Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

dziggy":1rywvtgq je napisao(la):
^^ Mislim da je Verano otakazao taj projekat, ako se secam dobro...
dragan":1rywvtgq je napisao(la):
Nije skinut sa njihovog sajta: Verano-Invest
Nenad":1rywvtgq je napisao(la):
Kula je otkazana - umesto nje ce se graditi neki relativno nizak objekat, slican ovom projektu za preko puta arene.
dragan":1rywvtgq je napisao(la):
Onda treba da joj skreneš pažnju da to i objave na sajtu, kako bi i mi imali pravu info.
Vas dvojica tvrdite da je 'Kula otkazana' , pa sam sugerisao Nenadu da onda to treba da se i objavi na sajtu.

To se uopšte nije odnosilo na bl.34 kod Genexa.
 
Ovako kao g. Lucifer razmisljaju ljudi koji misle da svet pocinje od njih, da pre skoro nista vredno nije bilo, da su sada nova vremena, novi nazivi ulica, da je sve novo i moderno obavezno bolje od onog starog. Varas se Lucifere. Ustvari, nista se nije promenilo. Jedino sto pre nismo imali TV i mobilne telefone. Inace i ranije se gradilo i zgrade i trgovi i mostovi, vise ili manje uspesno. I tokom proslog veka bilo je dilema dali da se ruse neke zgrade iz XIX veka ili da se cuvaju. Mnoge su srusene pa se danas kaju oni koji su ih srusili. Mogao bi ti navesti primere ali nema prostora. Ti kazes "cinjenica da su te dve zgrade jedne od najstarijih u Beogradu ne moze opravdati njihovo opstajanje" (kraj citata) Dalje kazes: "mnoge zgrade koje su bile zasticene po nekim drugim DANAS ARHAICNIM kriterijumima.." (kraj citata) Kriterijumi se ne menjaju tek tako ono sto je bilo vredno za cuvanje pre 50 godina danas moze biti samo jos vrednije. U Parizu i Londonu (i drugim metropolama) cuvaju se zgrade iz 15 i 16 veka. U Beogradu nema zgrade starije od 150 godina.
 
Ako mislis na rekonstrukciju sina na Autokomandi ona je zavrsena jos pre oko mesec dana. Mozes to i sam da procitas na ovom sajtu samo ako malo potrazis.
 
Da li ima nekih informacija u vezi hotela Jugoslavija? Da li je renoviranje pocelo i da li ce se spoljasnji izgled menjati? Da li je jos uvek u planu izgradnja kazina u hotelu?
Hvala
 
^^^^ Renoviranje dela hotela za kazino se uveliko odvija u unutrašnjim prostorima.
Za sada nema vidljivih promena spolja, ali će ih biti na delu prema Dunavu u anexu sa salama.

Za 'mall of serbia' još nije određen konačni izgled i veličina, a vlasnik traži mogućnost da se u tom delu izvrši Izmena i dopuna DUP-a, kako bi mogao da nadzida nekoliko spratova i dokupi dodatni okolni prostor, još neke zgrade.
 
Jel ima novih vesti u vezi Marini na Adi? Poslednja vest je bila da moraju da ociste rukavac od smeca i mulja.. A danas u Novostima se pominje gradnja ponovo!
 
Jel stvarno niko nista ne zna o onom nedovrsenom bioloskom fakultetu koji je poceo da se gradi u botanickoj basti u beogradu? (dragane?) Ta se betonska konstrukcija vidi iz takovske. Mnogo me interesuje da li se nesto planira sa tim ali ne znam gde da se raspitam.

fax-1.jpg
 
^^^^...Pa, kad si me već prozvao ...... projekat se dorađuje u arh.fakultetu, niko nema više info. i upućuju na upravnika za "Institut za botaniku i Botanička bašta -Jevremovac" http://www.bio.bg.ac.yu/kontakt.htm

Na ovom liknu imaš i mail adrese i najbolje da im napišeš šta te interesuje.
 
