Šta je novo?

Pošta Srbije

Gde bas sad u decembru, al svakako podrska blokadi pa trajala i 3 meseca.
 
Opet greška...blokiraš sebe...utičeš na profit a hoćeš veću platu...
Taksisti su radili kad im je najprofitabilnije a blokirali grad...
 
Pošti treba ozbiljna reorganzacija posla. Lako im je bilo pre dok su imali bukvalno monopol nad plaćanjem računa. Danas to rade gotovo sve menjačnice, a preko internet bankarstva je besplatno. Sa druge strane broj paketa je u velikoj ekspanziji, a kod njih je struktura zaposlenih ostala gotovo nepromenjena.
Poštari/kuriri se pretrpi poslom, dok se šalterski radnici manje vise dosađaju, a glomazna (partijska) uprava ne radi bukvalno ništa.
 
Zavisi gde rade šalterski radnici. Po Beogradu se uglavnom raspadju od posla, moguće još i u NS-u i Nišu, ali ima mesta gde zaista nema posla za šaltere.
Ovo, čisto da naglasim, nije štrajk, nije ni obustava rada - ovo je izražavanje nezadovoljstva radnika. Organizator ne postoji. Bunt. Preslikano na društvo - građanska neposlušnost.
Ne možemo da se poredimo sa taksistima jer nije ni približno slična vrsta posla. A to što će nam opasti prihodi - pa, do sada, koliko god da su rasli, plate se nisu pomerali ni za milimetar. Ovo je jedino oružje koje radnici imaju. Počele su da staju pošte širom Srbije, sada čak i šalteri što u februaru/martu nije bio slučaj, a nadam se da će se tek zahuhtati.
Poslovodstvo je ponudilo neki model uvećanja svim po 10% što znači da bi oni sa najvišim platama i koji su najdogovorniji za stanje u preduzeću, najviše i dobili, a oni koji najviše rmbače, najmanje. Kakvi su to majstori. Mi smo bukvalno plen jedne partije, ali je plen počeo da se koprca pa ćemo videti dokle će se stići.
 
Dart":2qjlhfgt je napisao(la):
Ponovo je blokiran GPC Beograd zbog štrajka. Tako da ako čekate neki paket preko pošte naoružajte se strpljenjem.
Hvala na informaciji, znaci mi za posao.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Trebalo je da se održi sutra kada bi se raspravljalo o ovoj sramotnoj ponudi poslovodstva.Tim radnika (ne reprezentativnih sindikata, oni su njihovi) je rekao da dolazi, ali je poslao i svoj model povećanja zarada (najviše najnižim, najmanje onima sa većim primanjima) i da žele o tome da razgovaraju. Relativno brzo nakon toga je stigao mejl da se razgovor odlaže za petak. Ne zna se da li da bi se poslovodstvu dalo vremena da slomi bunt, da između sebe izdogovaraju taktiku ili se čeka neko bitniji da reši problem.
Do petka se stoji. Sada je stao i glavni centar u Novom Sadu (sinoć samo Bg i Niš), a i još neki gradovi najavljuju pridruživanje izražavanju nezadovoljstva (dakle, nije štrajk, nije protest - bitna stvar).
 
Podrška poštarima,

Kada god sam u prilici a da imam neku dostavu naručene robe poštar me pozove i izađem ispred zgrade kako bi mu makar malo olakšao dostavu.
 
Jutros zateknem moju poštarku na ulici ispred zgrade Mesne kancelarije gde je i mala pošta.
Pitam što nije na "radnom mestu", kaže da štrajkuje :) . . onda sam joj obećao povišicu 10%
pa je prekunula štrajk na 5 minuta da mi isplati malo para za radnju, koja je tu u centru sela.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685314#p685314:2y40ll20 je napisao(la):
dragan » 03 Dec 2019 22:41[/url]":2y40ll20]... onda sam joj obećao povišicu 10%
pa je prekunula štrajk na 5 minuta da mi isplati malo para za radnju, koja je tu u centru sela.
Eh.. dobra i prosta dussa... razapeta izmedju dileme
da ugodi ljudima i da narani porodicu


i Vecernje novosti donose vest

... - U "Pošti" od 15.000 radnika, čak 11.000 prima između 32.000 i 39.000 dinara - ističe Pavlović. - To su poštari, šalterski radnici, kuriri, vozači i radnici u preradi pošiljaka. Ljudi masovno napuštaju posao, a mnogi su i na bolovanju. Zato danas u ispostavama u Vojvodini i nema radnika....

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ek ... a-protesta

E sad ti joj i drugi put opet obecaj tih 10 posto :(
 
Igor":36t06emp je napisao(la):
Podrška poštarima,

Kada god sam u prilici a da imam neku dostavu naručene robe poštar me pozove i izađem ispred zgrade kako bi mu makar malo olakšao dostavu.

<3

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685303#p685303:30o7i87d je napisao(la):
jelenabg » 03 Dec 2019 09:47 pm[/url]":30o7i87d]Trebalo je da se održi sutra kada bi se raspravljalo o ovoj sramotnoj ponudi poslovodstva.Tim radnika (ne reprezentativnih sindikata, oni su njihovi) je rekao da dolazi, ali je poslao i svoj model povećanja zarada (najviše najnižim, najmanje onima sa većim primanjima) i da žele o tome da razgovaraju. Relativno brzo nakon toga je stigao mejl da se razgovor odlaže za petak. Ne zna se da li da bi se poslovodstvu dalo vremena da slomi bunt, da između sebe izdogovaraju taktiku ili se čeka neko bitniji da reši problem.
Do petka se stoji. Sada je stao i glavni centar u Novom Sadu (sinoć samo Bg i Niš), a i još neki gradovi najavljuju pridruživanje izražavanju nezadovoljstva (dakle, nije štrajk, nije protest - bitna stvar).

Ако вам ишта значи, иако чекам неколико пошиљака имате моју подршку.
Издржите до испуњења захтева.
 
Ovo je već viđena taktika koja vodi prodaji Pošte.
Namerno degradiraju i firme i radnike da bi što više snizili cenu prilikom buduće prodaje.
Isto se radi u gotovo svim državnim i gradskim preduzećima koja treba da se privatizuju,od GSP-a do Vodovoda
 
"Pošta Srbije" i banka "Poštanska štedionica" nisu u planu za privatizaciju.

To su strateške tačke države, a osim toga nisu gubitaši, već pune budžet.
 
Bilo je najava da će država ukinuti porez na plate u javnom sektoru od Nove godine. To je verovatno tih 10% što su ponudili radnicima pošte (tj nisu im ponudili ništa)...
 
Na mestu vas radnika, tražio bih povećanje za male plate, a sniženje za rukovodioce.

Nadam se da ćete istrajati i nema veze za moju pošiljku sa Aliekspresa - neka čeka...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685095#p685095:3fqvwwag je napisao(la):
Johnest_Hon » Uto Dec 03, 2019 9:41 am[/url]":3fqvwwag]Opet greška...blokiraš sebe...utičeš na profit a hoćeš veću platu...
Taksisti su radili kad im je najprofitabilnije a blokirali grad...
I time sami sebi iskopali grob jer su postali druga najomraženija organizacija posle Komunalne policije.
S druge strane, poštare svi razumeju i podržavaju, što se vidi i na ovoj temi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685360#p685360:1mlancf5 je napisao(la):
dragan » 04 Dec 2019 07:48 am[/url]":1mlancf5]"Pošta Srbije" i banka "Poštanska štedionica" nisu u planu za privatizaciju.

To su strateške tačke države, a osim toga nisu gubitaši, već pune budžet.
Убише се од пуњења буџета: 90% профита од издавања пословног простора - Телекому (!).
И то све са платама 32-39.000, у време глобалног процвата поштанских услуга.
Какво пословање, за анале!

Баш данас се један велики домаћи систем, значајна карика у ланцу трговине, жалио да га је пореметио долазак Лидла: морали да дижу плате радницима, многи им ипак отишли...
Дабогда Пупсовим директорима у Пошти дошло десет Лидлова.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685360#p685360:2qdmekd5 je napisao(la):
dragan » 04 Dec 2019 07:48 am[/url]":2qdmekd5]"Pošta Srbije" i banka "Poštanska štedionica" nisu u planu za privatizaciju.

