Šta je novo?

Pešačke zone

Fino to izgleda moglo je i bolje da se kocka u lepezu slozi
 
Dobro izgleda, stubici su trebali vise ka ulici, da bi imali vise mesta za pesake.
 
Deluje malo aljkavo, mozda je to zbog prasine, ali dobar pravac u kom bi ostale ulice sa kolovozom oko pesacke zone trebale da se rade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461514#p461514:10kvxl6y je napisao(la):
direktor » Pon Jun 26, 2017 1:58 am[/url]":10kvxl6y]Bjela linija je granica baste skor svi je krse i onaj novi ispred tanjuga se pravi blesav sve to treba po dzepu ili po meni bolnija kazna uklanjanje baste na 5 dana
Dap. Evo juče prođoh tuda. Kada sede mušterije rastegne se ta improvizovana bašta i do 1/3 prolaza.
Možda sad zvuči kao cepidlačenje, te 1/5 te 1/3 ali oseti se zaista. Pogotovu kad naiđe grupa turista ili kad su večernji sati i kad je ulica puna.


Ali nije to ništa u poređenju sa ovim mestom https://goo.gl/rPP5hW. Tu se redovno uzurpira cela širina ulice kad se organizuju vašari i plesni podijumi nasred trotoara sa sve publikom okolo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461531#p461531:3fxglx58 je napisao(la):
Stomatolog » 26 Jun 2017 04:32 am[/url]":3fxglx58]Maršala Birjuzova (25.6.2017.):
file.php
Stomatolog, hvala za slike. Kakav je utisak uzivo?

Nije mi jasno postojanje ova 4 stuba u razmaku od 10 metara... Deluje mi sve nekako previse divlje i bez nekog estetskog reda.
Sto rece Direktor, bilo bi lepse da su radili punu lepezu. Zanima me da li ce i kako oznaciti linije koje razdvajaju trake. (moglo je to da se resi kockom druge boje)
 
Kako izgleda većina ulica i trotoara u gradu ovo je dobro.
Ali pošto sam ja filatelista, za mene je prosek.
Kocka je slagana u lepezu ili polukrug ali dosta aljkavo, izgleda bez šablona, na 'oko' majstora.
Za trotoar su korišćene izgleda dve vrste ploča jer je vidlivo da su neki delovi trotoara u jednoj vrsti, drugi delovi u drugoj vrsti ploča.
Ovih malih stubića je stvarno previše i što je isto zanimljivo nisu postavljeni samo ispred dve zgrade gde je najduži deo drugačijih prola na trotoaru.
Mislim da su postavili premalo slivnika, tako da je noćas posle kiše bilo barica duž cele ulice, bolje bi bilo da su napravili plitko udubljenje od kocke ili kamena duž cele ulice na prelazu kolovoza i trotoara za odvod padavina.
U slučaju većeg i dužeg pljuska ili otapanja snega, pošto je cela ulica u jednom nivou, mislim da će lokali koji su u podrumima zgrada biti ugroženi.
Na početku ulice postoje 4 studa na 10m razdaljine, plavi stub pokazuje pravac ka garaži ali dosta je zakriven od ove staklene nadstrešnice, a i mali je, na garažu su takođe postavili jako mali znak iznad ulaza za garažu tako da ko nezna gde je garaža teško će da uoči nakove, a ova ostala dva stuba mi deluju za znakove, šta će da bude na njima ne znam ali ovako mi deluju bezveze jer su preblizu jedan drugom.
Rasveta u ulici je ostala ista, po meni bilo bi mnogo lepše da su uklopili neke kandilabere.
 
Kako god, stubići su pravo osveženje i lepa promena. Drago mi je da oni crno žuti polako
odlaze u istoriju. Šteta je što katalog urbanog mobilijara nije još ranije osvežen.
 
A još gore što se ni ne poštuje katalog pa stavljaju nekad stubiće u zoni 1 koje su predvidjene u zoni 3 itd.
 
I ako nije savrseno i bez greske odradjeno, moram da kazem da celo ovo sirenje pesacke zone, katalog urbanog mobilijara, kao i ovo resenje Birjuzove veliki korak za Beograd. Koliko god na pocetku to nerealno zvucalo, ali cestitke Folicu.
 