Nenad":1enggiif je napisao(la):
Jel ima novih vesti u vezi Marini na Adi? Poslednja vest je bila da moraju da ociste rukavac od smeca i mulja.. A danas u Novostima se pominje gradnja ponovo!
Post sa "Razne gradske vesti" - citat :

Влада":1enggiif je napisao(la):
Na rekama malo mesta
- U Beogradu ne postoji nijedna prava marina. Ta reč se odomaćila, pa se njome zove i kada neko napravi privezište od nekoliko bova za pet-šest brodića - kažu stručnjaci. - Ministarstvo za kapitalne investicije napravilo je kategorizaciju, ali još nije napravljena centralna evidencija marina. One nisu upisane kao pravni subjekti, već je uglavnom reč o "rekreativnim klubovima". Pitanje je kada će se to desiti.

Jedna od retkih marina u kojoj čuvarska služba radi 24 časa je na Adi. Iako struje nema, a za novu sezonu nije bilo značajnijih noviteta, jagma za "parking" mestom ne prestaje.

- Puni smo do maksimuma! - kaže Nebojša Filipović iz JP "Ada Ciganlija". - Ljudi nemaju gde da ostavljaju brodiće posle zatvaranja "Marine Dorćol", pa je svih 400 mesta odavno "kaparisano". Cena veza za za klasične pasare je 1.400 dinara mesečno, dok većim brodićima naplaćujemo 1,5 mesto.
Modernizacijom pristaništa u Čukaričkom rukavcu baviće se "Parking servis". Ovo preduzeće izgradiće marinu sa 670 mesta za plovila svih kategorija do 18 metara dužine i 430 za plovila na suvom. U zatvorenom hangaru biće 70 mesta.

U Upravi za vode kažu da će se poboljšanje videti tek kada počne da se primenjuje plan za postavljanje plovnih objekata, koji je nedavno usvojio Grad. Broj marina biće ograničen na 45, u njima će biti više mesta, a vlasnici koji ispune uslove za izgradnju marine prijavljivaće se na gradski konkurs.
Novosti
http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=14&status=jedna&vest=102805&datum=2007-04-22
 
Hvala dragane. To sam vec procitao. Ali ta vest ne kaze nista osim onoga sto smo mogli da vidimo na sajtu Parking servisa. Nikakvi datumi, rokovi?
 
Обавештење о поднетом захтеву за давање сагласности на студију о процени утицаја пројекта - Чукарички рукавац

Носилац пројекта Град Београд – Градска управа, Секретаријат за комуналне и стамбене послове, Голсвордијева 35, поднео је захтев за давање сагласности на Студију о процени утицаја на животну средину пројекта чишћења дна и обала Чукаричког рукавца до пројектованих кота и габарита марине „Ада Циганлија“ и пловног пута до реке Саве, на територији градске општине Чукарица у Београду.

Počeli su nešto ..........da rade oko papira. :)....a biće i ovo ostalo :

MARINA ADA CIGANLIJA

projekat1.gif


U rukavcu Ade Ciganlije na mestu postojeće marine koja se ni po čemu ne razlikuje od drugih marina u Beogradu, preduzeća Parking servis i Ada Ciganlija odlučila su se kroz Protokol o saradnji da fazno grade pristan za čamce i jahte - marinu kojom će Beograd ući u nautičke karte i koja će po opremljenosti i usluzi biti na nivou evropskih.

crtez1.gif


U toku su pripreme koje su složene i zahtevne kako sa aspekta prikupljanja potrebnih dozvola tako i sa ekoloških i drugih aspekata.
Zna se da će korisnici imati na raspolaganju jedinu pumpu za gorivo na vodi, priključke za vodu i struju, parking, restoran prodavnice, servis za popravku plovila i motora i posebnu servisnu i šlep službu na vodi.
http://www.parking-servis.co.yu/home/ostaleusluge/marina/marina.html
 
Najnoviji Up date projekata je vrlo razocaravajuc (sa izuzetkom buduceg sedista sudova). Gradiliste B2 izgleda isto kao i na prethodnom update-u. Hypo Alpe je najavljivala na sav glas pocetak radova na Tri Lista Duvana ("radovi pocinju u Septembru 2006, skoro sve je vec rasprodato"), pa opet nista...
 
