Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Ljudi, kako da se rešim pacova u podrumu i garaži? Dali gradska administracija ima neku nadležnost oko toga? Otrov, lapak i raznorazne zamke ne pomažu!
 
Dok dodje grad i službe pacovi će postati tinejdžeri, a možda i zaposlenje dobiju i srednju školu završe. Zato prijatelju na Google, kucaj nešto poput uništavanje pacova, istrebljivač, pacovi i sl. Mora da se plati, a ko će da plati to moraš da vidiš sa komšijama. Kad su imali para za nov stan imaju i za pacove :)
 
Jel imas nekog iskustva koga da zovemo, to surfovanje po internetu mi je kao mačak u džaku, otkud znam ko se krije iza tih web adresa. A komšije baš i nisu laki na džepu!
 
nensav":2bkiqgpk je napisao(la):
Ljudi, kako da se rešim pacova u podrumu i garaži? Dali gradska administracija ima neku nadležnost oko toga? Otrov, lapak i raznorazne zamke ne pomažu!

Pozovi neku sluzbu za deratizaciju ako je hitno, moja zgrada ima odlicnu saradnju sa agencijom Istrebljivac mozes da ih kontaktiras i putem sajta http://www.istrebljivac.com usluga nije mnogo skupa sve zavisi od povrsine koju treba
obraditi.
 
..koriste kvalitetne preparate, rade sve vrste objekata, zgrade, poslovne objekte, industrijske objekte....pa ce verovatno lako sanirati i tamo gde je tebi potrebno garaža, podrum ..
 
Ali dali opstina/grad ucestvuje u troskovima? Ili sve moramo sami? Pa zasto placamo Infostan i odrzavanje zgrade?
 
a jel ima u infostanu neka stavka koja se odnosi na istrebljivanje pacova.

u infostanu postoje razne stavke pa me to zanima.

DRŽAVA DURADI NEŠTO
 
To sam ja napisao vise retoricki. Toliko stavki, a nikakva pomoc u realnom zivotu.
 
ZAVOD ZA DEZINFEKCIJU, DEZINSEKCIJU I DERATIZACIJU, Beograd, TREBEVIĆKA 16
011 3054000

a sada je to:

"Zavod za biocide i medicinsku ekologiju"
Radna jedinica za dezinfekciju, dezinsekciju i deratizaciju 3540-291 lok. 103

Okreni telefon pa se raspitaj.
povremeno imaju i akcije besplatnog postavljanja otrova za pacove.

Inace, nista ti ne znaci da ti trujes, ako drugi u okolini ne truju. Svi glodari se izuzetno brzo razmnozavaju, a ovako blaga zima im je dodatno pogodovala.
u koliko komsije ne truju, preostaje ti samo da pored redovnog trovanja, postavis i neki od ultra zvucnih rasterivaca
evo linka jednog od njih:
http://www.rasterivac.rs/cene-i-naruciv ... sekata.htm

nadam se da sam ti pomogao.
 
Postoji neka sluzba koja obilazi i postavlja otrov i plakate da je otrov postavljen ,pogledacu u garazama ako je papir tamo i slikati ,znam da niko nista od stanara nije platio
 
zahvaljujem na savetima. na žalost ništa od pomoći grada, ne možemo da nađemo ko je nadležan, na telefone niko ne odgovara, verovantno su zauzeti sa izborima. A i komšije su katastrofa, kao svi bi da učestvuju, ali kad im spomeneš pare, onda odjednom muk....
javio sam se toj agenciji što mi je gore neko savetovao, rekli su da dolaze za par dana, pa videćemo....
 
Što se tiče deratizacije i dezinskecije ako je od pomoći:
Radovi na tekućem održavanju zajedničkih delova stambene zgrade obuhvataju i deratizaciju, dezinsekciju i dezinfekciju zajedničkih prostorija u zgradi, naravno ako je ova stavka stavljena u ugovor između Vaše zgrade I JKP “Gradsko stambeno” I to je onda njihova obaveza. Drugo i Sekretarijat za zastitu zivotne sredine - Odeljenje za monitoring, zaštitu od udesa i preventivnu zaštitu vrši sistemsku besplatnu deratizaciju dvaput godišnje. I treće, obratite se I Veterinarskoj ustanovi "Veterina Beograd"-Služba za dezinfekciju, dezinsekciju i deratizaciju
 
Vec smo angazovali "Istreblivač-a", privatnu firmu, nije bilo skupo (posebno sto su se komsije umilostivile i otsili dzepove) ko ce josh da se nateze sa birokratijom. Da vidimo dokle ce da budemo mirni, covek rece da DDD mora da se radi dva put godishnje, a zbog globalnog zagrevanja t.j. tople zime mozda i vise.
 
nensav":1a6e78ww je napisao(la):
Vec smo angazovali "Istreblivač-a", privatnu firmu, nije bilo skupo (posebno sto su se komsije umilostivile i otsili dzepove) ko ce josh da se nateze sa birokratijom. Da vidimo dokle ce da budemo mirni, covek rece da DDD mora da se radi dva put godishnje, a zbog globalnog zagrevanja t.j. tople zime mozda i vise.

Ne zameri, nisam razumeo kakvu firmu Istrebljivac, mislis na dezinsekciju? Pošto mi to zvuči kao na placene ubice ..
 
To je firma koja se bavi desinsekcijom, deratizacijom i dezinfekciom. Neko sa foruma mi ih predlozio. Jeste da im je ime cudno, ali ono, istrebljuju negativce.

Srdjan92":3cc1wni1 je napisao(la):
nensav":3cc1wni1 je napisao(la):
Ljudi, kako da se rešim pacova u podrumu i garaži? Dali gradska administracija ima neku nadležnost oko toga? Otrov, lapak i raznorazne zamke ne pomažu!

