Šta je novo?

Pijace

Zemunska pijaca bi trbalo da bude pijaca - trg t.j. da pre podne do nekog vremena bude pijaca a popodne trg.
Zanima me gde su zamislili da drže pokreten tezge?
Pa onda nastupa pranje i sređivanje. Nije to loša zamiso.
Pretopstavljam kada bude gotov ovaj deo sređuju i do opštine zar ne?

Da dodam i ja koju sliku dela pijace-trg od juče 08.06.2012.


 
Prostor za skladištenje tezgi im je ustupila crkva. Kontam da će biti lagane, ekonomične i jednostavno rasklopive.
 
Mislim da ce u nasim uslovima to tesko funkcionisati. Odnosno nece uopste funkcionisati. Mislim na cistocu, odrzavanje... Po mom misljenju ovo bi trebalo ostaviti kako je, jednostavno pretvoriti u centralni trg. Bez pijace, samo kafici, setnja, fontana. A pijacu sadasnju prosiriti na onaj deo gde je sada parking, rampa prema keju.







 
1511528_pijaca_u_Zemunu_v.jpg


1511533_Aleksandar_Antic_Otvaranje_pijace_trga_v.jpg


1511541_Aleksandar_Antic_Otvaranje_pijace_trga_1_v.jpg


1511556_pijaca_trg_v.jpg


1511549__Otvaranje_pijace_trga_1_v.jpg


Четвртак, 21. јун 2012.

Прва београдска пијаца трг отворена у Земуну

Председник Скупштине града Александар Антић данас је у Земуну присуствовао отварању прве београдске пијаце трга, која ће од 1. јула грађанима понудити све своје садржаје. Становници Земуна и читавог Београда добили су мобилну пијацу поплочану гранитним плочама највишег квалитета (направљеним тако да грађани на њима не могу да се оклизну), са фонтаном, мобилијарима, новом расветом уклопљеном у амбијент и новим дрворедом. Мобилна пијаца са склопивим и лако покретним тезгама крајем радног дана се претвара у градски трг. На простору површине 3.700 квадратних метара обновљена је и канализациона, хидрантска и електрична инфраструктура.

– Београд је данас богатији за трг какав имају многи европски градови. На једном од најзанимљивијих простора нашег града постављена је и прва фонтана у Земуну. Ово место ће живети 24 часа дневно, а верујем да ће Земун, град и Туристичка организација Београда знати како овај простор да искористе и уврсте га у туристичку понуду главног града. Овде треба да буду организоване сликарске колоније и различити културни и забавни програми – рекао је Антић и најавио да би сличан простор могао идуће године да буде отворен и на Бајлонијевој пијаци, као и да у јулу треба да буде расписан конкурс за идејно решење уређења Трга Славија.

В.д. директора ЈКП „Градске пијаце” Предраг Веиновић истакао је да је ово прва пијаца трг на Балкану, са око 150 тезги, која обезбеђује боље хигијенске услове, чистије пијачне платое, понуду најразноврсније хране и уредно снабдевање грађана.

Деветнаестогодишња Марина живи у Новом Београду, али воће и поврће купује на Земунској пијаци.

– Нови трг је прелеп, а идеја да се поподне уклоне тезге и омогући уметницима да сликају и свирају је изванредна. Не долазим у Земун само због одличне пијаце већ и зато што мислим да је ово најлепши део града. Сада је овај простор још лепши и садржајнији – истакла је Марина.

Земунка Добрила лети свакодневно шета Земунским кејом са пријатељима и познаницима.

– Шетамо увече, али сам и по овој врелини дошла у Господску улицу да видим како ће изгледати прва пијаца трг. Ми пензионери се нарочито радујемо свирачима и сликарима који ће се овде окупљати, а верујем да ће ово бити београдски Монмартр – рекла је Добрила.

Свечано отварање новог простора својим наступом су улепшали чланови КУД-а „Бранко Радичевић”, ученици Музичке школе „Коста Манојловић” и студенти Ликовне академије и Академије примењених уметности, представљајући само део садржаја у којима ће Београђани и туристи моћи да уживају. На тргу је организована и изложба фотографија „Пијаца Земун некад и сад”.

Напомена: Снимак овог догађаја можете преузети са сајта www.infobiro.tv.

Izvor: Grad Beograd
 


tanjug

Ove smesne skalamerije bi trebalo da sluze kao pijacne tezge! Ko ne dobije toplotni udar posle pola sata, dobice ga posle sat vremena. A o odrzavanju namirnica svezim moze se samo sanjati. Nema tu od pijace nista. Buvlje mozda, kao sto se moze videti iz asortimana izlozenog na slici.
 
