Šta je novo?

Pešačka pasarela od Kalemegdana do Savskog pristaništa

Juce sam ja prolazio preko pasarele negde oko17h i mogu vam preneti da je u tom periodu sirina pasarele bila mala za broj ljudi.
Mislim da bi kometar i slika bila validna mora da se doda i vremenska distanca a ne samo datum.
Sto se tice parkinga mislim da ga koriste radnici koji rade nesto na kraju tunela. Privatno naravno. I mozda jos po neko ko zna za foru.
 
Potpuno nepotrebno krivudanje, povećanje rastojanja za pešake i povećanje troškova.
 
Krivudanje je tu zbog nagiba. Što više krivina - manji nagib na manjoj površini.

Naravno, za većinu ljudi je pasarela bespotrebna i cena prevazilazi realne potrebe, no to je već druga tema.
 
Да ли ти представљаш већину па причаш у њихово име?

Лично сам прошао пре пар дана и било је доста људи, једино што је изградња трајала неоправдано дуго. Само се надам да неће остати запуштено после пар месеци као већина таквих објеката код нас.
 
Да, налазе све могуће разлоге за критику. Пасарела беспотребна, велики нагиб, кривудање, узана и сваки пут нека нова небулоза. Пасарела је успех. Естетски, функционално, ништа не одузима тврђави. Пун погодак као и цео тај потез. И и најважније прихваћена од грађана.
 
Pogresno ste me razumeli ,nisam bio ironican.Stvarno je sve bilo puno nego sam cekao trenutak da se malo isprazni.Armatura je u pravu ne samo da se jedva zaobilazilo na pasareli nego je tako bilo i kod beton hale.Pasarela je definitivno zazivela ,bici staza ili ce u tunel ili ce biti teskih povreda jos je juce bilo nekih suzenja jer se radilo oko stepenica za parking beton hale.
 
Пошто је ово форум - да ипак постоји неки баланс за оне што не враћају странице уназад - мислим да је пасарела потпуно непотребна на том месту. Бачене паре и радни сати радника што су на њој радили.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=741692#p741692:3a0zv2zv je napisao(la):
astrodule » 24 May 2020 11:09 am[/url]":3a0zv2zv]Pričam o većini slabo pokretnih i biciklista kojima ova pasarela (tj. rampa koja im je namenjena) ništa ne znači.

Слажем се да је пропуст недостатак рампе са уличне стране. И мени као бициклисти то смета, али могу с тим да се носим. А претпостављам и сви они који туда крену.
 
Susret biciklista na pasareli. Bas ih dosta koristi pasarelu, u subotu ih je bar 20 proslo pored mene dok sam presao preko nje.

YgifVR5.jpg
 
Jel ima neki razlog zbog čega je jedna strana pasarele u betonu? Imam utisak da bi estetski bilo lepše da su obe strane urađene sa inox prozračnom ogradom, sama konstrukcija bi imala "laganiji" izgled i sigurno bi bio lepši pogled na okolinu dok se koristi pasarela. Pored toga, plašim se da će ova betonska strana ubrzo biti ukrašena sa navijačkim kretenizmima i ostalim bljuvotinama naših urbanih umetnika
 
Ne znam da li si primetio, ali na toj betonskoj strani je celom dužinom postavljena i metalna šipka. Ona verovatno služi da olakša penjanje ljudima u kolicima, a ne bi mogla da bude stabilna da je prikačena na žičanu stranu pasarele.
 
Izgleda malo "brutalisticki". Jedino se bojim kad krenu sa grafitima. Zidine su debele i vrlo pogodne za saranje. :( Samo je pitanje vremena.

Da je ograda prozračnija, manje bi postojalo sanse da se svrlja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742664#p742664:h6zfsayh je napisao(la):
solecar » Čet Maj 28, 2020 12:25 am[/url]":h6zfsayh]Ne znam da li si primetio, ali na toj betonskoj strani je celom dužinom postavljena i metalna šipka. Ona verovatno služi da olakša penjanje ljudima u kolicima, a ne bi mogla da bude stabilna da je prikačena na žičanu stranu pasarele.
Vidim da postoji metalna šipka, tj. rukohvat, ali mislim da su mogli to da stave i na vertikale žičanog dela. Pogledaj na delu pasarele od parkinga do spajanja sa glavnom stazom

Ali šta je tu je, što reče Marc23 samo je pitanje vremena do prvih "grafita"
 
Nikad mi neće biti jasno zašto naša gradska vlast i preduzeća više ne koriste puzavice i ''vertikalna zelenila''. Što prirodne, što veštačke, da imitiraju.
Šta bi falilo da se na ovaj beton pasarele od ćoška Beton hale do Kalemegdana stavi tako nešto? Em bi bilo lepo i humanije (ČAK i ako bi bilo veštačko zelenilo) em bi odvraćalo potencijalne svinjatore i žvrljatore.

Toliko hektara i hektara površina po Beogradu (fasade, pasaži, zidovi, ograde...) bi se mogli zaštititi pa i konzervirati na ovaj način samo da ima malo više pameti i volje.
 
Pasarela je puštena u upotrebu, ljudi je oblilato koriste.
Na Beobuildu - muk.
 
Istina, nije da smo brojali pešake i bicikliste kao svojevremeno neverne tome automobile na mostu preko Ade :)
 
Pa idu na pravcu NBG - Banovo brdo, Rakovica i Čukarica, zar ne?
Al za mnogo velike pare, zato što je to "ne samo most, to je novi simbol Beograda"...
I dalje pilon od 200m izgleda glupo na tom mestu, i uvek će izgledati glupo, a verujem da zato što je to ludilo tada prošlo uprkos svim argumentima stručne javnosti, lestvica je podignuta i dobili smo BnV.... usput Hercegovačku i sve što je to povuklo sa sobom.
 
Vrh