Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Nista ne valja, bio sam danas i bas lose. Jedina dobra stvar je lokacija, tj blizina grada a okruzenje je isto lose, sad da ne nabrajam mane ali zgrada i stan su bas najnizi nivo.

Potraga se nastavlja, mozda na kraju dodam vise para i uzmem nesto provjereno (tipa alfa city) al preveliko ulaganje, radije bih u posao to..

E i na taj sajt bas malo ima, gledam cesto sajtove banaka i nije nesto ponuda barem sto sam vidio. Najcesce naidjem na strogi centar i ogromne stanove (100+ kvadrata) ili vile, ili pak nezavrsene kuce i djelove kuca, ima nekih manjih stanova al u zgradama kao ova koju investitor cim je minimum potreban zavrsio pobjegao (lift ne stavljen, grijanje ne prikljuceno, ne odrzava se zgrada UOPSTE itd)
 
Kada se odlučiš za stan povedi advokata po preporuci pri sklapanju ugovora, bez obzira što overu ugovora rade notari i dalje ima problema sa stanovima.

Obavezno gledaj da je uknjižen i da ne bude na poslednjem spratu i prizemlju. Poslednji sprat je problematičan zbog prokišnjavanja i grejanja usled novog načina naplate grejanja po utrošku. Prizemle je problematično jer mogu da te pokradu kroz prozor, a i grejanje je skuplje kao i na zadnjem spratu jer ispod sebe nemaš zagrejan stan već hladan podrum.
 
Prije hotela prag kamenicka ulica da je srede bila bi simpaticna
 
Kamenička je od ekonomskog ka zelenom vencu. Da nisi mislio na pajsijevu?
 
Karađorđeva 7, da li je planirano nešto da se gradi i ako jeste koja firma se pominje? Ja načuh priče o nekoj Kipranskoj.
 
Zar ta zgrada nije pod zastitom daj sliku lokacije vucko lijenstino
 
@Vučko

Pištaljka je svojevremeno pisala da je izmena Plana detaljne regulacije za deo Kosančićevog venca, predviđeno rušenje zgrade u Karađorđevoj 7.

Ovo bi trebalo da je važeći plan:

kosancicev.jpg


Pretpostavljam da su tamno plavom bojom obeleženi objekti koji ostaju, a svetlo plavom objekti koji bi tek trebalo da budu izgrađni. Ako je tako, onda bi na broju 7 nikla nova zgrada.

Svojevremeno je ATIprojekt na svom sajtu imao neki projekat koji se prostirao od Pariske do Karađorđeve, i on je podrazumevao uklapanje kuće u Karađorđevoj 7 u novi objekat. Tih rendera više nema na njihovom sajtu, ali je ostala ova animacija na YouTubeu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aY27UQ8lMlM[/youtube]

Izradu Plana detaljne regulacije je finansirala izvesna firma GDG d.o.o, čiji je vlasnik ruski državljanin.
 
Toj kući, u Karađorđevoj 7, je neko "presudio" kada je poskidao sve prozore.
 
To kao slucajno tako je posavjetovan a zavodvi inspekcije nista ne rade
 
Hvala, imam informacije da osobe koje su zivele na toj adresi imaju probleme sa racunima za komunalije. Novi vlasnik, ta kapiranska firma nije prebacila na sebe komunalije te sada te jadne ljude tuze EPS, infostan i ostali.
 
Da li neko zna sta predstavlja kamenje koje se nalazi desno kad se izadje iz malog tunela koji se pre koristio kod Nisa na Adi? Sada to moze da se vidi sa leve strane ako se ide sa Topciderske pozornice
 
Moze fotka ili gugl ulucni pogled da vidimo o cemu se radi
 
To je noseci stub mosta koji je davno porusen stub je ostao kao spomenik ispod je isao tramvaj .Ima fotka negdje na forumu .
 
20150410183440.jpg

kojem pozristu pripadaju ove zgrade na dorcolu ili je kamion samo slucajno tu parkiran
 
Директоре, то је камион Народног позоришта, види се по знаку тог позоришта на церади камиона

 
Zdravo svima,

da li neko zna dokle će raditi ona šljunkara (ili "štaveć") iza toplane u bloku 70a. Izgleda da je u tim zgradama blizu Save, u Agostina Neta, bučno za stanovanje od bagera i mašina. Naročito leti na terasi ili pri otvorenim prozorima. Ili mi se to samo čini.
 
Dok god bude placao sve sto treba ili nekom nezasmeta nego sta ce te sa romvilom u Agostina Neta ,zalite se inspekcijam zovite probajte , vidte imaju li dozvole papire ,placaju li naknade za eksplataciju dobara itd
 
Dobrodošao na forum.
Ne znam išta o tim šljunkarama.
Smo ću da ponovim da je suludo da se u okolini stambenih naselja i dalje toleriše eksploatacija građevinsog materijala iz Save.
U redu dok se gradio Novi Beograd, tad je i imalo smisla i te firme su bile državne/društvene.
Ali suludo je, bar gledano iz ugla interesa građana i grada, da privatne šljunkare blokiraju prilaz reci.
Veliki je to biznis u koji ne moe svako da uđe, a lokacija blizu gradilišta dodatno smanjuje trokove i povećava profit.

Da je reda, sve bi to bilo pozatvarano, mašine sklonjene na neku drugu lokaciju, a kej i šetalište spojeni sa Ušćem.
(svestan sam brodogradilišta, zimovnika i toplane, ali se sve to može rešiti)
 
Sta znate o zaduzbini Luke Celovica na adresi Gavrila Principa 16? Meni je danas bio jedan stanar, i ladno je Nelt doo vlasnik tog prostora, nije mi jasno kako zaduzbina i zasticen spomenik mogu biti u privatnom vlasnistvu???

Stanar je tu jer je tu bila firma hidrogradnja, pa betonjerka, pa neki treci te ostade sa nekim fiktivnim stanarskim pravom i placa simbolicnu kiriju svakog meseca.
 
Vucko imas nekih problema zgrada moze da mjenja vlasnika a zasticeni postanar ostaje

U nekadasnju kluz se useljavaju kinezi bg resavsaka

20150427141535.jpg
 
Vrh