Šta je novo?

Pešačke zone

Opet tezge u Sremskoj:


Pretvoriće ceo grad u jedan veliki buvljak.
 
Nikako na plato pa da se vrati ono ruglo 90 tih Bolje i tezge uz naplatu nego divlji prodavci na kutijama
Mene vise nervira sto ne sredjuju ulicu
 
Pa mislio sam legalno.
Diže mi se i ovo malo kose na glavi kada vidim prepreke za pešake, naročito na prometnim lokacijama.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Prepreke su i stavljene baš zbog pešaka i - njihove kupovine. :mrgreen:

Ćuti, počeće još da ih stavljaju i na kolovoze, da se može i iz kola nešto pazariti (nešto kao M'c drive). :D



Nikako na plato pa da se vrati ono ruglo 90 tih Bolje i tezge uz naplatu nego divlji prodavci na kutijama
Mene vise nervira sto ne sredjuju ulicu

Direktore, mudro zboriš. :grand:
 
Ne moraju da meću uopšte na kolovoz. Dovoljno je da postave na trotoar uz stanicu , i eto ti haosa. Takva je situacija kod mene , tako da moramo da bacamo pasulj gde će da stane trola svaki put kada se neko parkira na kolovoz , ali tako da ne mogu direktno da priđem stanici nego moram da obilazim oko nadstrešice da bih prišao , i to samo zato što na "brzaka" izađu iz kola.
 
Zar ne treba da se poploča Sremska ulica? A mogli bi da se zeznu i srede onaj kriminalni prolaz između Sremske i stanice GSP-a, kosmajski prolaz ili kako ga zovu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542240#p542240:227nyo64 je napisao(la):
astrodule » Суб Јун 02, 2018 10:47 pm[/url]":227nyo64]Imaju gore slobodan plato.

Ali ne, važniji je nečiji profit nego slobodno kretanje pešaka kroz najprometniju ulicu u gradu.

Нико не пролази тим платоом и не постоји разуман разлог да се пролазницима нуди ишта да купују на њему горе

Буквално али буквално никада нисам видео никада да пролази тим делом сремске улице јер је довољно широка иовако а само је непотребно заношење у питању. Него би морао свесно да се исцима да дође до зида па да иде поред њега да би испало да му ове тезге које заузимају можда 15% ширине целе улице "блокирају пут". А о томе да би пола људи који тврде да ово "смета пешацима" ту засадила дрвеће без проблема да ни не причам.

Противтржишно лудило екстремне мањине постаје све очајније у Србији још мало ће почети залагање за рушење пословних зграда јер "ометају сиротом народу поглед на небеса"
 
Daj deo Sremske je glavna pešačka ruta u tom delu i apsolutno je neprihvatljivo da na tako uskom delu sa toliko pešaka, još više sužavaju prostor.

Ljudi koji tuda prolaze uopšte ne dolaze tu da pazare, nego samo da što pre dođu do Zelenjaka, tj, Kneza.
 
Треба проширити пролаз из Сремске ка Зеленом венцу на рачун локала ту у приземљу зграде, оно је криминално уско.
 
image-0-02-04-0424dd4a2f32e55c23353cac338fea97b72748487013550f4b.jpg


IMG-20180603-_WA0001.jpg


20180603_121318.jpg


Eto jos malo pa ce to da srede ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541151#p541151:uqjsucnh je napisao(la):
ГЛАС ПРИРОДЕ » Уто Мај 29, 2018 12:03 am[/url]":uqjsucnh]Ако је толико уложено у уређење нових пешачких улица, а најављује се и уређење Нушићеве, зашто толико чекање уређења Сремске - улице којом пролази убедљиво највише људи свакога дана !?

Од 29. маја до 2. јуна, само неколико дана. Прилично добро пролазно време.
 
Znači sistem popločavanja kao u Maršala Birjuzova, meni je ta ulica loše ispala, naročito mi je nejasno da središnji deo postavljaju ploče, umesto da ide sitna kocka, kada znamo da će dostavna vozila da razvale sve za kratko vreme.
 
Zapravo, dobro se drži taj novourađeni deo ulice. Em što su ga izgleda ok uradili em što je zabranjen saobraćaj, čak i za dostavna vozila, tako da nema da prođe ništa teže od motocikla.

Ja bih samo voleo ako bi se našao način da se u tu ulicu nekako ubaci malo više zelenila jer kad se ide onako kroz onaj kanjoj sivila izgleda baš deprimirajuće. Kažem, bilo koji način, ne mora na pločniku nego možda i nešto sa strane. Recimo kao oni zidni nosači ispred Beograđanke.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542390#p542390:1gtrmbmk je napisao(la):
Kailan » 03 Јун 2018 02:44 pm[/url]":1gtrmbmk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542240#p542240:1gtrmbmk je napisao(la):
astrodule » Суб Јун 02, 2018 10:47 pm[/url]":1gtrmbmk]Imaju gore slobodan plato.

Ali ne, važniji je nečiji profit nego slobodno kretanje pešaka kroz najprometniju ulicu u gradu.
Противтржишно лудило екстремне мањине постаје све очајније у Србији још мало ће почети залагање за рушење пословних зграда јер "ометају сиротом народу поглед на небеса"

И мени је фасцинантна та хистерија против било које појаве која даје живот улицама овог града и та потреба да улице служе искључиво да људи прођу као дронови од тачке А до тачке Б .... а истовремени страх од праѕних простора на трговима и нека потреба да се они натрпају било чим, само да не буду праѕни.

Сремска јесте уска и тај део служи само да се прође, али ако може онај пасаж, три пута ужи од Сремске да прими количину пешака, може и овако сужена Сремска која је и даље дупло шира од пасажа.
 
Meni je ok da srede ovaj deo i oteraju taksiste. Taj deo ispred Albanije je neiskorišćen a ima potencijala. Naravno, svako skraćivanje Terazija mi se sviđa. Makar da doživimo jednom da zatvore deo od Kolarčeve do Moskve.
 
Rodrigez sjecas li se ti pravog buvljaka na platou agrobanke
 
Pa ako ćemo realno i zatvara se u proseku na svakih 10 dana... Litije, ''monasi'', LGBT biciklisti, navijači...

direktor":274p600d je napisao(la):
Rodrigez sjecas li se ti pravog buvljaka na platou agrobanke
Naravno. I šta sad, pošto smo sklonili jedan daj brže bolje da napravimo drugi?
 
Meni je bolje da vidim par legalnih tipskih tezgi od divljih ulicnih prodavaca tu
Iste tezge su kod servantesa i na jos par mjesta
Rijec buvljak je prejska za par tezgi cak su sline tezge postojale u knezu 80tih
 
Vrh