Šta je novo?

Pešačke zone

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611782#p611782:3kepi1lq je napisao(la):
astrodule » 26 Mar 2019 09:45 pm[/url]":3kepi1lq]Ček, ček, ruši se onaj zid i objekat na ćošku (bivši Sony)?
Bila bi genijalna fora da muzej iluzija zapravo ispadne da je iluzija :D
 
Iskreno, ja bih voleo da sruse objekat u kome se nalazi Muzej iluzija, nista protiv muzeja naravno, moze da se izmesti...Primetio sam ranije da je neko ovde izbacio slike kako je izgledalo dok nije postojao taj objekat, izgledalo je savrseno. Pritom, ako je vec u planu da se rekonstruise i Bezistan jos vise ce se oplemeniti ceo taj prostor, potez.
 
Objekat je radio gp ratko mitrovic kacio sam fotke prije izgradbje izgradnju i sadasnje stanje ....
 
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... inuta-hoda

Širenje pešačke zone nije rađeno stihijski, već na osnovu iscrpne studije, tvrdi Stojčić. Ona definiše koji delovi će biti isključivo za saobraćaj, koji kolsko-pešački, a koji samo pešački.

- Pešačka zona još nije završena, a sada tražimo načine da budu zadovoljene potrebe i onih koji tu stanuju, i onih koji bi da posete centar grada - objašnjava Stojčić. - Čekamo još da nam "Gradska čistoća" da tačne mini-lokacije gde će oni postaviti svoj mobilijar, pa da tada imamo konačan plan. Građanima će biti sve izloženo, tako da više neće biti nedoumica. Da smo ih kvalitetnije informisali, znali bi da ovo što radimo nije štetno za njih.

Kakva je to "iscrpna studija" kada tek sada traže načine da budu zadovoljene potrebe onih koji tu stanuju?

Valjda su u toj "iscrpnoj studiji" bila i definisana mesta gde će biti kante i kontejneri?

Verujem da u toj "iscrpnoj" studiji pišu floskule tipa "Omogućiti svakodnevne potrebe onih koji tu stanuju", "postaviti mobilijar tako da ne remeti celinu" i slično
 
Evo kako izgleda završena Emilijana Josimovića i Simina kod Skadarlije. Tu su se radovi privodili kraju pre dva meseca., ako je suditi po novinskim člancima. Ne znam šta Goran Vesić ima da kaže.

Fascinatno mi je kako je i u ovaj "završeni" deo koncipiran tako da omogući bahato parkiranje srpskih vozača automobila, kao što se da videti na primeru ove Tojote, registrarskih oznaka BG832FJ.
 
Sto su pustili ulicu dok je nisu zavrsili mislim da ce ovdje ispred klupe postaviti stubice
Ovi su navalili da parkiraju jer se neplaca
 
Ponovo... I ponovo Tanjug! Ne znam vise koji put. Fotogrfija od juce.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=612621#p612621:3m050flz je napisao(la):
direktor » Sub Mar 30, 2019 7:24 pm[/url]":3m050flz]Sto su pustili ulicu dok je nisu zavrsili mislim da ce ovdje ispred klupe postaviti stubice
Ovi su navalili da parkiraju jer se neplaca

Ja bih postavio i ogradu na travu, ovi id*** ne biraju mesto gde će da parkiraju. Nisam verovao da ladno prelaze vozilima preko izdignutih baštica na Obilićevom vencu. verovatno kada su intelektualci postavili onaj kičeraj od nazovi ukrasa, pa preusmerili dostavljače preko baštica. Čak sam video i jedan izvaljeni ivičnjak.
 
sto ne podmetnu negde skrivenu kameru pa da se vidi ko ovo radi. kamera skrivena na grdadi pa jos nekoliko u blizini da se vidi cak i ako se neko maskira
 
Kakve kamere, kakvi bakrači.
2-3 (komunalna) policajca u centru grada bi rešila ovaj problem da rade svoj posao.
Snimak sa kamere može da slučajno nestane, kamera može da prestane da radi u ključnom trenutku...

