Šta je novo?

Petlja "Petlovo brdo" - Zaštitimo šumski pojas na Petlovom brdu

Саша, jedno tehničko pitanje, pošto si bolje upoznat sa situacijom. Da li je i koliko izvodljivo da minibus ide ulicom Đuje i Dragoljuba, pa Jagodinskom u Milorada Draškovića? Gočkom bi išao u suprotnom smeru. Ovde konkretno mislim na preusmerenje linije 501, da ne obilazi čitav Kneževac, ako to ne remeti Kneževčane. Konkretan predlog bih izneo na drugoj temi, adekvatnoj za to, ukoliko je sve napisano izvodljivo.
 
Брате,руши ону страћару што пре док се она гамад није и ту довукла,видиш да град нипта не ради да расели та дивља насеља. Направише Циганмалу све од Орловаче до Аде....Страшно....
 
Не разумем се у техничке услове за линије минибуса; Гочка и Јагодинска су уже, Милорада Драшковића шира, а онда сасвим довољно широка од раскрснице с ул. Г. Острогорског до окретнице. Недавно сам баш тим улицама прошао пешке од споменуте раскрснице до магистрале - оно што је одмах уочљиво је да се дуж њих - без потребе, јер већина становника ту имају дворишта и гараже - паркирају кола на тротоарима с обе стране и зато мора да се хода улицом; имам и слике направљене том приликом.

Данас су скоро целом дужином трасе уграђени поклопци на шахтове кишне канализације; уочљиво је да им ниво варира у односу на ивичњак - неки су отприлике у истој равни, неки испод, а неки изнад њега; не знам да ли је то важно, али, тако је; ако би се у будућности ту направио тротоар, добар број шахтова би био или у удубљењу, или би штрчао из њега:











Толико колика је разлика у нивоу између решетке и садашњег слоја асфалта биће дебео последњи, возни слој:



Спој старог и новоизграђеног дела:





Стари део (стари коловози који тако стоје већ годинама):







Само овај део под шљунком и где је ограда недостају да се повежу стари и нови пут; други коловоз (према граду) је асфалтиран до возног слоја:





Лево је прикључак с Обилазнице, у средини је коловоз за смер према граду, десно неспојени коловоз за смер према Орловачи:





У смеру према граду с прикључка с Обилазнице:



 
Duboki naklon za kolegu Sašu, iskoristio sam danas da pored obilaznice snimim malo i buduću petlju.
Možda smo u isto vreme danas bili tamo. Videćete petlju i sa zemlje i iz neba. Malo me je sunce tlačilo.
Bilo je priče o samoj veličini kružnog toka ali po onome što sam video i što ćete videti je mislim korektno i da tu neće biti problema.
Snimak ću naknadno postaviti.





















































 
Сово, узвраћам изразе поштовања и хвале за Твој рад, снимци су Ти сјајни! Ја сам био тамо по делимично облачном времену, пре три поподне, с инфериорном техником - обичан мобилни с поломљеном камерицом која по јаком светлу у снимке додаје нежељене ефекте. Но, шта је ту је, да завршим данашњу сликовницу:







Спој новог и старог, претходних година изграђеног дела:























Полако се разграђују ивичњаци на несуђеном дечјем игралишту:









Остаје нејасно зашто нису испланирали продужетак паралелног пута за искључење на Обилазницу и прикључење с ње за још педесет до сто метара према надвожњаку и ту направили удобан и безбедан силаз до Кружног пута. Уверен сам да има места да се направи чак и искључење с Кружног пута из правца Железника с укључењем према Граду.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=833196#p833196:11nq1qqr je napisao(la):
Саша » 20 Mar 2021 22:01[/url]":11nq1qqr]Не разумем се у техничке услове за линије минибуса; Гочка и Јагодинска су уже, Милорада Драшковића шира, а онда сасвим довољно широка од раскрснице с ул. Г. Острогорског до окретнице. Недавно сам баш тим улицама прошао пешке од споменуте раскрснице до магистрале - оно што је одмах уочљиво је да се дуж њих - без потребе, јер већина становника ту имају дворишта и гараже - паркирају кола на тротоарима с обе стране и зато мора да се хода улицом; имам и слике направљене том приликом.
Ako nije problem, postavi ovde ili mi pošalji na PP fotke.
 
Ево неколико слика из фебруара - све из улице Милорада Драшковића од раскрснице с Г. Острогорског навише, према Јагодинској:

благо низбрдо према раскрсници, одакле је улица знатно шира све до окретнице (56, 59, 42, 501)


узбрдо према Јагодинској




 
Može ovuda minibus bez problema. Čak bi mogli i da se međusobno mimoiđu dva minibusa, tako za ne bi bio problem za 5012, gde radi jedno minibus vozilo.
 
solecar":35iqq0ye je napisao(la):
Саша, jedno tehničko pitanje, pošto si bolje upoznat sa situacijom. Da li je i koliko izvodljivo da minibus ide ulicom Đuje i Dragoljuba, pa Jagodinskom u Milorada Draškovića? Gočkom bi išao u suprotnom smeru. Ovde konkretno mislim na preusmerenje linije 501, da ne obilazi čitav Kneževac, ako to ne remeti Kneževčane. Konkretan predlog bih izneo na drugoj temi, adekvatnoj za to, ukoliko je sve napisano izvodljivo.
Проблем је што много деце из Кијева иде у ОШ 14. Октобар и у Владимир Роловић и та веза мора да постоји али супер предлог који подржавам. Ред вожње се променио ономад управо због деце.

Sent from my LGL322DL using Tapatalk
 
Zar im nisu mogli kompenzovati tako što bi se napravio parkić ovde gde sam obeležio i napravila neka pasarela koja bi povezala postojeću šumicu i novi parkić. Na taj način bi se petlja mogla završiti po planu.
92111640dab8a69ad0b5a2a094c90f51.jpg
 
Evo i videa trenutnih radova.

Pozdrav,


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1z-iiH4JMuQ[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=833822#p833822:5b4mucan je napisao(la):
ĆoRaVa_SoVa » Pon Mar 22, 2021 10:31 pm[/url]":5b4mucan]Evo i videa trenutnih radova.

Pozdrav,


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1z-iiH4JMuQ[/youtube]
Jbg, Sovo, zeznuo si samo stvar što si omašio godinu i u videu i u naslovu. :D Svakako odličan materijal.
 
Свака част за Сову,,, :sesir: ,али мислим да нема шансе да ово заврше до 15 априла. Колико видим нису још ни почели спој код Орловаче....
 
Kakvi reta*di, naparavili polupetlju bez jednog izlaza/ulaza na kružni put.
 
Ove što nazivaš retardima su projektovali i imali su nameru ali ovi drugi su sprečili i izboksovali ovo nakaradno rešenje.
Manje više ljudi će se prilagoditi ali izgubljeno vreme i nezgode koje su se tu dešavale neče nadoknaditi.
 
Imali su mesta (vidi se sa snimka) sa druge strane za ulaze i izlaze, nego ih mrzelo (ili neznaju) da urade novi projekat. To može i sada da se uradi, kao što je bilo pre na ibarsku. Ali, šta da se radi.
 
Još uvek mogu da potkopaju tunel i izbije pre ili posle kružnog toka. :D
 
Nažalost ti koji su blokirali i izboksovali ovaku petlju su oni koji će je najviše i koristiti.
Sami su sebi pucali u noge.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834246#p834246:pk2obefd je napisao(la):
svsavic » 24 Mar 2021 07:44 am[/url]":pk2obefd]Imali su mesta (vidi se sa snimka) sa druge strane za ulaze i izlaze, nego ih mrzelo (ili neznaju) da urade novi projekat. To može i sada da se uradi, kao što je bilo pre na ibarsku. Ali, šta da se radi.

Sa druge strane čega? Ako misliš sa druge strane kružnog puta, nije moguće, jer je uključenje iz pravca Bubanj potoka na Ibarsku ka Beogradu preblizu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834295#p834295:21ne4whc je napisao(la):
ĆoRaVa_SoVa » 24 Mar 2021 10:31[/url]":21ne4whc]Nažalost ti koji su blokirali i izboksovali ovaku petlju su oni koji će je najviše i koristiti.
Sami su sebi pucali u noge.

Ништа, сачекати да им буде неподношљиво, истовремено укинути сва улагања и одржавање инфраструктуре.

Е, кад онда виде да не може друкчије онда им лепо одузети шуму зарад петље + камату.

Да су били паметни тражили би парк у оној "рупи" у сред насеља, е сад им и то забетонирати
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834295#p834295:39dx5mib je napisao(la):
ĆoRaVa_SoVa » Sre Mar 24, 2021 10:31 am[/url]":39dx5mib]Nažalost ti koji su blokirali i izboksovali ovaku petlju su oni koji će je najviše i koristiti.
Sami su sebi pucali u noge.
Nisu, imaju ranije uključenje i isključenje tako da im ovo i ne treba.
Potrebno je drugima, njima ne.
 
U pravcu ka Beogradu, kada se predje novi nadvoznjak, traka se znatno suzava paralelno sa parkom. Druga traka ostaje identicna svom duzinom. To se odlicno vidi na Sovinom snimku.
Imali neko logicno objasnjenje? Izvinjavam se ako nisam pazio na casu.
 
Da bi se ostavilo dovoljno prostora za uključenje sa petlje Orlovača.
 
Vrh