Juče sam malo izblejao kod Pevca i pokušavao da se prisetim kako je ceo taj prostor izgledao dok su kola tuda išla.
Sada je sjajno i osetiš se ba trenutak kao u nekoj metropoli.

Poslato sa telefona
 
Nova Birjuzova je pomak u razmišljanju kako treba da izgledaju ultra uske ulice u centru koje treba da namire autobomobile i pešake.

Ovoliki broj stubića takođe šalje jasnu poruku onima koji se bahate :bg4: da odje*******u i da ulica ima novu logiku - ili u garažu ili marš iz ulice.
 
Stubici ce biti zamenjeni naknadno ovima iz kataloga urbanog mobilijara.
 
Igor":3nb6wqm3 je napisao(la):
Stubici ce biti zamenjeni naknadno ovima iz kataloga urbanog mobilijara.
Igore, da li se zna kada će krenuti sa zamenom mobilijara po centru?

Takođe, pominjali su potapajuće stubiće na ulazu u celu pešačku, kada će to krenuti?
 
Videcu da proverim pa javljam.
 
U Birjuzovoj je kolovoz morao biti uzi a trotoari siri. Ovako sa sirinom od 2,5 trake ce privlaciti bahato parkiranje, cim se slegne hajp oko nove garaze.
 
Kada se izadje iz garaze i krene Birjuzovom skretanje levo ka Vencu ima prvenstvo u prolazu. Nisam bio siguran da je ranije bilo tako, pa sam bio oprezan da me neko ne pokupi:). Inace garaza je prva liga mirise na novo. Imaju slike iz 75, 78, 15 i 17 godine uradjene kod stepenica. Pesacka zona Obilicev je brutalno dobar. Kada se samo setim onih automobila koji su parkirani kao da igraju kolo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=462704#p462704:2whf45uu je napisao(la):
Igor » 01 Jul 2017 12:36 pm[/url]":2whf45uu]Stubici ce biti zamenjeni naknadno ovima iz kataloga urbanog mobilijara.

Naknadno u smislu da postoji određeni plan i rok za tako nešto ili naknadno u smislu metroa, opere, rušenja Staklenca... :D

Inače, danas je Mali u jednoj izjavi rekao da će Trg Republike biti sređen sledeće godine, što je još jedno pomeranje rokova (prvi plan je bio leto, pa je rečeno na jesen, pa evo sad ide u sledeću godinu sa tendencijom daljeg odlaganja).

Iako moram priznati da mi se mnoge stvari koje se rade po centru dopadaju ili u najmanju ruku nisu toliko loše, ovilko probijanje rokova i stalno odlaganje radova počinje da ide na nerve. I to sve uvek već u startu kasni od tendera za izbor projektanta, preko projektovanja, dobijanja dozvola, tendera za izvođača radova, do početka, a zatim i trajanja samih radova.

Našao sam svoj post iz decembra 2015. sa nabacanim obećanjima gradskih vlasti za 2016. godinu. Evo nas na polovini 2017, a dosta toga još nije ni započeto:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364490#p364490:2whf45uu je napisao(la):
Homer Jay » 27 Dec 2015 02:34 pm[/url]":2whf45uu]Ne bih da hejtujem, ali čini mi se da je ipak ovo par urađenih rednera na brzinu za objavljivanje u novinama.