Pozovi neku sluzbu za deratizaciju ako je hitno, moja zgrada ima odlicnu saradnju sa agencijom Istrebljivac mozes da ih kontaktiras i putem sajta http://www.istrebljivac.com usluga nije mnogo skupa sve zavisi od povrsine koju treba
obraditi.

Za sada nema malih losih pacova, svi u zgradi pratimo sta se desava, kada (i ako) se budu pojavili obavesticu. Izgleda da ce ova godina biti povoljna za razmnozavanje insekata (komarci su vec krenuli), pacova, zmija i ostale gamadi. ove godine prvo prskanje protiv komaraca treba da bude ranije. Dali neko vodi racuna u gradskim institucijama? Sumnjam, sad su izbori, psle dok se formira vece, izabere gradonacalnik, namaknu pare.....
Bice posla za privatnike.
 
nensav":3n544qv3 je napisao(la):
To je firma koja se bavi desinsekcijom, deratizacijom i dezinfekciom. Neko sa foruma mi ih predlozio. Jeste da im je ime cudno, ali ono, istrebljuju negativce.

Srdjan92":3n544qv3 je napisao(la):
nensav":3n544qv3 je napisao(la):
Ljudi, kako da se rešim pacova u podrumu i garaži? Dali gradska administracija ima neku nadležnost oko toga? Otrov, lapak i raznorazne zamke ne pomažu!

Pozovi neku sluzbu za deratizaciju ako je hitno, moja zgrada ima odlicnu saradnju sa agencijom Istrebljivac mozes da ih kontaktiras i putem sajta http://www.istrebljivac.com usluga nije mnogo skupa sve zavisi od povrsine koju treba
obraditi.

Za sada nema malih losih pacova, svi u zgradi pratimo sta se desava, kada (i ako) se budu pojavili obavesticu. Izgleda da ce ova godina biti povoljna za razmnozavanje insekata (komarci su vec krenuli), pacova, zmija i ostale gamadi. ove godine prvo prskanje protiv komaraca treba da bude ranije. Dali neko vodi racuna u gradskim institucijama? Sumnjam, sad su izbori, psle dok se formira vece, izabere gradonacalnik, namaknu pare.....
Bice posla za privatnike.

Ako bude susna godina komarci ima da budu ko rode.
 
dsc07559.jpg

bina po sred kneza zna li se cemu
 
Uz toliko mobilnih ove govornice su praktično postale suvišne. Ne pamtim kad sam poslednji put video da ih neko koristi za razgovor.
Ustvari mogu dobro doći ako nekome hitno treba međudržavni razgovor koji je van granica dometa mobilnog.
 
Nikako nisu suvisne, koliko puta mi se isprazni baterija a srecom govornica ima po centru, javis se da kasnis itd. Mada kada kupujes na trafici karticu gledaju te ko da si pao sa Marsa :) I skida sekund po sekund, nije kao kod lopurda da ti unapred skinu ceo minut iako pricas nekoliko sekundi.
 
Moja porodica i ja imamo jedan problem, pa smo se nadali da bi neko na ovom forumu mogao da zna resenje. :)

Naime, u pitanju je ogradjivanje placa u jednoj od gradskih opstina. Predali smo zahtev za dozvolu i pratecu dokumentaciju - u pitanju je zicana ograda, betonski temelj. Trebalo bi da za par nedelja dobijemo resenje (za ograde se ne dobija gradjevinska dozvola vec neko resenje valjda).

E, sad, postoji problem sa komsijom koji (bespravno) prelazi preko naseg placa do svog placa. Po poravnanju i presudi trebalo bi da prelazi preko placa treceg komsije, ali mu taj treci to ne dozvoljava. Proslo leto je pokusano izvodjenje tog resenja koje je treci komsija silom sprecio (bagerom, srbijo, oce i majko :) ). Fizicki, taj prolaz postoji.

Napominjem da je svo pravo na nasoj strani - 1 na 1 gradjevinska i katastarska parcela, legalan objekat, dobijamo i to resenje o gradnji dozvole, cak smo vlasnici zemljicta, a ne korisnici.

Takodje napominjem da smo probali da resimo problem na sve moguce civilizovane nacine (problem traje 20 godina, srbijo, oce i majko) i nije bilo moguce, izmedju ostalog zato sto su i drugi i treci komsija osobe teske za saradnju, blago receno.

Ono sto mene interesuje je sledece. Kada dobijemo resenje i pocnemo da radimo ogradu, ako komsija pocne fizicki da nas ometa - zvacemo policiju. E, sad, najvaznije: sta ce policija da uradi kada dodje, to jest, da li ce nam omoguciti gradnju s' obzirom na to da imamo sve potrebne papire? Dovoljno je da budu tu sat vremena dok se uradi to kriticno parce ograde. Ili ce da naprave zapisnik i odu svojim putem?

Ja cu pokusati odgovor na ovo pitanje da saznam i direktno u policiji, ali pretpostavljam da ce mi tesko reci ista konkretno, pa reko', mozda je neko imao slicnih iskustava ili poznaje ovu problematiku.

Hvala unapred :)
 
Uradite preko noci ogradu dok komsija spava , sutra ako krene da je rusi a imate sve papire , onda zovete policju , da ga spreci u narusavanju vaseg prava , posjeda , i unistavanje ograde ,
Sto volim kad neko proda ili kupi plac bez pristupnog puta a onda ide preko komsijine zemlje
Belka ce ti dati detaljniji odgovor samo da vidi pitanje
 
Sta rade kod zgrade Zeleznicke? Podigli neku ogromnu skelu ali nema table, nista.
 
Vrh