Šta je novo?

Pešačke zone

Koliko znam nikakva fontanica nije u planu :)

Marsala Birjuzova
Moram reci da mi je opsti utisak bolji nego sto sam ocekivao. Kombinovan je svetliji "beli" i tamniji granit na delu posle garaze. Primetno je da je ulica i ako nije zavrsena vec poprimila pesacki karakter. Daleko je prijatnija nego pre posto mi je delovala mracno i uza nego sto jeste. Birjuzova kao pesacka sigurno ima buducnost posto vecina zgrada ima lokale koji gledaju na ulicu tako da ce sve to dodatno oziveti.
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Birjuzova mora cela pod skele i krecenje svih zgrada posto su sve katastrofa. Ali uradice se i to nekako, ostaje nesto sto se u Beogradu pokazalo kao dosta ozbiljniji problem:

20170719_153822.jpg


20170727_091523.jpg



Ja bih cak zatvorio i ovaj podzemni prolaz posto je izgubio svrhu kada je Knez zatvoren za saobracaj, a i prekoputa kod Albanije ima jos jedan koji se daleko vise koristi u oba smera. Svi po inerciji izlaze kod Albanije, retko ko produzava na ovaj izlaz, samo bi trebalo resiti pokretne stepenice ali ima prostora za prosirenje. A i zauzima i zatvara mnogo vrednog prostora dok je ovaj preko puta mnogo bolje uklopljen. Bilo bi dobro skroz rascititi Sremsku i ovim bi se dobilo mnogo vise nego sto bi se izgubilo. Sta mislite?

20170723_131154.jpg
 
Ima on funkciju pogotovo zimi kad je poledica i sneg. Poprilicno je rizicno silaziti i penjati se po otkrivenom izlazu kod palate Albanija.
 
Pored one bašte kafića tebi smeta podzemni prolaz?

Ne znam da li su ti i dalje kontejneri?

Da en pričam o ovim stubićima. Pa ako negde policija često prolazi, to je ovaj deo.
 
Tzoran, ima jos jedan prolaz pored hotel Evrope kod menjacnice ali on se tek slabo koristi, a natkriven je. Ne kazem ja da ovaj prolaz nema nikakvu svrhu, samo mislim da kad se izvaga je bolje i lepse da se skloni. Nema ni vise toliko radnika koji moraju tuda da jurcaju kao nekad... Stani deset minuta i broj ljude, na prste jedne ruke, sto ga cini neopravdanim za takvu lokaciju. A i smeta, velika vecina ljudi iz Sremske ide ka Knezu ili izlazi iz njega i mora da se provlaci izmedju zgrade i prolaza, a to je sad usko grlo, jos u nabili i neku zardinjeru...

Astrodule, basta kafica se podrazumeva da smeta, koliko sam upoznat ona je i predvidjena za uklanjanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467759#p467759:3bjp0oyn je napisao(la):
astrodule » Čet Jul 27, 2017 11:25 am[/url]":3bjp0oyn]Pored one bašte kafića tebi smeta podzemni prolaz?

Ne znam da li su ti i dalje kontejneri?

Da en pričam o ovim stubićima. Pa ako negde policija često prolazi, to je ovaj deo.
Bašta porodice Drašković. :D Nekad je taj kafić uzurpirao veliku širinu trotoara pored Taxi stanice a taj drugi deo pored prolaza je imao montažnu štalu sa sve prozorima i vratima. Usput su svake noći su puštali živu muziku koja je treštala blokovima okolo.
Onda su se pre godinu dana nešto primirili. Štala je redukovana na suncobrane, bašta pored taksija je sužena a muzika je nestala. Verovatno političke igrarije i neraščišćeni računi. :D

Kontejneri koji su se nekad nalazili pored montažne štale su sklonjeni a umesto njih su stavljeni podzemni. Oni su tačno iza @Srede u trenutku slikanja. Ispred knjižare Mamut i pekare Taze ( :mrgreen: ).


Što se tiče podzemnih prolaza, krajnje je vreme da se uvede novo preduzeće koje bi se bavilo njihovim održavanjem i bilo 100% nadležno za njih. Velika je sramota da u 2017. godini grad ne može da sredi i održava par hektara prostora u strogom centru grada kroz koji redovno prolaze desetine hiljada ljudi.

Isto važi i za Birjuzovu, taj deo od Albanije do Zelenog Venca, koji je postao izuzetno odvratan i zapušten.
 
Zar nisu skoro nešto gradski oci pričali o obnovi svih podzemnih prolaza? Kako li su pre održavali te prolaze bez posebnog preduzeća :grand:

Uh kako me je izluđivala ta glasna živa muzika.

Sećam se te priče oko Draškovića za tu lokaciju. Tada je valjda i Čedina stranka učestvovala u tome. :lool:
 
Ne bi bilo lose da se ovim podzemnim prolazom na Terazijama moze direktno proci do podzemnog prolaza na Zelenom Vencu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467781#p467781:3kuxamr0 je napisao(la):
astrodule » Čet Jul 27, 2017 12:30 pm[/url]":3kuxamr0]Zar nisu skoro nešto gradski oci pričali o obnovi svih podzemnih prolaza? Kako li su pre održavali te prolaze bez posebnog preduzeća :grand:
Pričali, i po sto puta. :D Al nikako da pređu na dela.


