Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Preko tog parkinga i treba da se nastavi Bul.AVNOJA na trasi ka neko buducem mostu preko Save.
Na starom Beobuildu sam pisao o potrebi novog mosta preko Save izmedju Gazele i Tramvajskog koji bi se sagradio posle izmestanja zeleznicke stanice.
Kasnije sam video na Beolandu da je takav most bio u planu jos odavno i da bi trebao da se nastavi na Bul.AVNOJA.
http://www.beoland.com/zemljiste/karte/03_plan_saobracaj.jpg
Taj prostor je i u svom najuzem delu kod Interkontinentala dovoljno sirok da se smeste bar po dve trake u oba smera, a za sirenje u raskrnicu sa Milentija Popovica ima dovoljno mesta. Beograd i ovako ima tradiciju da gaji "egzoticna" resenja saobracaja.
Ovo ne bi bilo nista posebno.
 
relja":rl3duije je napisao(la):
Kasnije sam video na Beolandu da je takav most bio u planu jos odavno i da bi trebao da se nastavi na Bul.AVNOJA.
Taj prostor je i u svom najuzem delu kod Interkontinentala dovoljno sirok da se smeste bar po dve trake u oba smera, a za sirenje u raskrnicu sa Milentija Popovica ima dovoljno mesta. .
To tvrdim od početka diskusije o 'problemu' bul.AVNOJ-a - može da prođe.
Kada je predviđeno i GUP-om onda je reservisan i koridor za izgradnju.
Poslednja izmena GUP-a 2005god.-saobračaj
gup05ahw6.jpg


"....za sirenje u raskrnicu sa Milentija Popovica ima dovoljno mesta. " by relja
Za suženje u normalnu raskrsnicu ima još više mesta sa druge strane parkinga.
U svakom slučaju ta raskrsnica može 'da se reši' i blu.A nastavi u BGgd.:)
......................................................................................
PS
Baštica, zelena razdelna površina, na bul.AVNOJ-a se menja na svakoj raskrsnici, pa neće smetati da se promeni i kod M.Popovića.

28febfontana018qm6.jpg


Deo prema M.Popovića je 'nenormalno' širok i ako bi se doveo ' u standardnu' širinu ostale bi parcela za izgradnju objekata na skupoj lokaciji, ali tu će da prođe Laki Metro ( lucky ? )

bulavnbatawy3.jpg
 
^^ То је зграда на углу Краља Петра и Кнеза Симе Марковића, прекопута Конака кнегиње Љубице
 
o kakvom se projektu ovde radi ? :/

BLOK 43

U neposrednoj blizini Sava Centra i hotela Hyatt regency započećemo izgradnju poslovno–komercijalnog prostora nadzemne površine 25.000m2.
Na ukupno sedam parcela biće izgrađen poslovni prostor „B“ klase, koji trenutno nedostaje poslovnoj ponudi Beograda. U samoj strukturi objekta, osim celina namenjenih biznis korisnicima, predviđena je i izgradnja prostora za uslužne delatnosti.
U skladu sa svetskim standardima ispod objekata će se nalaziti podzemne garaže sa ukupno 300 parking mesta. Ceo blok biće povezan pešačkom pasarelom koja povezuje dva trga u sklopu celog kompleksa.

http://www.mpcgroupltd.com/html/index.html



http://maps.google.com/maps?client=...0.429592&spn=0.011555,0.021629&t=h&iwloc=addr
 
Nenad":37g7buh0 je napisao(la):
Ovo sam upravo video na web sajtu MPC Holding! Jel ce se to graditi umesto Buvljaka ili? Zna li neko?
"BLOK 43
U neposrednoj blizini Sava Centra i hotela Hyatt regency započećemo izgradnju poslovno–komercijalnog prostora nadzemne površine 25.000m2. .....itd.
."
Bilo pitanje, ali da 'obnovimo materiju' .:)

Blok 43-pored 3.bul.

b43ng9.jpg


To je deo b.43 između pruge i 3.bul.,a OTC-Buvljak je sa druge strane pruge.

b43aei1.png
 
Pre mesec dana na toj lokaciji su još bile barake prema ul.Proleterske solidarnosti' ( ako se još tako zove), ali drugi deo je potpuno sređen, ulica,parking...čak i drvored.

blok43aru4.jpg
 
Izgleda da je pocela rekonstrukcija fasade tj.zamena stakala,nadam se da ce biti u potpunjenosti obnovljena!

