Šta je novo?

Pešačke zone

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617922#p617922:3qxlqw5j je napisao(la):
tzoran1 » 21 Apr 2019 11:03 am[/url]":3qxlqw5j]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617713#p617713:3qxlqw5j je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » Fri Apr 19, 2019 11:24 pm[/url]":3qxlqw5j]Kad će fasade Skadarlije dođi na red za obnovu? Mada bi i stanari mogli da se pruže, samo od rbnb-a mogu da zarađuju fino.
Ma da svaki od tih stanara ima po dva tri stana viska u Skadarskoj koje izdaju samo da se dogovore i izaberu boju u koju ce da okrece fasadu.

Dabome.
 
Rešen problem u Emilijana Josimovića - uklonjene su sve osim jedne klupe. Sada automobili mogu lepo da se parkiraju, bez rizika da se ogrebu o mobilijar.

Simina ulica je - barem sudeći po roku na tabli, gotova. Ne znam koji je inicijalni datum stajao, naknadno je nalepljen 31. dec. 2018. Ipak je mnogo 120 metara uzane ulice srediti (tako pokazuje Google Maps).
 
Emilijana je fino ispala, ali je trebalo staviti neke ogradice oko ovih zelenih površina i drveća inače će se to vremenom izgaziti kad se parkiraju i izgledaće ružno. A rešenje gde ne ostaviš bilo kakvu prepreku uvek ide u korist automobila, makar da su izdigli deo za pešake i jasno odvojili parking mesta, ovako će redovno neko da se parkira preko celog trotoara.
 
Treba pitati preko tvitera beokom zasto su sklonili klupe i traziti stubice tenkretisti...
 
Fasciniraju me ovi sto ulaze na gradiliste kolima bagrovi ...
 
Mene fasciniraju ova buduća parking mesta zar nije moguće uraditi da se parking uliva u ulicu umesto da se ulica odjednom suži bez veze. Da li neko ima mozak tamo?
 
Znam da ovo može i u teme o priobalju i o temu o bici stazi, ali pošto se ovi frižideri nalaze na pešačkom delu, a i takav je često slučaj i u centru gradu, onda ću ovde.
ac48adfa693bf9b6cec0a1b65d031d4d.jpg

Ovde vidimo klasični primer kako se nešto postavi tako da smeta pešacima, a bukvalno na 2 metra se nalazi bolje mesto. U ovom slučaju (Sava, iza MSU) vidimo dva frižidera za sladoled na pešačkom delu. Dovoljno je da jedna osoba zastane da kupi sladoled i pravi se gužva i pešaci moraju da pređu na biciklističku stazu. Tako stoji je već godinama.

Ja zaista ne znam koji mozak je rekao da frižideri stoje tu pored ovog proširenja iza stubića. Ali bukvalno će imati isti promet i da ga postave u proširenom delu.

Ovakvih primera ima milion po celom gradu (frižideri uz trafike, kokice, razni štandovi za prodaju džidža bidža, a o žardinjerama bez cveća da ne pričam.
 
Bravo, to je taj slučaj. Imamo i nove frižidere tik uz stazu i kod onog bici servisa između SegaMegaTrenda i Juge postavljene pre par meseci (ne znam kako sada stoje)
 
Frizider ovaj gore sa gugl linka prebaciti sa suprotne strane ulice i svugdje gdje god ima bic staza
Bas me zanima kad su djeljene te lokacije i kako
 
Proradili stubici za nevjerovati laze pacua ulica ...
 
Zašto su različite visine? Ovaj niži već zaglavio?
 
Mada to kod nas nikada nije usklađeno,ali ako sada krpe rupe u Vasinoj to znači da je na jesen neće pretvarati u pešačku ulicu?
abd442d7027ec88187a04ae6a56bede8.jpg
6fc8681e9118070b7fc626e174a93a47.jpg
83dac667ef0e9b186bb328bebda656f4.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
To ne mora ništa da znači. Kod mene sproveli nove cevi za toplovod , pa asfaltirali ono što su odradili , da bi mesec dva kasnije počeli sa rekonstrukcijom cele ulice.
 
Ihhh.. pa i u BnV pravili ulice, trotoare, drvorede, zelene povrsine pa sve posle par meseci prekopali (neki "objasnili" da je to bilo privremeno resenje).
Moze i to ovde.. Sada je rekonstruisu, a za par meseci bager ocisti sve...
Sta ce, kako i kada biti ni Bog ne zna.
Vec mnogo puta vidjeno u BGD. Radi se, gradi se ...to je najvaznije. :D
 
Tako su i na Trgu sadili cveve pa su sve porusili za 2 meseca...
 
Vrh