Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Da li neko zna, da li postoje radna mesta neka u TO Beograda, za koje se može aplicirati za posao :D ?
 
Trenutno ne sve je na stend baju dobar dio sto radi radi na odredjeno ,ili preko zadruge sezonski ljeti kad je potreban veci broj izvrsilaca ili pak staziranje ,treba nova stranka kad dobije feud da snjim raspolaze za svoje partijske kadrove
 
krsmanovicjjurishicj_zpsf96173f0.jpg


Zasto ovo i dalje proada bazen dimenzija 10X25 m kao na starom difu ko je kriv za ovo
 
Da li neko imam iskustva sa grejanjem na centralni kotao u stambenoj zgradi sa vise stanova?

Naime, u novoj zgradi u kojoj živim postoji centralni kotao na el. energiju, ali se i dalje vodi na investitora (zapravo on upravlja istim i pusta grejanje i na njega je racun za struju), pa me zanima gde da pitam ljude za iskustva da li to može da se preveda na upravljanje infostanu/gradskom stambenom/? ili nešto slično (da mora kućni savet da prebaci na sebe ovaj kotao i račun za struju?). Sada su skoro svi stanovi u zgradi prodati i nema puno poente da i dalje ovo ide preko nekoga trećeg.

Takođe značilo bi mi i ako imate iskustva kako se onda dogovoriti sa svim stanarima oko plaćanja/upravaljanja istim u Srbiji :) Računam u Nemačkoj bi se lako dogovorili :)
 
Mnogo trazis nisam uspio da se uvucem a bila mi je zelja upravo radi fotografija bazena ,treba pokrenuti incjatrivu da se ovo obnovi i stavi u funkciju a ne da cami i ne daj boze postane kafic kao su neki planirali na srecu zaustavili su ih na vrijeme ,mene zanima kod koga je kljuc
 
DusanBG":25c74xy7 je napisao(la):
Da li neko imam iskustva sa grejanjem na centralni kotao u stambenoj zgradi sa vise stanova?

Naime, u novoj zgradi u kojoj živim postoji centralni kotao na el. energiju, ali se i dalje vodi na investitora (zapravo on upravlja istim i pusta grejanje i na njega je racun za struju), pa me zanima gde da pitam ljude za iskustva da li to može da se preveda na upravljanje infostanu/gradskom stambenom/? ili nešto slično (da mora kućni savet da prebaci na sebe ovaj kotao i račun za struju?). Sada su skoro svi stanovi u zgradi prodati i nema puno poente da i dalje ovo ide preko nekoga trećeg.

Takođe značilo bi mi i ako imate iskustva kako se onda dogovoriti sa svim stanarima oko plaćanja/upravaljanja istim u Srbiji :) Računam u Nemačkoj bi se lako dogovorili :)


Ima li neko savet za Dusana,

citirao sam mu pitanje posto je usledilo par postova sa fotkama pa da ne ostane bez moguceg saveta
 
Ja sam jednom tu trebao da dodjem na izlozbu, pre 3,4 godine otprilike. Drugar, koji je studirao industrijski dizajn je tu s ostalim kolegama imao izlaganje radova. Ali zakasnio sam, radilo valjda do 16h.

Mozda moze ta informacija da pomogne.
 
SAMO u BG zavod za plucne bolesti otkrili da imaju sprat viska ,zgrada republicka ,nema upotrebnu dozvolu ,ma haos i dok se oni prepucavaju pacjenti cekaju
 
Jel neko zna gde se mogu naci stariji sluzbeni listovi grada Beograda? Konkretno mi treba br. 21/88
 
Igor":3fnpqdk2 je napisao(la):
DusanBG":3fnpqdk2 je napisao(la):
Da li neko imam iskustva sa grejanjem na centralni kotao u stambenoj zgradi sa vise stanova?

Naime, u novoj zgradi u kojoj živim postoji centralni kotao na el. energiju, ali se i dalje vodi na investitora (zapravo on upravlja istim i pusta grejanje i na njega je racun za struju), pa me zanima gde da pitam ljude za iskustva da li to može da se preveda na upravljanje infostanu/gradskom stambenom/? ili nešto slično (da mora kućni savet da prebaci na sebe ovaj kotao i račun za struju?). Sada su skoro svi stanovi u zgradi prodati i nema puno poente da i dalje ovo ide preko nekoga trećeg.

Takođe značilo bi mi i ako imate iskustva kako se onda dogovoriti sa svim stanarima oko plaćanja/upravaljanja istim u Srbiji :) Računam u Nemačkoj bi se lako dogovorili :)


Ima li neko savet za Dusana,

citirao sam mu pitanje posto je usledilo par postova sa fotkama pa da ne ostane bez moguceg saveta

Na uglu Gospodara Vučića i Bačvanske (TC Pašino brdo) je ogromna zgrada sa takvim grejanjem.
Dovoljno je samo reći da ono još uvek nemaju grejanje zbog nesporazuma sa investitorom tj. firmom za održavanje koja je preuzela. Pitaj ljude iz tih ulaza (mislim da su 4 u pitanju) šta misle o tome, Biće ti sve jasno.
 
krivakapa":3pr3pakh je napisao(la):
Jel neko zna gde se mogu naci stariji sluzbeni listovi grada Beograda? Konkretno mi treba br. 21/88
Јеси ли видео са архивском службом града Београда ? Питај њих. Отиђи на њихов сајт па мало процуњај.
 
Možda ga ima na paragrafu. AKo ne, onda neki arhiv ili skupština grada pa traži. Njima možeš i zvanično da pošalješ zahtev kao zahtev za informaciju od javnog značaja, MORAJU da ti daju kopiju, ili da te upute na onoga ko to ima.
 
bojim se da su na tom portalu samo brojevi od 2000 godine pa nadalje.
 
dsc05147.jpg

Koja je sila za ovo potrebna strasno jedna klupa manje
 
Pretpostavljam automobilska sila.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
direktor":nl3idmeh je napisao(la):
dsc05147.jpg

Koja je sila za ovo potrebna strasno jedna klupa manje

Zašto strašno?
Zamisli kako tek izgleda automobil koji je ovo napravio :D
 
Zamisli kako tek izgleda automobil koji je ovo napravio :D
Pre ce biti da je to (hvalisaovo) uradjeno djipom sa dodatnim zastitnim branikom
bilo koj obicni putnicki automobil ostavio bi svoje tragove iza sebe na klupi ili ispod klupe

Pitanje i jeste zasto javni prostori ispred splavova - kej - nisu pokriveni kamerama
jer na tim prostorima je visok procenat manifestovanja bahatosti okupljanja problematicnih elemenata
i desavanja koja su u suprotnosti sa zakonodavnim aktima (tuce, dilovanje prostitucije. . . )

Ako se prisetimo povrsine , udaljenost i ostrine kamere
koja je pokrivala i snimila cuveni YouTube snimak kod Arene
onda jedna kamera na ovom keju zavrsila bi veliki koristan posao
 
Interesuje me da li neko moze da mi pruzi bilo kakve informacije u vezi sa sledecom lokacijom u gradu: Nalazi se na Ceraku, u ulici Jablanicka. O ovoj lokaciji su ranije kruzile price o igradnji ogromnog trznog centra, pa sportskog kompleksa..da bi sve ostalo mrtvo slovo na papiru. Uopste mi nije jasno kako apsolutno niko nije pokazao zainteresovanost za ovoliko prostranstvo koje zjapi apsolutno zapusteno i obraslo sibljem. Da li su u pitanju pravni odnosi ili nesto drugo? Hvala na bilo kakvoj informaciji.
Izvinjavam se sto nemam preciznije slike ali to verovatno ne bi ni moglo da bude obuhvaceno samo sa par fotografija.

http://www.dodaj.rs/f/1N/CO/3UaqDuo4/mapa.jpg
 
MilisaV":33cnrgae je napisao(la):
Pretpostavljam automobilska sila.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

I vozač sa pogonom na etanol (u pozadiini se jasno vide one plutajuće "pumpe" za etanol :D)
 
Dokumenta iz katastra nepokretnosti uskoro za jedan dan
Četvrtak, 16. 01. 2014.,Izvor: Beta

http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... -jedan-dan

Direktor Republičkog geodetskog zavoda (RGZ) Zoran Krejović izjavio je danas da bi uskoro dokumenti koji se traže iz katastra nepokretnosti mogli da se dobiju za jedan dan.

On je u Privrednoj komori Beograda na okruglom stolu na kome se govorilo o rešavanju zahteva za legalizaciju objekta kazao da već i sada, ako postoji kompletna dokumentacija, zahtevi upućeni prema katastru se rešavaju za jedan dan.

- Ljudi koji dolaze u katastar da uzmu dokument koji im treba, treba da ga dobiju brzo i da ne čekaju dugo. To je u praksi, faktički, negde i ostvareno - kazao je Krejović.

Prema njegovim rečima, postoji puno i zaostalih zahteva prema katastru nepokretnosti. Oni će se u narednom periodu biti rešavani paralelno sa novim, i u roku od šest meseci do godinu dana svi bi trebalo da budu završeni.

- Kad to bude gotovo, katastar će biti dnevno ažuran - naglasio je Krejović.

On je naveo i da se očekuje da će 25 do 30 zaposlenih, dnevno obrađivati u proseku 50 zahteva.

Prema rečima Krejovića, postoje neke greške koje su promakle preuzimanjem zemljišnih knjiga i one se ispravljaju, ali, to je posao koji se obavlja sukcesivno. On je naglasio i da je odziv za upis u katastar nelegalnih objekata loš, jer ljudi smatraju da nemaju veliku korist od toga.

Prema njegovim rečima, svi koji imaju bilo kakav objekat na terenu moraju da budu u sistemu i da budu evidentireni, jer je to i uslov EU.
 
Vrh