Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi sa gradom

Stevo,ima li novih informacija vazano za Delta Tower?Ostalo mi je nejasno da li se gradnja kule planira paralelno sa gradnjom hotela ili ce i to,kao i svi ostali projekti, biti podeljeno u dve faze?Ako je tako,koja je tvoja procena vezano za pocetak i zavrsetak gradnje...?
 
Postovani, u nekoliko topika a i u dnevnoj stampi pominje se produzenje trase trolejbusa na Dorcol i stvaranje dve nove okretnice, jedne kod Kalemegdana i druge kod depoa. Kako iz objasnjenja i sa slika nisam mogao da vidim detalje (a zivotno sam zainteresovan jer tu stanujem neutral), da li mozda moze neko da konkretno kaze kojim svim ulicama Dorcola ce po novom planu trolejbusi prolaziti i iz kog pravca.

Kralja Petra - Dubrovacka?? Dusanova? Dunavska?

Hvala puno i pozdrav svima!
 
kingdom":2s6hmmrz je napisao(la):
Stevo,ima li novih informacija vazano za Delta Tower?Ostalo mi je nejasno da li se gradnja kule planira paralelno sa gradnjom hotela ili ce i to,kao i svi ostali projekti, biti podeljeno u dve faze?Ako je tako,koja je tvoja procena vezano za pocetak i zavrsetak gradnje...?
To se i ja pitam, Delta bi želela ove godine da krene sa gradnjom hotela Intercontinental, mada nisu pominjali da li će se graditi odvojeno i zajdeno, raspitaću se ovih dana.

@ognjenko,

Nažalost tu nemam puno informacija, meni deluje još kao jedna od priča "evo sad ćemo da premestimo" a javnosti se ne predstavljaju nikakvi planovi.. standard :(

p.s. dobrodošao :vops:
 
Zdravo svima,
Možda ću reći nešto što je već stavljeno u okviru neke druge teme, ali MORAM!
Već je svima poznato da veliki Investitori traže parcele na Novom Beogradu jer ima puno mesta i manje problema nego u starom delu grada. Jasno.
Ali za poslednjih mesec dana sam od ljudi koji se bave strukom i koji su u poziciji da odlučuju o sudbini nekih lokacija u starom gradu čula neto u stilu: "Idi na Novi Beograd pa gradi!"
Pitam se, pitam i Vas: da li je moguće da je u interesu grada da se samo na Novom Beogradu grade nove i reprezentativne zgrade?
Da li Beograd treba da polako zamre jer nema rešenja za vlasničke odnose, infrastrukturu...
Da li ima nekog ko može i ume da uskladi rad gradske uprave, komunalnih kuća, ovih i onih i da neke lokacije koje su tako "nerešive" jednom dobiju neku normalniju opciju?
Tako bih volela da nam se zadesi neki Osman.
 
Добродошла :)

Ту фрустрацију коју осећаш овде дели већина људи, ипак ако мало детаљније прелисташ теме видећеш да је уз све мањкавости градске администације пречесто проблем и у надлежностима и односу са Републиком, односно централизованој држави.
Наравно сумњам да ће ти након тога бити лакше :D
 
Ceza, zar nije baron Osman srušio pola Pariza da bi napravio one široke bulevare? Mi valjda ipak nismo toliko radikalni. :)
Stari i novi deo grada će se razvijati na potpuno drugačije načine. I dok će na NBGD-u pre ili kasnije biti vitkih zgrada preko 200 metara, stari deo bi trebalo više da podseća na npr. London, gde ima jako malo visokih zgrada, sve fasade starih zgrada su ukusno rekonstruisane i održavane dok se novogradnja trudi da se uklopi u celokupan milje. Naravno, treba nam metro kako se grad ne bi gušio u saobraćaju.

Slažem se sa tobom da nam treba snažna ličnost u vidu gradonačelnika koji bi mogao da realizuje neke projekte koji će drastično promeniti sliku grada a na koje se već dugo čeka (Prokop, savski amfiteatar, most preko ade, obilaznica,metro itd...):kk:
 
Hvala Vlado na dobrodošlici i odmah da ti kažem da mi jeste lakše što ima još ljudi kojima je stalo.