Nenad":31aovl4s je napisao(la):
Najnoviji Up date projekata je vrlo razocaravajuc (sa izuzetkom buduceg sedista sudova). Gradiliste B2 izgleda isto kao i na prethodnom update-u. Hypo Alpe je najavljivala na sav glas pocetak radova na Tri Lista Duvana ("radovi pocinju u Septembru 2006, skoro sve je vec rasprodato"), pa opet nista...
Da slažem se ovde skroz, zato i radimo ovo da se uoče te nepravilnosti... mada za B2 je bilo više faza gde se dugo nije radilo pa su odjednom krenuli da rade jako brzo i tako ukrug.
 
Radi se na B2, kada sam slikao svakakva se buka tamo cula :) samo fasada nikako da krene
Meni je prava bruka Tri lista duvana, morali bi se uvesti neki penali za nepostovanje rokova. Ovako prodas plac i ne zanima te da li se nesto tamo desava (a ima mnogo takvih slucajeva).
 
Ja sam mislio da u svakom ugovoru mora da stoji ona klauzula "privodjenje zemljista nameni" gde su svi ti datumi odredjeni. Ili se varam?
 
Pa kao i uvek zakoni i ugovori postoje ali se nista od toga ne postuje a sankcija i kazni nema. Sudovi ne rade svoj posao (kazu gradski oci) a mi gradjani moramo da kontrolisemo to (valjda umesto inspekcije) i pritiskamo sud da se sve to brze zavrsi.
 
Da, i onda da odemo da podmicujemo u opstini i onda da ih tuzimo sto su primili mito, da ne bi morali gradski oci sami da se bore protiv korupcije!
 
Nenad":gcm05n7d je napisao(la):
Ja sam mislio da u svakom ugovoru mora da stoji ona klauzula "privodjenje zemljista nameni" gde su svi ti datumi odredjeni. Ili se varam?
Grad.arh. je u jednom odgovoru na svom blogu B92, spomenuo oko 400 ( četiri x 100) započetih, a nedovršenih gradnji u Bgd.

Čini mi se da se po zakonu, izgradnja mora početi u roku od 2god., ali nema roka za završetak izgradnje.
Investitori zakupe lokaciju, pribave papire dovoljne za početak gradnje, iskopaju i izbetoniraju temelje.....i čekaju priliku da to i takvo prodaju.( u većini slučajeva, nap. Energoprojekt u bl.26 i ne samo tu)

Kad bi promenili zakon tako da objekat mora da se izgradi , tj. parcela privede nameni, u nekom razumnom roku ( 3-5god. zavisno od objekta ) ili bi lokaciju grad 'dao' drugom investitoru, grad bi sigurno 'povratio' većinu od onih ~400 lokacija.
 
dragan":2fx7ket6 je napisao(la):
Nenad":2fx7ket6 je napisao(la):
Ja sam mislio da u svakom ugovoru mora da stoji ona klauzula "privodjenje zemljista nameni" gde su svi ti datumi odredjeni. Ili se varam?
Grad.arh. je u jednom odgovoru na svom blogu B92, spomenuo oko 400 ( četiri x 100) započetih, a nedovršenih gradnji u Bgd.

Čini mi se da se po zakonu, izgradnja mora početi u roku od 2god., ali nema roka za završetak izgradnje.
Investitori zakupe lokaciju, pribave papire dovoljne za početak gradnje, iskopaju i izbetoniraju temelje.....i čekaju priliku da to i takvo prodaju.( u većini slučajeva, nap. Energoprojekt u bl.26 i ne samo tu)

Kad bi promenili zakon tako da objekat mora da se izgradi , tj. parcela privede nameni, u nekom razumnom roku ( 3-5god. zavisno od objekta ) ili bi lokaciju grad 'dao' drugom investitoru, grad bi sigurno 'povratio' većinu od onih ~400 lokacija.
Pa dragane, ako je to tebi jasno, i meni jasno, i mnogima ovde jasno, nije mi jasno kako to da Bobic i Grad (koji bi inace od toga imali samo koristi) to ne mogu da sprovedu u delo!!?? A taj problem nas muci vec skoro 2 decenije!!!
:o
 
Vrh