Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

BG0037.jpg

koji je ovo klub nesto mi je poznato gdje se nalzi
 
Neko je na forumu okacio dopis o prodaji automobila gradskih kako su nula prodali, da li neko zna gde je to? Posto sam snimio pre par dana malog od palube kako kaze da su 150 automobila prodali a ostatak poklonili raznim institucijama i od toga napravili festu i dodelu kljuceva
 
Mislis ovo nakraju su stvrno prodali neka kola , a to sto lijeva ruka nezna sta radi desna to je druga stvar
10473407_321912707975159_6576394070082873855_n.png
 
E taj dopis... Mada ako se dobro secam on je rekao na nadmetanju da su prodati
 
Trazim stan na NBG i interesujem se trenutno za jedan stan u bloku 21, pa me interesuje par stvari:
- Da li neko ima iskustva iz prve ruke sa lamelom od 10 spratova u bul. zorana djindica, preko puta Hajata/Sava centra? Stvari tipa termoizolacija, da li ima nekih problema sa instalacijama, da li smrdi kanalizacija na nizim spratovima i sl?
- Situacija sa parking mestima u okolini
- Jel http://www.youtube.com/watch?v=Wg9jsaW-ozU ovo samo proseravanje ili bi mi iz finog sveta(tj. pickice) trebalo da razmisljamo o gvozdenim restkama, oruzjem za samoodbranu i sl?
 
Blok 28 je malo skluplji ali zato je nekad imao fnatasticno dvoriste i kvlatitenija je gradnja , postoje teme gdje se vec raspravljalo o kvalitetu gradnje u blokovima sa sve slikam renoviranja istih pa malo potrazi
 
StudentLL":2zb9a8es je napisao(la):
Trazim stan na NBG i interesujem se trenutno za jedan stan u bloku 21, pa me interesuje par stvari:
- Da li neko ima iskustva iz prve ruke sa lamelom od 10 spratova u bul. zorana djindica, preko puta Hajata/Sava centra? Stvari tipa termoizolacija, da li ima nekih problema sa instalacijama, da li smrdi kanalizacija na nizim spratovima i sl?
- Situacija sa parking mestima u okolini
- Jel http://www.youtube.com/watch?v=Wg9jsaW-ozU ovo samo proseravanje ili bi mi iz finog sveta(tj. pickice) trebalo da razmisljamo o gvozdenim restkama, oruzjem za samoodbranu i sl?

Ja sam ti iz bloka 22, odmah pored. Parking je problem veliki. Tu nema dileme. Sto se tice Marlona i Hijena, ja nikad nisam imao ni najmanji problem sa njima, normalni ljudi im nisu interesantni.
 
da li znate gde mogu pronaći obeleženu katastarsku parcelu jednog dela naselja u Beogradu na nekom od kartografskih ili digitalnih snimaka.. Na Geosrbiji sam našla ali je snimak toliko star da ne mogu odrediti do kog objekta je povučna granica parcele i koliko ulice zauzima dok na Beolandu daju prikaz ali ne i broj i granične linije parcele.
 
Има на Беоланду број катастарских парцела, само треба укључти опцију.
 
na beolandu kada izaberem sloj za pretragu parcela, bilo koju da napisem izbacuje mi greška. Na ostalim slojevima prikazuje samo foto snimak ali ne i broj i granice parcele. Radi se o parceli br. 2831/7 KO Novi Beograd
 
Онда је могуће да је тренутно неки баг са сајтом. Ја сам и границе и бројеве нашао када сам тражио.
 
Katastar nepokretnosti je bag sam po sebi, kao i propisi vezani za istu problematiku. Odem da se prijavim letos da dobijem kućni broj, vodaju me, izvadi ovo, izvadi ono, očerupali me taksama kao kokošku pred klanje, i na kraju kaže ne može jer niste preveli zemlju na svoje ime (kupoprodajni ugovor overen u sudu nije dovoljan!!!!)...
 
Ma vidi koji ti ima ju komsije ipsted iza tebe par nepar i kupi broj na piaci i cao
 
@stf i ja mislim da je neki bag. Uvek sam tu mogla da skinem parcelu
 
direktor":38xp9xw4 je napisao(la):
Ma vidi koji ti ima ju komsije ipsted iza tebe par nepar i kupi broj na piaci i cao
To su i mojima danas rekli u Geodetskom zavodu, ali zvuči arhidebilno (tipa ako tako može, dupliraću adresu nekog deviznog penzionera kome poštar donosi penziju na ruke :D). Problem je doduše u mom slučaju pravne prirode jer se plac i dalje vodi na stare vlasnika (pola bataljona ljudi, što mrtvih, što živih) uprkos tome što je kupoprodajni ugovor sačinjen pre 16 godina i overen u sudu...
 