Prethodnih dana je najavljeno toliko projekata za narednih godinu-dve dana da te prosto glava zaboli: tradicionalno, već tri-četiri godine zaredom, najavljena je rekonstrukcija Slavije i Bulevara oslobđenja, zatim Trga Republike, Studentskog trga (sa garažom), Terazijske terase, Kosančićevog venca, pešačke zone (Obilićev venac Zmaj Jovina), zatim rekonstrukcija Karađorđeve, Ruzveltove i Mije Kovačevića, rekonstrukcija Kalenić pijace i pretvaranje dela Njegoševe u pešačku zonu, konkurs za gradsku galeriju, konkurs za Filharomiju, konkurs za Blok 18, nastavak radova na UMP-u, radovi na Spoljnoj magistralnoj tangenti, obnova bar 40 fasada (navodno cela Brankova ulica + Kosančićev venac, Karađorđeva itd), izgradnja pasarele od tvrđave do Beton hale, izmeštanje BAS-a na Novi Beograd, početak izgradnje stanične zgrade na Prokopu, kupovina novih vozova za BG:Voz i uspostavljanje linije ka Rakovici, sređivanje okoline Hrama Svetog Save sa novom regulacijom Ulice Bore Stankovića, spomenici Pekiću i Stefanu Nemanji, sređivanje podzemnih prolaza, remont 30 tramvaja, kupovina novih autobusa, proširenje hale Pionir, tzv. Nacionalni stadion, priprema projekaza za proširenje Zarićevog mosta i izgradnju tunela kod Ekonomskog fakulteta, izgradnja vodovoda i kanalizacije, nastavak radova na obilaznici i Koridoru 11, radovi na Aerodromu (finger C, kontrolni toranj, nastavak rekonstrukcije Terminala 1), tzv. urbani džepovi, najava raznoraznih privatnih investicija (Hilton, Juga, Sky plaza i sl) i neizbežni "Navodni Beograd" - sve to, ljudi moji, je najavljeno u prethodnih mesec dana, a evo sada i ovog projekta za Kneza Miloša!!!

Premotajte film deset godina unazad i spisak urađenih stvari će biti kraći od ove liste želja.

Boldovano je ono što je urađeno ili bar započeto. I ne crni se poruka baš toliko, zar ne?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=462807#p462807:3nrhfx2i je napisao(la):
Homer Jay » 02 Јул 2017 12:05 am[/url]":3nrhfx2i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=462704#p462704:3nrhfx2i je napisao(la):
Igor » 01 Jul 2017 12:36 pm[/url]":3nrhfx2i]Stubici ce biti zamenjeni naknadno ovima iz kataloga urbanog mobilijara.

Naknadno u smislu da postoji određeni plan i rok za tako nešto ili naknadno u smislu metroa, opere, rušenja Staklenca... :D
Оно што сам ја дознао преко неких канала јесте да је проблем у јавним предузећима која нису на време наручила количине мобилијара према каталогу па онда док те количине не стигну, уграђују привремено шта имају....
 
Случајно сам налетео на ове фотке, поставио их је dr Marko Zivkovic на твитеру.
Један од разлога зашто ми се не допада идеја да коловоз и тротоари буду у нивоу је управо ово, колико год да се пази неко ће некада очепити плоче и веома брзо ће попуцати, као на овом примеру које је Марко поставио.

Сматрам да је било боље да су шитим ивичњацима раздвојили коловоз од тротоара, а опет је и то могло да се изведе да буду у нивоу.

Ево фотографија од 28. јуна, не знам да ли су замењене плоче у међувремену, али нажалост мислим да ће ово бити честа појава. Улица Маршала Бирјузова.

Такође, ради се и нешто на самом Обилићевом венцу, делује као да постављају мале одводе. Фотографије од 29.јуна, аутор исто Марко Живковић



линк: https://twitter.com/MarkoZvkvc
 
Ploče su popucale na delu trotoara koji nije bio zaštićen stubicima ili nekom drugom preprekom.
Interesantno je da samo na tom malom delu ulice su korišćene drugačige ploče za popločavanje trotoara (ili je to samo različita nijansa)?!

file.php

DDZ_r74WsAEKeWc.jpg
 


Драге комшије и пријатељи,

Позивамо вас на стручну трибину о текућем ширењу пешачке зоне у центру града, на којој ће говорити

проф. др МИЛАН ВУЈАНИЋ
- Саобраћајни факултет Унив. у Београду, 1976-2016.
- Факултет за саобраћај, комуникације и логистику Будва, редовни професор
- Члан Већа Града Београда задужен за саобраћај, 2003-2005.
- Председник Управног/Надзорног одбора ЈАТ-а 2007-2011.
- Председник Надзорног одбора ЈП Путеви Србије, од 2013.

мр БОЈАН КОВАЧЕВИЋ
- Академија архитектуре Србије, председник
- Директор Музеја Града Београда, 2002-2009.

Трибина ће бити одржана
у среду 05. јула 2017. године,
у Коларчевој задужбини (мала сала),
са почетком у 18:30h.
 
Pa centar ostaje otvoren za saobracaj. Neka kupe biciklo.
 
Vrh