Bio na pijaci pa evo utisaka .
1.Nisu stavili istovrsne kandelabre kao u okolnim ulicama greska velika
2.Nisu poplocali komlet granitom vec su ostavili do od ruznog crvenog behatona koji uveliko nedostaje cjela pjesacak zona je za ponovno polocavanje
3.fleke od ulja od magaraca koji ulaze kolima su vidljive
4.nisu obezbedili prostor za odlaganje voca tezge su totalno neprakticne vazno da su lijepe kako kaze arhitekta nebitna je funkcjonalnost
5.nije obezbedjen prostor za skladistenje voca niti kolica za prevoz voca do tezgi
6.O vrucini i kolabiranju radnika i propadanju voca necu trositi rijeci pijacari su nezadovljni
Jednia dobra stvar je fontana izbor matrijala za poplocavanje i sto ce srediti fasade oko trga
Nadam se da ce da rijese sve probleme i mane prije nego krenu da rade bajloni
 
Inace kako Studio B javlja danas, ne znam da li ste culi.

U opisu pijace navode da je trg poplocan granitom i da...

"starosedeoci kazu da sada trg izgleda isto kao pre prvog svetskog rata"
 
^^^
Ne znam od kada je ova razglednica, ali se vidi kako je Trg nekada izgledao:

62082_zemun8_origh.jpg


Rekonstrukcija beogradskij pijaca je baš malerozna - Zelenjak se nikada nije u potpunosti oporavio posle sređivanja, na Pijaci u Bloku 44 ljudi pocrkaše od vrućine ispod staklenog krova, a vidim da i ovde prodavci imaju opravdane zamerke.

Meni lično sada ovaj prostor u Zemunu deluje daleko, daleko lepše, ali ja sam ipak osoba sa strane - ne živim tu, niti tu prodajem, niti kupujem namirnice.
 
Da li su ovo konacna resenja tezgi ili ce ubaciti prave od 1 jula?
 
Тезге су стварно јако, јако лоше. Онај ко их је пројектовао очигледно их никада није користио, чак ни као купац.

Питам се, докле ће архитектонске послове добијати људи који су некомпетентни за послове који су им поверени. Можда кад умре партијски систем?
 
Nije u pitanju samo dobijanje poslova već je po meni veći problem iznalaženje najboljih rešenja kako u ovom slučaju tako i za druge projekte o kojima forumaši pišu i aktivno učestvuju .
Neko tamo nešto odluči i preseče bez da je konsultovao ljude od struke, gradjane, starosedeoce i npr. neke od učesnika ovog foruma sa sjajnim idejama, kritikama i predlozima .
Npr. znam da su u startu prodavci i gradjani bloka 44 davali primedbe i glasno komentarisali da onakvo pokrivanje pijace blok 44 nije najbolje rešenje i da će stvoriti problem i kupcima i prodaavcima, ali ne. Našao se neko ko je tvrdio da postoje vazdušna strujanja između kupola, izračunata kosina i bla...bla..bla...i na kraju šta, sad mora mrežasta zasena kako na pijaci ne bi kupovali već skuvan paradajz.
 
Našao se neko ko je tvrdio da postoje vazdušna strujanja između kupola, izračunata kosina i bla...bla..bla...
izračunata kosina :laugh: :lool: :laugh:

hobotnica
+1 :)
 
Vec sada treba da razmišljamo o revitalizaciji ,,novog,, lepog Zemunskog trga
Vrlo uspešto je umrtvljen :(
 
Bio sam pre nekoliko dana na tom trgu pijaci,doduse nocu.Veoma mi se svideo,pogotovu fontana,jedino sto vec ne rade 2 od 4 cesme na njoj.Jedva cekam da ovako srede bajlonijevu pijacu a i kalenic.
 
E Kalenić mi se svidja ovakav kakav je jedino da srede lokale i tezge.
 
Banovo brdo ima Šumadijski trg ,trg Česma ali napraviti trg sa prepodnevnom pijacom prosto nema ideja gde bi mogli to izgraditi.Robna kuća Beteks već godinama stoji prazna i uništena građevina.Nisam za rušenje da se razumemo ali ceo taj trg je nekako neuređen.Postavljanje tezgi na nekom mestu gde je pristupačno bilo bi pravo rešenje za sadašnju jako malu pijacu.
 
БЕОГРАД

Трговање воћем и поврћем под кровом већим од 10.000 квадрата

bg.jpg

Према слову уговора, изградња ће коштати 971 милион динара (Фото „Велетржница Београд”)

„Велетржница Београд” наредне године добиће своју прву и највећу халу површине 10.400 квадратних метара. Намењена је искључиво трговини воћем и поврћем, а њено подизање представља и прву фазу изградње модерне „Велетржнице”.

Уговор о изградњи, вредан 971 милион динара, потписали су Драган Пушара, директор „Велетржнице” и Мирослав Тлачинац, директор краљевачке фирме „Амига д.о.о”, која се налази на челу конзорцијума за извођење радова. Ово предузеће у обавези је да изради техничку документацију и главни пројекат, као и да изгради халу. Уговор предвиђа и асфалтирање приступних путева и паркинга за теретна и путничка возила, укупне површине 34.000 квадрата, озелењавање слободних површина, осветљење хале, приступних путева и паркинга, као и ограђивање целокупног комплекса „Велетржнице”, величине 18 хектара. Дужина ограде биће 2.000 метара.

– Поред „Амиге” у конзорцијуму извођача радова су шидски „Шидпројект”, предузеће „Сет” из Шапца и „Геосистем” из Београда. Хала за трговину воћем и поврћем биће направљена и опремљена у складу са свим стандардима који се односе на безбедност хране, а продајни и складишни простори имаће климатизацију. Фазно ће бити урађена и постројења за калибрисање и паковање робе на лицу места – објаснио је Владимир Шобот, портпарол „Велетржнице”.

У другој фази изградње „Велетржнице” планирана је градња хале за трговину месом и рибом, величине 6.000 метара квадратних, као и треће хале за трговину цвећем. Највећа српска „цвећара” имаће 4.200 квадрата.

---------------------------------------------------

„Велетржница” данас:

Плато површине седам хектара:

- 869 продајних места за камионе

- 87 шатора за продају воћа и поврћа

- 500 трговаца дневно у просеку послује на „Велетржници”

Управна зграда

- 18 локала

- 28 магацина

- 24 жичана бокса за одлагање робе

Д. Ј. С.
објављено: 11.10.2012.

Izvor: Politika
 
news102137.jpg


02.11.2012 11:22
Nova pijaca na Kanarevom brdu

Nova mini pijaca na Kanarevom brdu počinje sa radom ovog vikenda. Pijaca ima i duže radno vreme, pa će građani moći da kupe namirnice do 20 časova.
Nova-pijaca-na-Kanarevom-brdu

Javno preduzeće Poslovni centar Rakovica izgradilo je novu mini pijacu na Kanarevom brdu, u Borskoj ulici koja počinje sa radom ovog vikenda, u subotu 03.11.2012.

Pijaca ima devet tezgi u natkrivenom prostoru za prodaju poljoprivrednih proizvoda i sitne robe. Reč je o jednoj u nizu malih pijaca, kakve je Javno preduzeće Poslovni centar Rakovica već otvaralo i planira da gradi širom opštine.

U izgradnju pijace Javno preduzeće Poslovni centar Rakovica uložilo je 2,5 miliona dinara. Pijaca ima i duže radno vreme, pa stanovnici Rakovice mogu da kupe namirnice do 20 časova.

Cilj izgradnje ovakvih mini pijaca je unapređenje pijačnog ambijenta da bi se građanima obezbedio što veći izbor robe, bolji uslovi kupovine i sprečila ulična prodaja.

(S media)
 
Gdje je to tacno i mogao je cirilicni natpis :?:
 
Legalizacija i uredjenje postojecih mikro pijaca je vazan posao Bgda

Legalnost i uredjenost pijaca garantuje ispravnost namirnica koje se nalaze na njima
dugogodisnje zatvaranje ociju nadleznih , direktno ugrozava zivot i zdravlje gradjana

Zasto je toliko tesko legalizovati takve pijace koje dugogodisnjem postojanjem potvrdjuju i svoju opravdanost ?

Ovako na dugogodisnjim zvanicno NEpostojecim pijacama nema ni cesme gde bi prodavci mogli i ruke oprati a kamoli ostalo...
Prisustvo raznih opasnih bakterija ( eserihijei sl.) danas je svuda povecano

Osim toga legalizacijom i uredjenje mikro pijaca dopinosi i povecanje prihoda grada, kome to ne treba novac u kasi ?
Ko to prima platu od nasih para za takvu neodgovornost ?
 
Овај крш од Шевија му дође као магацин за столове и столице !!! И још је власник ове биртије нацртао овај "магацин" и заузео два паркинг места. Може и на тему "Бахато паркирање".

Директоре, плусићћћ за слике. Али смањи бре резолуцију слика кад их постављаш, свака слика ти је већа од 4 мегабајта ! Учитавање траје доста дуго !
 
Vrh