pravi momenat
ako imju trunku skrupula da sami kažu pa-pa

a novinari da pocnu posteno da izvestavaju
o ovim dogadjaima koj vrlo tiho
potresaju ceo grad i šire
:sesir:
 
Boco neistina...ima par ljudi koji zaista rade...klasična vest za sluđivanje i dolivanje ulja na vatru...a narod veruje u sve što čuje...
 
Ja se plašim da je ova vest sa poznatima na platnom spisku (delimično) lažna. Gde je izvor? Svi samo prenose, a deluje kao da je neko listao spisak zaposlenih i tražio osobe koje se isto zovu i prezivaju kao poznati.
 
u svakom slučaju, ovakav štrajk nismo odavno imali, bez sindikata, samoorganizovano. Ako i ostali državni činovnici krenu tim putem - prosveta, zdravstvo, murija, železnica, biće žestokih problema za vlast...
 
Naravno da je lazan spisak a ovi opozicioni botovi se na tviteru vataju ko muve na govna. Namerno puste takvu vest iz vlasti da se somovi pecaju.
 
Исплата пензија без сметњи, од сутра и на кућне адресе

ЈП „Пошта Србије” саопштило је да се данас исплата пензија обавља неометано у 1.446 пошта широм Србије и да спроводе мере за успостављање неометаног процеса рада у свим радним јединицама, како би се на време исплатиле пензије и регулисали поштански токови.

Током првог дана исплате пензија на шалтерима пошта исплаћено је више од 103.000 пензија, каже се у саопштењу

Најављује се да ће се достава пензија на кућну адресу за 190.000 пензионера обављати по плану, почев од сутра, сукцесивно у наредних пет дана.

Од 3. децембра до данас пензије су благовремено испоручене на адресе 15.700 пензионера из самосталних делатности и близу 61.000 пољопривредних пензионера, саопштава ЈП „Пошта Србије”.

Истичу да се, уз пуну одговорност према корисницима и запосленима, „спроводе мере за успостављање неометаног процеса рада у свим радним јединицама и поштама са циљем благовремене исплате пензија и регулисања поштанских токова”.

„Због технолошких проблема у фази прераде због незаконите обуставе рада дела запослених, спроведене су мере да пошиљке које касне буду у најскорије време испоручене до крајњих дестинација”, наводи се у саопштењу, преноси Танјуг.

Успостављене процедуре подразумевају давање предности приоритетним пошиљкама, попут медицинске опреме и материјала, хитне здравствене документације, приоритетних пошиљака важних институција и рачуна великих корисника који показују пуно разумевање и сарадњу.

Из ЈП „Пошта Србије” моле кориснике за разумевање како би прво испоручили приоритетне пошиљке и додају да ће сви потражни поступци и рекламације бити благовремено решавани.

Из тог предузећа наводе да је отежано функционисање поштанског саобраћаја у претходним данима проузрковано незаконитом обуставама рада једног мањег дела запослених.

С тим у вези, у 90 од укупно 1.536 корпоративних и уговорних пошта на територији читаве Србије онемогућено је успостављање законског минимума процаса рада.

Корисницима је ради добијања неопходних информација на располагању кориснички сервис, и бројеви: 0700 100 300 и 011 3607-788, и-мејл contact@ptt.rs и контакт форма на сајту Предузећа.

За информације о новчаним услугама, укључујући и исплату пензија, уведен је додатни кориснички број 011 3718-280.

Савез самосталних синдиката Србије саопштио је данас да подржава захтеве радника „Пошта Србије” који су обуставили рад, и истичу „да је недопустиво да једно такво предузеће има две трећине запослених са зарадама испод републичког просека”.

СССС наводи и да очекује да грађани имају стрпљења и разумевања за незадовољство поштоноша, шалтерских радника, диспечера и возача.

„Изражавамо и наду да ће представници Владе Србије и запослених што пре постићи договор, који ће бити остварен у интересу радника ЈП „Пошта Србије” и грађана”, наводи се у саопштењу.



Izvor POLITIKA
http://www.politika.rs/scc/clanak/44371 ... cne-adrese


Počela dakle medijska hajka...
 
Više od polovine zaposlenih u tehnologiji je u prekidu rada. A među onima koji rade su ljudi na privremeno-povremenim poslovima, ljudi na određeno - dakle oni koji moraju da rade zbog ugovora. Isplata se odvija svakako osim normalnog. Naravno, ima pošta koje rade i tamo se radi punom parom, ima tamo gde radi poneko i ide sporo, a ima tamo i gde niko ne radi.
Isto će tako biti i sutra - neki poštari će nositi, neki neće. Većina i dalje stoji.
Pritisci su ogromni, prešlo se i na pretnje suspenzijama, a sutra će i početi sa uručivanjem. Naravno, neće dobiti svi, kod nas je konkurs stalno otvoren, ali će pokušati da zaplaše. Bilo je i mučnih scena. Kao i uvek, ljudi su uspevali da se pokažu u najgorem svetlu. Nije da je neočivano, ali eto.
 
Vrh