Pa to na koga se plac vodi to raskrsti sa katastrom , pokreni postupak upisa u zemljisne knjnige , popunis zahtjev , uplatis takse , poneses orginal ugovra kopiju , i vlasnik mora biti ili lice sa punomocjem ,
Kad dobijes resenje o uknjizbi , i list nepokretnosti ti si zavrsio svu papirologiju , ako je objekat u bg onada pogledaj da li postoje istureni salteri za tvoju opstinu ako ne onda u 27 marta u katastar
 
Imam jedno ozbiljno pitanje. Naime, na Banjici se prica o izgradnji Doma zdravlja. Bilo je vise predloga za mesto izgradnje medjutim cini mi se da se ne ulazi ozbiljno u tu pricu. U razgovoru sa opstinskim celnicima receno je daje odbacena ova lokacija zbog objekata koji se nalaze na lokaciji u linku ispod:
https://www.google.com/maps/@44.757...ata=!3m4!1e1!3m2!1sPh_p5NoujpB5GTY3EapXKg!2e0
Odgovor sam dobio da su objekti nelegalni ali se pominje neko privodjenje nameni. Ceprkajuci malo po internetu nisam dobio neke konkretne podatke, pa me zanima da li to znaci da ce dobiti dozvolu? :bash:
Vecina stanara okolnih zgrada i stanovnika smatra da je to idealna lokacija za Dom Zdravlja i da ce resiti vise problema ukoliko se pomenuti objekti sruse i izgradi pomenuti objekat. (indirektni problemi su zauzeca trotoara od strane korisnika nelagalnih objekata, buke automehanicarskih radnji, parking mesta itd...)
Zanima me vas savet, kome se obratiti, sta pitati, zaliti i slicno.
 
Pa pobunite se organizujete se perotestvujte ,mozda je neki investitor bacio oko pa se za njega cuva ,postoji gomila opcija
 
Jedno opšte pitanje, od kada gradska čistoća odnosi smeće i pere ulice između 7 i 8 časova ujutru radnim danima? U zadnjih godinu dana sam baš često imao problema da prođem bočnim ulicama između V.Stepe i Bul. Oslobođenja kad pođem na posao ujutru jer su ulice uske a njihova vozla stoje ili se kreću polako. Nije da ću ja zakasniti na posao zbog toga što sam njih 5 minuta čekao, ali ako je ukupan put na posao bez toga 15 min to znači da sam ja 20% vremena proveo čekajući. Jel ovo neki lokalni problem ili im je to praksa? Beograd jeste veliki grad i ima puno posla ali verujem da se ipak mogu bolje organizovati da to ipak rade u neko pametnije vreme...
 
...kad pođem na posao ujutru jer su ulice uske a njihova vozla stoje ili se kreću polako....

:lool: Koliko se prisecam .... tankovanje više kom. cisterni vrši se na raskrsnici
Stražilovske i Pazinske... i tako natankovane idu nizbrdo...
bojim se da i promeniš vreme polaska , ako omašiš jednu , natrapaceš na drugu
vrlo verovatno da je tu negde i treca za svaki slucaj... :lool: :laugh: :lool:
 
Ne znam da li je pravo mjesto da pitam al evo, trazim trenutno da kupim stan u Beogradu, nesto malo 20-30 kvadrata, treba mi privremeno na par godina a realno mi se vise isplati nego iznajmljivanje (racunao sam) pa kasnije ili izdati, prodati ili zadrzati dok mi ne zatreba bolje. Jedna od najvaznijih stvari je cijena, ne bih isao preko 1000 i par stotina, granica mi je tu do 30tak hiljada, ako ne mora da se ulaze.
E sad, naisao sam na sve i svasta, uglavnom za manje pare ili Mirijevo ili suteren ili prizemlje ili jos dalje negdje. Sjutra idem da vidim jedan stan na Vracaru, ne znam sve informacije o njemu, o kvalitetu cu poslije, cijena izgleda ok a nalazi se blizu juznog bulevara (jadranska ulica), jedna od novijih zgrada, onih manjih. Ne ocekujem da je zgrada neki veliki kvalitet al ni da ce prokisnjavat, srusit se itd haha, pa me zanima vase misljenje i predlozi na lokaciju ovog stana (Jadranska ulica) i u vezi preporuka gdje jos gledati, na sta obracati paznju itd.

Problem kod nekih cesto pominjanih zgrada je sto su cijene i kvadratura vece nego sto mogu priustiti i sto mi treba. Takodje ne bih isao predaleko od grada (fakultet mi je u centru) pa zato gledam blize, a znam sto dalje idem cijene ce biti manje a i koliko sam cuo kvalitet losiji.

Sto se tice ovog stana, nemam kompletan info i sjutra idem da vidim, na slikama izgleda veoma mali (23kvadrata) ali najvise zbog toga sto je to lose iskoristeno pa cu kao prvo vidjeti moze li se bolje preurediti, da li je na poslednjem spratu (vlaga itd), sa koje strane (vjetar, sunce..), dimenzije svega, hodnik koji izgleda dugacak a uzak (treba mi veci ormar), mislim da nije uknjizen ali to valjda ne kosta previse pa da li moze biti, internet provideri, vec sam vidio linije koje idu tu i ok izgleda.. Takodje sam vidio da su auta parkirana po trotoaru sa obje strane ulice i nema nekog parkinga, a jedna od ulica suprotno ima oznacena mjesta (zona 3). Ne znam sta vise, to je to otprilike. T
 
Provjeri papire da li zgrada ima grad dozvolu upotreb dizvolu . Da li se stan moze uknjiziti ina li kakv teret .Premjeri stan .Raspitaj se o investitoru.Pogledaj stanove sto prodaju banke www.dobos.rs Prijatelj je nasao stan preko tog sajta 65 mk kod zelenjaka po cijeni od 1000e mkv
 
Vrh