 
@Nenad
Kao sto si verovatno cuo zgrada je prodata na aukciji zajedno a ostalom imovinom BIGZa. Sada je njena buducnost u rukama investitora. Ipak posto je sama zgrada zasticena, znaci da ce buduci vlasnik morati da je obnovi ako zeli da je koristi jel nemoze da je rusi kako bi gradio nesto drugo. Tu postoji mali problem, jer investitor u principu moze da ostavi zgradu da stoji ovakava kakva je sad, da saceka neko vreme i da je kasnije proda za vise kada cena te lokacije skoci za nekoliko godina.To je naravno crn scenario i nadam se da cemo uskoro cuti nesto o nekakvom planu za rekonstrukciju...
 
@ KiD
Hvala ti. Znam da je zgrada prodata, upravo sam u tom kontekstu i pitao sta ce investitor sa njom da radi! mislim da bi je trebalo restaurirati i pretvoriti u office building. Lokacija je super, buduca Z. Stanica je tu, autoput! Pravi Novi Beograd u sred Starog Beograda:)

A poslednji sprat definitivno moze da se uredi u neku super galeriju ili konferencijsku salu! Hm.. samo razmisljam!:)
 
Gde bih mogao da nadjem onu 3D animaciju srednjevekovnog Beograda? Ima li od nekud da se downloaduje...?
 
Компанија "Рад" је у стечају и вероватно судбина овог објекта зависи од окончања тог поступка.
 
Zdravo,
imam pitanje u vezi nikad zavrsene garaze u bloku 34 izmedju belih zgrada i autoputa. Da li se nesto planira u vezi sa tim objektom i okolinom. Mozda prikljucenje na auto-put?
Hvala
 
Да ли је коначно потписан концесиони уговор за ауто-пут Хоргош-Пожега?
 
Secam se jedne reportaze iz Politike pre nekih 20 godina. Apsolutno je istinita. Gradonacelnik nekog Engleskog grada (nije London) dosao kod nas u posetu. Naravno,nasi ga odveli na Kalemegdan. Tisina. Englez gleda usce Save u Dunav i Novi Beograd. Nista ne govori. Najzad ce jedan od nasih,ljubazno ali i samouvereno, sirokim pokretom ruke pokazujuci neodredjeno tamo preko 6 kaplara: Pa, kako vam se svidja nas grad? To upita nas gradski funkcioner ocekujuci naravno komplimente. Englez odgovori nekako sporo: Ne, ne, ne svidja mi se vas grad ni malo! Rekao je to mirno, bez ikakvog uzbudjenja kao da pita koja je reka Sava a koja Dunav. Za trenutak nastade tisina i laka zbunjenost nasih. A onda,svi skupa, zajedno sa gostom podjose u laganu setnju parkom. Ponavljam ovo nije sala, procitao sam u Politici pre 20 godina i zao mi je sto nisam sacuvao. Svet je pun novih gradova na svim kontinentima. Koliko sam ja cuo medju svetskim arhitektima i urbanistima, u cisto strucnom pogledu, nas Novi Beograd nije nikad bio visoko kotiran. Sve su to strogo prave linije mozete misliti kakve su savrsene lenjire imali oni nasi urbanisti iz pedesetih. A uglovi, naravno svaki ima 90 stepeni 0 minuta i 0 sekundi. Fantasticna preciznost. Ono sto dize vrednost Novom BG je usce sa gustim drvecem i Veliko i Malo ratno ostrvo. Kad su jednom cuvenom svetskom arhitekti Brazilci sa ponosom rekli kako se kroz njihov supermoderan novi glavni grad Braziliju moze proci kolima za svega 15 minuta posto nema semafora arhitekta je rekao: "A zasto bi ja prolazio kroz Braziliju za 15 minuta".
 
Vrh