Inače koliko je taj Danicin kafić kod Albanije oslabio, i sa prostorom i sa muzikom, toliko su sad ojačali kafići i prčvarnice u/ispred Kulturnog centra Beograda, tamo iza stanice 37-ice. Ista uzurpacija trotoara i isto arlaukanje svake noći. :D
 
Тај део је дефинитивно најгаднији поготову одлазак у Кнез са Зеленог венца (подземни пролази, степениште, пролаз између зграда, провлачење кроз баште, контејнере, пекаре, пицерије и улаз подземног пролаза). Зато кад год имам времена у Кнез идем од Бранковог моста па Поп Лукином до Топличиног венца па Змај Јовином.
 
Obilicev Venac sada deluje prijatnije od Knez Mihajlove.
 
Možda zato što je OV daleko prazniji od Kneza. Nema interesantne sadržaje, pa ni ljudi ne dolaze ovuda. Da se otvori jedan H&M ili neko drugo sranje, promet bi bio daleko veći. Zna li inače neko kada kreće sadnja stabala po OV?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467764#p467764:2ov6kajx je napisao(la):
Sreda » Thu Jul 27, 2017 10:40 am[/url]":2ov6kajx]Tzoran, ima jos jedan prolaz pored hotel Evrope kod menjacnice ali on se tek slabo koristi, a natkriven je. Ne kazem ja da ovaj prolaz nema nikakvu svrhu, samo mislim da kad se izvaga je bolje i lepse da se skloni. Nema ni vise toliko radnika koji moraju tuda da jurcaju kao nekad... Stani deset minuta i broj ljude, na prste jedne ruke, sto ga cini neopravdanim za takvu lokaciju. A i smeta, velika vecina ljudi iz Sremske ide ka Knezu ili izlazi iz njega i mora da se provlaci izmedju zgrade i prolaza, a to je sad usko grlo, jos u nabili i neku zardinjeru...

Astrodule, basta kafica se podrazumeva da smeta, koliko sam upoznat ona je i predvidjena za uklanjanje.
Znam za taj horor "izlaz" sa montaznom galerijom za pristup lokalu u dubini.
Treba maknuti bastu kafica koja ne lici ni na sta a blokira komunikaciju Sremska Terazije Da li je danicin cedin vukov me ...... Jedine pokretne stepenice ka Zelenom Vencu (kada rade) su tu i to je dobro za starije ljude i slabije pokretne.
 
Tzoran, imaju stepenice i stotinjak metara dalje ka hotelu Balkan. Sa druge strane ima pesacki prelaz na Trgu. I to je sasvim dovoljno, posto su i jedan i drugi na glavnim rutama kretanja.
 
:D Znam taj kraj grada mi je sticajem okolnosti poznat.
Da slazem se i tamo su postavljene i pokretne rampe za invalide u kolicima. Mozda su radile par dana i odavno su u kvaru. Nasa posla.
Steta sto nisu prokopali jos jedan podzemni u Kolarcevoj prema TR i vezu sa parkom ispred staklenca u vreme kad je to bilo aktuelno
 
Lepo odrađena I Birjuzova, tj najbolje što je moglo od te tunel-ulice. Šteta što je ovaj koncept pešačkih ulica I gradnje garaža za oslobađanje ulica ograničen samo na najuži centar. Kada bi se ovaj koncept proširio I na ostatak grada , grad bi postao mnogo lepši za život.
 
offtopic

Pošto sam totalni duduk za biljke i zelenilo, da pitam - jel ima neki drvoredi i biljke koje mogu da se stavljaju u ovakvim ulicama sa malo svetlosti, a da i dalje izgledaju lepo? Pitam jer mislim da bi Birjuzovoj lepo lego neki drvored. Ili bar žardinjere. Da je malo oplemene.
 
Mislim da bi bilo najbolje da srede fasade i postave cveće na terase i prozore, jer nije široka ulica, a dobar deo zgrada i nema neku estetsku vrednost, tako bi taman oplemenili ceo prostor.



Nego, zna li neko čemu služi onaj betonski krug posle garaže? Da neće na njemu potavljati nekakav spomenik?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467598#p467598:n3hryb0q je napisao(la):
Bukira » 26 Јул 2017 01:34 pm[/url]":n3hryb0q]
Bilo bi više mesta za pešake da umesto ovih ivičnjaka oko drveća upotrebljene rešetke u nivou. Kad-tad će „Proleće” proširiti svoju baštu i smanjiti slobodan prostor za pešake:
Pogledajte prilog 3
file.php
@Букира, неће моћи да прошире летњу башту, само тај један ред столова ће бити. Исцртано им је, а види се на твојој слици, докле могу да иду са столовима и столицама. То што понека столица мало вири иза те замишљене линије, није уопште проблем.
Иначе укњижен ти је плусићћћ за фоторепортажу.
 
Tačno. Dule, jesu li ti odgovoriki iz Beokoma za to?
Tačno se vidi da su stolovi na granici a da stolice prelaze liniju (sem ova dva prva spojena).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh