Šta je novo?

Pešačke zone

Njegoseva ispred trece gimnazije, kao produzetak pesacke zone kod cvetnog trga je dobar izbor.

52326427_jJyANREiLA7um3q5JywVYYs4_ur5ERVCaFwF1MGDbGk.jpg
 
Tu prolazi 24. Nekada autobus, sada minibus. Ali može i treba da ponovo bude autobus. Samo kada bi Parking servis i Karleušina policija čistili ulice na njegovoj trasi od parkiranih automobilčina. Onda nam pešačke zone i ne bi toliko trebale, jer bi sa kolovozima i trotoari bili čistiji i uredniji.
 
Poslednja izmena:
Pa bolje da poprave odmah kad se prva ploča rasklima nego da čekaju godinu dana da se u ovom slučaju pola Čika Ljubine raspadne, dovoljna je jedna ekipa radnika koja će po prijavi građana popravljati popločane ili asfaltirane trotoare, svaki dan da srede 3 lokacije dovoljno ali ovi poprave 3 tačke u 3 meseca.
 
Боље да замене ово прескупо, мртворођено Јовиново решење прављења гранитне гробнице од центра неким смисленијим и одрживијим које пристојно изгледа

Жали боже пара потрошених на непрестано обнављање загробних плоча које нам поплочавају централну пешачку зону
 
Ok, ne sviđa ti se boja, ali održivije rešenje od granita ne postoji :LOL: Ako si pratio, primetićeš da su problemi uglavnom tamo gde je skoro proširivana pešačka zona i gde je već nešto kopano. Ono što je urađeno pre par decenija stoji i ne mrda, tako da nije problem u projektu i materijalu, nego u izvedbi.

Inače, što se boje tiče, slažem se da bi svetlija bila lepša, ali ne znam kojim kamenom bi se to moglo postići imajući u vidu našu klimu.
 
Намерно је одабрана тамнија подлога, са идејом да фасаде буду светлије и да се тако направи контраст.
 
Боље да замене ово прескупо, мртворођено Јовиново решење прављења гранитне гробнице од центра неким смисленијим и одрживијим које пристојно изгледа

Жали боже пара потрошених на непрестано обнављање загробних плоча које нам поплочавају централну пешачку зону
Asfalt. :D
 
Да ли се осмислило решење за контејнере који су сад код улаза у подземни пролаз код Албаније?
 
Mene najvise zanima da li ce se (i da li uopste ima u najavi) rusiti/sredjivati/rekonstruisati ovo ruglo na uglu Sremske i MB, ovaj trzni centar ili sta je vec? Lici kao iz bedne cetvrti Hong Konga ili Bangkoka 80ih.
 
мени је тај ћошак још као малом био занимљив управо због тога, као нешто из Каубој Бибопа

пре бих га гурао још више ка некој сајберпанк естетици са неонским светлима него "сређивао" тако да само буде безлично као сваки други део града. Свакако нема шансе за неку "европску" естетику како је тај део цео склепан
 
Призренска, друга половина педесетих, у средини слике (угао Маршала Бирјузова и Сремске) је зграда у којој је некада био телеграф а на месту где је данас улаз Теразијског тунела био је јавни тоалет:
285810610_5729767633746155_5248153835770917157_n.jpg


Početak radova na tunelu:
287605955_5732540950135490_3650788818982383948_n.png


овако је изгледало то место у лето 1969 (део фотографије Срђана Плавше):
285360161_5732566343466284_9077432235051556091_n.png
 
TC cini da ovaj deo ulice deluje kao kakav azijatski soho, ili sto Kalian rece - sajberpank estetika.
Funkcionalnost mu nije jaca strana, ali bi neka obicna zgrada verovatno delovala dosadnije.
 
Мени би било жао само Феликс шопа, ако гледамо естетику, цео ТЦ би могао лагано сутра да се замени неком другом зградом. Само мислим да је локација спорна због приступа колима па није погодна за станоградњу.
 
Aaaiii e vidis to nisam znao.

Videcu da napravim neku ilustraciju potencijalnih ideja i resenja za taj kutak, sa sve TC.
 
Vrh