@bigvlada

Nije srušio baš pola Pariza, ali to rušenje nije ni 10% onoga što je uradio za Pariz a zbog čega priželjujem u Beogradu nekog njegovog naslednika. Osman je imao ovlašćenja, sredstava i hrabrost da stane iza onoga što je radio, ali možda najvažnije od svega - imao je mali tim i brze procedure što je, po mom mišljenju, ono što Beogradu najviše fali.
Čini mi se da imamo administrativne službe i u njima službenike koji su plašljivi i nesigurni u svoje kompetencije da nešto što valja podrže prvenstveno svojom ažurnošću, drugo službe nisu usklađene i tvrdim da NI NE ŽELE da se usklade, nego sve razvlače kao žvake.
Pa zar danas Email nije zvaničan dokument? Zar se Dopis ne može poslati elektronskom poštom sa Cc svima koji se pitaju?
Šta mislite, da je tako da li bi u Beogradu danas postojalo tih 567 ili slično lokacija koje su dodeljene a nisu privedene nameni?
Prosto, želim da vidim čoveka koji radi nešto za ovaj grad, a da mi pri tom nije prva asocijacija na njega/nju politika, pare, poza nego Grad.
 
Evo da se i ja pridruzim lepim zeljama za dobrodoslicu. ;)

Beogradu su definitivno potrebni vizionari, kojih i ima, ali ocigledno je rezonanca u gradskom vrhu slaba. Beograd na zalost muce mnogi problemi. Osman je onda u Parizu dobio ovlascenja da porusi jedan deo grada, i verujem da su mu danasnji Parizani vrlo zahvalni, ali pitam se kako su se Parizani u ono vreme osecali. Imovinsko-pravni odnosi u Beogradu su potpuno ludi, ali je dobra vest da se radi na katastru pa ce se valjda za do 2009-2010 i ta slika srediti. Sa druge strane, Beograd je prosao i kroz talas nacionalizacije, tako da i taj proces mora da se privede kraju. Tek tada ce jasno za odredjene delove grada moci da se prave neki planovi, jer smo do sada videli da sve sto je krenulo je zavrsilo u corsokaku (Slavija, Rajiceva...).

Licno mislim da svi ti procesi mogu da idu i brze, ali Grad tu nije sam jer je nezaobilazna i kooperacija drzave.

Sa druge strane, mnoge vizije su zaceli sami investitori. Kada Beograd postane vrlo privlacna investiciona destinacija javice se i veci investitori koji ce doneti svoje projekte sa sobom. Primer: Marina Dorcol, Delta Autokomanda i blok 20, Airport City itd.
 
Beograd je drastično manji od Pariza. Šarm Beograda su haotične ulice u centru grada.
Osman bi trebalo da ode u Žarkovo, Resnik, Borču i tome slične dlove grada gde se apsolutnos ve pravi bez ikakvog reda..
 
Je l' se meni cini ili se Veliko ratno ostrvo u poslednjih 10ak godina prosirilo ka jugu i suzilo ono "grlo" kod Usca. Ako ovako nastavi spojice se sa Novim Beogradom.

beograd.jpg
 
A je l' zna neko zasto su one zapadne i istocne (krace) tribine u Areni na prvom nivou onako nekako nezgrapne i neformiraju pravilan oblik sa severnim i juznim tribinama? Lose naruceno?
 
Lucifer":azg3pjbo je napisao(la):
A je l' zna neko zasto su one zapadne i istocne (krace) tribine u Areni na prvom nivou onako nekako nezgrapne i neformiraju pravilan oblik sa severnim i juznim tribinama? Lose naruceno?
Mislim da je to što su teleskopske tribine pa nije tako lako "spojiti" ih pod perfektnim pravim uglom. Na mnogim fotkama nisu ni razvučene do kraja, a na nekima deluje uglavnom OK.
 
Pa ovo je ok ako mislis zasto su useceni ovi donji delovi teleskopskih tribina to je zbog ulaza koji se nalaze sa svake strane. Mozes videti bas na snimku beobuilda kada kamera ulazi tacno ispod tribina, tu je u pitanju bio desni izlaz. Moram prizanti da je arena izuzetno funkcionalna i daleko sredjenija u javnim prostorijama nego u sluzbenim sto je daleko bitnije.
U toku snimanja video zapisa u areni je bilo u toku postavljanje internog sluzbenog ozvucenja usled cega su i bili vildjivi kablovi koji su virili ispod panela. Takodje jako interesantna je i mala sala na koju niko makar na forumu nije obratio paznju, to su vam one prve fotografije u galeriji, gde je priredjen prijem u sklopu teniskog turnira.
 
Lucifer,kad se vec do'vatio eurosonga:jel neko gledao onaj "promo video" o beogradu koji su pustili za vreme izvlacenja?Jedna rec:katastrofa.Bajato,staticno,dosadno...kao da je Tijanic izvukao neke snimke iz 90ih i sklepao ih.Jadna produkcija,a da ne pominjem izbor scena-nista sto je lepo u bg nisu prikazali.Dragane,salji protestno pismo!Ali odma'! ;) Jbg,sto kog djavola ne angazuju nekoga ko ce umeti da napravi boom od bg i srbije,to je cela poenta tog blesavog takmicenja.Ukenjace lepu priliku da pokazu potencijal grada.
 