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Ukinuti Komunalce Crnokošuljaše i vratiti ingerencije za vandalizam na običnu Policiju. I dati im odrešene ruke da te stvari ''rešavaju'' kao nekad, na licu mesta, bez potrebe za privođenjem i papriologijom. Pa kad počnu opet da rade pendreci po bubrezima ima broj svinjatora da se prepolovi za mesec dana.
Dok su grafiti bili nadležnost MUPa, nije bilo ovih ''bomb'' svinjarija od 2 i više metra kvadratna. Bili su samo potpisi (i veliki grafiti na posebnim odabranim lokacijama). A otkako je oformljen Blackwater i na njega prebačena ta dužnost, grad nikad ružniji, prljaviji i usvinjeniji.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=612733#p612733:2myac8cb je napisao(la):
solecar » Ned Mar 31, 2019 12:04 pm[/url]":2myac8cb]Tu je sada nešto vezano za MUP
Da, tu je ispostava SUPa Stari Grad. Sa sve uniformisanim policajcima i čuvarima unutra. I čak ni oni nisu sposobni (čitaj - voljni) da sačuvaju svoju zgradu od grafita. Videćemo koliko će potrajati ovo, mada s obzirom na to koliko su lenji i ravnodušni, mislim da će vrlo brzo dobiti nove grafite.
Moći ćemo da se pohvalimo da imamo policijsku stanicu koja sama sebe ne može da odbrani od dokonih tinejdžera sa sprejevima...
 
Stanovnici centra grada – kolateralna šteta

eograd ovih dana, nedelja i meseci menja fizionomiju. Grad dobija nove konture, i to ne samo fizičke, vizuelne, materijalne. I to je u redu – svaki grad živi, raste, ima svoju dinamiku i ritam razvoja... Drugačije i ne treba, i ne može da bude. Ali, način na koji ga nepovratno menjaju sadašnje gradske vlasti, bez ikakve saglasnosti građana (demokratija?!) i kontrole (vladavina prava?!), bez plana, u hodu, ad hok, bez mišljenja i upliva struke je nedopustivo.

Najnoviji (mada i nije, jer traje, sa manjim prekidima, već nekoliko godina) i eklatantan primer je famozna finalizacija „pešačke zone”. Na ovom mestu, nažalost, nema ni vremena ni prostora da se dublje uđe u analizu koliki je (malo je reći) problem sa stanovišta ekonomske, kulturne, privredne i svake druge funkcionalnosti centra grada ovo što gradski oci sprovode (komparativnom analizom vidi se da ne postoji sličan primer u Evropi).

Krucijalno pitanje glasi – čiji je grad? Da li je gradska vlast servis građana, ili portparol, npr. potencijalnih turista, o kojima toliko priča i koji su joj, u svakoj raspravi, omiljeni izgovor? Da li bi nekakvim enormnim prilivom tih istih turista ostvarena materijalna dobrobit grada (gradske kase), čak i kada bi se ta projekcija gradskih vlasti pokazala tačnom (a nikakve studije nisu rađene, dok svakodnevica ruši tu vrstu argumentacije), bila ispred dobrobiti žitelja tog istog grada, zar je grad neprikosnovena pozornica za slučajne prolaznike, koliko god da ih je, a njegovi žitelji samo statisti?

Uskraćivanje prava na normalan život, na kretanje (saobraćaj), u projektovanoj zoni bez automobila, ali i bez javnog prevoza, za početak na Studentskom trgu, čini da se izolacija centra, njegova getoizacija (sa sve fakultetima, rektoratima, koncertnim dvoranama...) dovodi do završnog iskaza.

