Šta je novo?

Pošta br 6, Savska ulica

Zasto ne prebace Etnografski muzej u zgradu poste u Savskoj? Mislim da bi bio prikladan tom prostoru. Etnografski muzej bi trebalo da bude jedan od najznacajnijih muzeja jer promovise nas identitet.
 
Садашња зграда Етнографског музеја је на бољој локацији, уз пешачку зону, близу Калемегдана. Фале само путокази да наведу туристе. Савски трг није на путањи туриста.
 
Садашња зграда Етнографског музеја је на бољој локацији, уз пешачку зону, близу Калемегдана. Фале само путокази да наведу туристе. Савски трг није на путањи туриста.
Ali bice, kada naprave stanicu metroa a i istorijski muzej...
 
Zato sto ima izradu a ima muzeja i institucija koji nemaju zgradu i jako se loše raspolaže sa prostorom
Pa dobro, oslobodice zgradu stare beogradske berze. Mogu je dati nekom drugom muzeju ili instituciji, taj razlog pada u vodu. Zauzimaju ali i oslobadjaju citavu zgradu. Moja poenta je da stil zgrade savske poste potpuno odgovara prirodi Etnografskog muzeja. Moderni srpsko-vizantiski stil i etnografija srpskog naroda..
 
Zgradu poste za istorijski muzej srbije
Zgradu stanice za muzej prirodnjacki
Lozijonica uz aneks muzej železnice
Na placu do bolnice dogradii aneks bolnice
U bioskop partizan smjetiti pozorište
 
Ali bice, kada naprave stanicu metroa a i istorijski muzej...
Како да не, све ће трчати у метро да би обишли пар музеја. Путања ка Савском тргу нити је практична из правца најужец центра на оси Теразије-Калемегдан, нити привлачи пешаке.
Локација на Студентском тргу је неупоредиво боља, само фали да се поставе путокази у Кнез Михаиловој пошто туристи појма немају куда пролазе и шта им је у близини.

Да је било среће, и да касарне по Београдској тврђави нису уништене у ратовима, данас би у њима била већина БГ музеја.
 
Како да не, све ће трчати у метро да би обишли пар музеја. Путања ка Савском тргу нити је практична из правца најужец центра на оси Теразије-Калемегдан, нити привлачи пешаке.
Локација на Студентском тргу је неупоредиво боља, само фали да се поставе путокази у Кнез Михаиловој пошто туристи појма немају куда пролазе и шта им је у близини.

Да је било среће, и да касарне по Београдској тврђави нису уништене у ратовима, данас би у њима била већина БГ музеја.
Valjda je normalno da gledas koji muzej ces posetiti po sadrzaju koji nudi, nisi me bas ubedio da turisti nece hteti da posecuju Sava promenadu, trzni centar, spomenik Stefanu Nemanji i beograd na vodi. To sto neko obdacuje projekte, najcesce po politickoj osnovi, ne znaci da ti projekti nisu vredni paznje i nece biti posecenji. Zivi bili pa videli.
 
Пут до Сава променаде није преко Савског трга, већ или силаском са Калемегдана пасарелом или код Бранковог моста.
Страним туристима тржни центри нису занимљиви. То је занимљиво нашим људима из унутрашњости и региона.
Споменик сам по себи није неки генератор кретања туриста. Опет, путања до Савског трга није баш прикладна за туристе, то је саобраћајно а не пешачко чвориште.
Ништа овде од критике није политички.
Дај ми путању од Калемегдана до Савског трга за неког пешака.
 
Дај ми путању од Калемегдана до Савског трга за неког пешака.
Udjes u metro na trgu Republike i izadjes na Savskom trgu da vidis spomenik, muzeje, soping centar i setaliste. Nisu svi gradovi pogodni da se predju u toku jednog dana peske, Bec, London, Pariz,... fino sednes u metro i izadjes gde treba. Jesi probao da ides od Trijumfalne kapije do Luvra, Ajfelovog tornja ili Notr Dama peske, ili od London Towera do British Museuma. Mozes, ali se otelis i posle nisi ni zasta.
То је занимљиво нашим људима из унутрашњости и региона.
Nasi ljudi nisu turisti? Pa njih ima vise od stranih. Mislim da imas pogresnu percepciju...
 
Опет, Савски трг није успут ни до променаде ни до Галерије и није привлачан.
Студентски трг је боља локација за музеј.
Штета је што стари и нови двор нису ослобођени од државне администрације како је већ деценијама планира, па да се ту уселе музеји већ се сад форсира Савски трг.
Ако шта треба да буде у згради бивше железничке станице то је музеј железнице.
Стара пошта боље да постане библиотека.
 
Pa turisti koji dolaze u Beograd da pogledaju Most na Adi ne mogu da dođu na red da se nagledaju tog simbola Beograda, kako mislite da postignu da razgledaju i Savski trg? :rolleyes:
 
Sta je privlacno a sta ne to je veoma individualna stvar i jako subjektivno. A zamena teza je kada nesto subjektivno i vezano iskljucivo za tebe uzimas za opste prihvacen fakat.
Ako napravis muzej ljudi ce dolaziti u taj muzej i na to mesto, pogotovo ako je to mesto lako dostupno. Ako nista drugo odvojice jedan dan za razgledanje muzeja i okoline makar gledali u prazno ili most na adi.
 
Juče, 3, oktobra 2023 si se registrovao na forum, pa da razjasnim ako treba: od nastanka foruma Beobuild se prodaju priče da će ovo ili ono da privuče turiste u Beograd ili na neku lokaciju u gradu. Tako su nam prodavali i priču o velelepnom Mostu na Adi. Eno, guraju se da vide most.

Naravno, ništa od toga se nije ostvarilo, kao i ranije, turisti razgledaju istih 3-4 lokacije po gradu, a mimo toga idu da piju. žderu, šmrču i neću da nastavljam dalje da ne ispadem vulgaran.
Od toliko starih gradova u Evropi, strance, pogotovo ove koji dolaze kod nas, ne zanima jedan nedavno uređeni trg, neki novi novi spomenik ili neki novokomponovani istorijski muzej.
Ovo što imamo su prazni objekti nastali uklanjanjem železničke infrastukture zbog realizacije bolesne ideje projekta Beograda na vodi.
Muzeji i trg nisu prioriteti, prioriteti su kvadrati za prodaju na prostoru iza trga, ovo im je samo neželjena obaveza i dodatno optrećenje.
Da nije tako, zgrada iseljene železničke stanice bi bila u nekoj funkciji a ne bi bila ostavljena migrantima i beskućnicima.
 
Poslednja izmena:
Jesi probao da ides od Trijumfalne kapije do Luvra, Ajfelovog tornja ili Notr Dama peske, ili od London Towera do British Museuma. Mozes, ali se otelis i posle nisi ni zasta.
Много пута. Уопште није толико далеко, посебно Ајфелова кула, тј. Трокадеро, ако има километар, добро је.

Још је лакше од Теразија до Савског трга... али је Савском тргу, нажалост, одузета функција коју је имао век и мало више, и сад ће бити мало теже да се доведу буљуци људи на трг. Немамо ми блокбастер музеје, да закрче плочник, јок.

Изгубљен простор, некад био град.
 
Ne znam zasto je relevantno kada sam se uclanio!? Zelis reci ti nemas pojma slusaj mene ja sam ovde odavno 😀
Postujem vase misljenje nadam se da ovde mozes reci sta hoces bez uvreda i omalovazavanja.
 
Mislio sam upravo ono što sam i napisao - priča o privlačenju turista u Beogradu raznoraznim novim objektima je davno izlizan kliše, a i praksa je pokazala da se to nikada nije ostvarilo.
 
Ja nisam pricao o privlacenju turista, to je tema koju je dosljak zapoceo iz njemu znanih razloga, a izgleda da se to prima ovde. Ja sam govorio o buducoj nameni stare poste.
Izgleda da dolaze izbori i verovatno cemo sledecih par meseci govoriti o tome ko je sta obecao, ko kome sta dodje i ko je vise ukrao...
 
Ја сам изнео мишљење зашто би било погрешно селити етнографски музеј.
 
20231013_081825.jpg

st*** upala u postu cijeli kraj su urnisali sve zgrade
 
Vrh