Pitanjce:
Kakav je status zgradice sa apotekom u Kralja Milana iza hotela Moskva?
Da li je neko stavio šapu pa ćuti i čeka ili je zgrada pod zaštitom?
 
Ceza":176mxabz je napisao(la):
Pitanjce:
Kakav je status zgradice sa apotekom u Kralja Milana iza hotela Moskva?
Da li je neko stavio šapu pa ćuti i čeka ili je zgrada pod zaštitom?
E, ko ce ga znati. Ta "zgradica" je inace tuzan ostatak palate koja je tesko ostecena u 1. svetskom ratu, potom je potpuno obnovljena, pa su je opet pogodili 1941, i od tada je u ovom "obliku". Po meni bi je trebalo obnoviti, ali...
 
kingdom":2beo2qhr je napisao(la):
Lucifer,kad se vec do'vatio eurosonga:jel neko gledao onaj "promo video" o beogradu koji su pustili za vreme izvlacenja?Jedna rec:katastrofa.Bajato,staticno,dosadno...kao da je Tijanic izvukao neke snimke iz 90ih i sklepao ih.Jadna produkcija,a da ne pominjem izbor scena-nista sto je lepo u bg nisu prikazali.Dragane,salji protestno pismo!Ali odma'! ;) Jbg,sto kog djavola ne angazuju nekoga ko ce umeti da napravi boom od bg i srbije,to je cela poenta tog blesavog takmicenja.Ukenjace lepu priliku da pokazu potencijal grada.
http://www.youtube.com/watch?v=214UbSuxtmQ
 
Igor":3vel6wx0 je napisao(la):
Pa ovo je ok ako mislis zasto su useceni ovi donji delovi teleskopskih tribina to je zbog ulaza koji se nalaze sa svake strane. Mozes videti bas na snimku beobuilda kada kamera ulazi tacno ispod tribina, tu je u pitanju bio desni izlaz. Moram prizanti da je arena izuzetno funkcionalna i daleko sredjenija u javnim prostorijama nego u sluzbenim sto je daleko bitnije.
U toku snimanja video zapisa u areni je bilo u toku postavljanje internog sluzbenog ozvucenja usled cega su i bili vildjivi kablovi koji su virili ispod panela. Takodje jako interesantna je i mala sala na koju niko makar na forumu nije obratio paznju, to su vam one prve fotografije u galeriji, gde je priredjen prijem u sklopu teniskog turnira.
Zasto ne moze ovako? Ne mora izlaz u betonu da se podudara sa izlazom na teleskopksim tribinama, zar ne? Uostalom, zasto je potrebno na ovakvim dogadjajima toliko tih ulaza/izlaza koje gledaoci ne koriste?

800px-Koelnarena_inside.jpgp
 
Skoro da si sebi dao odgovor tacnije ti ulazi se koriste za ulazak i izlazak u parteru. Takodje mozes videti na fotografijama beobuilda skenere za ulaz koji su bas postavljeni u parteru sto za sluzbeni deo sto za press a sto i za posetioce arene. Ova fotka koju si postavio je manje vise ista kao nasa arena
 
Igor":2x76bs2p je napisao(la):
Skoro da si sebi dao odgovor tacnije ti ulazi se koriste za ulazak i izlazak u parteru. Takodje mozes videti na fotografijama beobuilda skenere za ulaz koji su bas postavljeni u parteru sto za sluzbeni deo sto za press a sto i za posetioce arene. Ova fotka koju si postavio je manje vise ista kao nasa arena
Ne verujem da se koriste za parter, jer ja jednom kad sam imao karte u parteru za basket isli smo skroz pored svalcionica i slicnih stvari i vidi se da ti hodnici na nultom nivou nisu za publiku.

Ne, znam, meni se i dalje stvarno cini da su ti bocni izlazi mogli bolje da se odrade. Ako nista drugo, ne moraju ulazi/izlazi da budu za svaku vrstu dogadjaja iste visine, a nasi sus tvarno previsoki (7 redova u Kelnskoj areni, preko 15 kod nas)

Nije mi jasno sto su te izlaze postavili bas tu, tako da vire ti krakovi, a ne tacno na zaokretu ko u kelnskoj areni, kada je i tako moglo:

kvalitet8.jpg
 
kingdom":qwronw0o je napisao(la):
Lucifer,kad se vec do'vatio eurosonga:jel neko gledao onaj "promo video" o beogradu koji su pustili za vreme izvlacenja?Jedna rec:katastrofa.Bajato,staticno,dosadno...
:shok:
Totalno amaterski i totalno zastarelo... Ajd' izbor klipova, ali em loše snimljeno em još lošije montirano...
 
Vrh