Izolacija najužeg centra grada, širi se po njegovim okolnim ulicama, čime se onemogućava pristup stanara sopstvenim vozilima (gde se stalno i tendenciozno ispušta iz fokusa da je centar grada, ne samo poslovni i kulturni, već i stambeni kompleks), ali i onemogućava nesmetan pristup vozilima hitne pomoći, vatrogasnih službi (pustite sve što vam kažu, ovo su činjenice), komunalnih službi, taksi prevoza... Selidbe, adaptacije stanova, kupovine frižidera i ostalih kabastih aparata i njihov transport do domova ostavljam vašem promišljanju. Kao i svakodnevne potrebe penzionera, bolesnih, dece i ljudi sa posebnim potrebama... Očigledno je da pešačka zona ima svoju cenu. Svoje stanare. Ali, oni su (samo) kolateralna šteta.

izvor: Politika
 
Bastac najavio referendum stanovnika Starog grada o pesackim zonama.
U dilemi sam dal treba da pitam Bastaca kad hocu da prosetam centrom grada dal mi dozvoljava posto se decko ozbiljno istripovao da je vlasnik Starog grada.
 
Nekad su u zlom kumunizmu bili normalna letgitimna stvar pa su tako gradjani mz mihajlovac zaustavii izgradnju pruge za bb krajem 80 tih
To se neki gradjani nisu ljubitelji neposredne demokratije referenduma kako oblika konsultacije stava gradjana jer ih mrzi da izadju i na redovna glasanja.To se zove cista neodgovornost i nezainteresovanost ,Svajcarci malo malo pa nareferendumima sto lokalnim sto na nivou konfederacije
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613656#p613656:3c9yd3h3 je napisao(la):
Vračarac » Sre Apr 03, 2019 3:07 pm[/url]":3c9yd3h3]Bastac najavio referendum stanovnika Starog grada o pesackim zonama.
U dilemi sam dal treba da pitam Bastaca kad hocu da prosetam centrom grada dal mi dozvoljava posto se decko ozbiljno istripovao da je vlasnik Starog grada.
Ne , nego tebe treba da pitamo dokle da se prostire pešačka zona i kako ista da bude uređena. Neki su ozbiljno umislili da su vlasnici Starog grada i šire okoline , sa sve građanima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613695#p613695:1qj6raup je napisao(la):
solecar » Sre Apr 03, 2019 5:55 pm[/url]":1qj6raup]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613656#p613656:1qj6raup je napisao(la):
Vračarac » Sre Apr 03, 2019 3:07 pm[/url]":1qj6raup]Bastac najavio referendum stanovnika Starog grada o pesackim zonama.
U dilemi sam dal treba da pitam Bastaca kad hocu da prosetam centrom grada dal mi dozvoljava posto se decko ozbiljno istripovao da je vlasnik Starog grada.
Ne , nego tebe treba da pitamo dokle da se prostire pešačka zona i kako ista da bude uređena. Neki su ozbiljno umislili da su vlasnici Starog grada i šire okoline , sa sve građanima.

Jel vi to mene nesto pitate?
PS Rekli su mu gradjani pre godinu dana na izborima za Beograd ne mora mene da pita...
 
Građani starog grada su jasno rekli šta žele u svojoj opštini , a to rade i trenutno. Što se to ne sviđa nekima , to je druga stvar.

P.S.
Pitamo te isto koliko i ti pitaš dotičnog. :D
 
"Јавни увид за ове радове није био неопходан?!"

Да ли ће јавни сервис, пошто је његов новинар ово констатовао, у наредном кораку истражити да ли је то уистину тачно, односно, да ли може постојати правни систем у којем није неопходан јавни увид при увођењу оволике промене у живот једне заједнице??

Ово је, заиста, терористичка држава, не знам шта друго рећи.

Да, наравно, знам: ако Београд на наредним изборима не казни дебаклом олош који све ово чини, треба га укинути (Београд).
 
- Мени је проблем укидање тролејбуса кроз Лоле Рибара - Макаденоску, зар се не може и ту успоставити привремена окретница попут оне код Албаније (кроз једносмерне улице Влајковићева, Мајке Јевросиме, Нушићева, Македонска, па назад у Лоле Рибара)?
- Кад се заврше радови како се може вратити тролејбуска мрежа, макар до Трга Републике?
 
Vrh