To su strateške tačke države, a osim toga nisu gubitaši, već pune budžet.

to su prćije za partijske funkcionere, a drugi treba da im rade za 5 puta manju platu
 
Udruzenje radnika poste na FB
kaze drugacije :dil:
,, ...Malo da pojasnimo.
10% se uvećava masa za zarade, što znači da je budžet na godišnjem nivou sa dosadašnjih 14,5 milijardi skočio na oko 16 milijardi.
E sad iz ove mase treba rasporediti po radnim mestima. Model povećanja zarada je poslat
i u petak ćemo znati šta nude oni a mi znamo šta tražimo.
Složno do kraja.... ,,

Petak ,
do petka sve je samo mešetarenje u odnosu na interese... tek u petak moze se imati istinita informacija
:sesir:
 
Potpuno treba ignorisati bilo šta što dolazi od poslovodstva Pošte - štetočine. Naš tim, radnički, tvrdi da model koji su predložili ne izlazi iz predviđenog budžeta, samo je pravednije sve raspoređeno. Zna se tačno koliko kome bi išlo u procentima. Žena se sa Stefanovićem dogovorila da će se "posebna pažnja obratiti na one najugroženije" :mrgreen:. Naravno, nigde ništa konkretno, nisu oni u stanju to da odrade. Kakve barabe.
Danas je još više gradova stalo, neki koji u martu nisu. Nadam se da će se sutra još proširiti. Da ne spominjem da sada staju i šalteri, žene, koji uglavnom nisu u martu. Sve ove informacije koje čitate po medijima su samo spinovanje i način da se unese nemir i razdor među nama. Valjda ćemo biti jači od toga.
 
jelenabg":8noxj9yp je napisao(la):
Potpuno treba ignorisati bilo šta što dolazi od poslovodstva Pošte - štetočine. Naš tim, radnički, tvrdi da model koji su predložili ne izlazi iz predviđenog budžeta, samo je pravednije sve raspoređeno. Zna se tačno koliko kome bi išlo u procentima. Žena se sa Stefanovićem dogovorila da će se "posebna pažnja obratiti na one najugroženije" :mrgreen:. Naravno, nigde ništa konkretno, nisu oni u stanju to da odrade. Kakve barabe.
Danas je još više gradova stalo, neki koji u martu nisu. Nadam se da će se sutra još proširiti. Da ne spominjem da sada staju i šalteri, žene, koji uglavnom nisu u martu. Sve ove informacije koje čitate po medijima su samo spinovanje i način da se unese nemir i razdor među nama. Valjda ćemo biti jači od toga.
Izdržite, znajte da svako iole normalan podržava vašu borbu!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Hvala.

Bilo bi sjajno da svako ko može tako nešto kaže i ljudima koji izražavaju nezadovoljstvo u poštama. Znači ljudima mnogo. Ogromni su pritisci, preti se svim i svačim, većina odoleva, neki možda i ne. Svaka podrška je značajna. Niko nije stao sa radom iz ćefa i zadovoljstva ili što je lenj ili ga mrzi - dogorelo je. Mnogo više gradova i pošta je uključeno nego u martu. Pogaženo je obećanje zbog koga se tada prestalo sa obustavom. Mislim da će ljudi sada tražiti nešto daleko opipljivije.
Sutra u 9 je sastanak u Nemanjinoj, videćemo kako će proći.
Ne treba zaboraviti da je 10-i i isplata penzija odmah iza ćoška - haos u najavi. Poštanska štedionica je još juče/prekjuče razlaslala dopis svojim filijalama da šalteri Pošte ne rade i da očekuju veći priliv stranaka. Zamislite penzije.
 
jelenabg":19upgf52 je napisao(la):
Potpuno treba ignorisati bilo šta što dolazi od poslovodstva Pošte - štetočine. Naš tim, radnički, tvrdi da model koji su predložili ne izlazi iz predviđenog budžeta, samo je pravednije sve raspoređeno. Zna se tačno koliko kome bi išlo u procentima. Žena se sa Stefanovićem dogovorila da će se "posebna pažnja obratiti na one najugroženije" :mrgreen:. Naravno, nigde ništa konkretno, nisu oni u stanju to da odrade. Kakve barabe.
Danas je još više gradova stalo, neki koji u martu nisu. Nadam se da će se sutra još proširiti. Da ne spominjem da sada staju i šalteri, žene, koji uglavnom nisu u martu. Sve ove informacije koje čitate po medijima su samo spinovanje i način da se unese nemir i razdor među nama. Valjda ćemo biti jači od toga.
Нисам потпуно сигуран, али ово би требало да буде тај предлог који је послат влади.
2accff1c90bfa6f8ded1ee7c82a22ed6.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Vrh