Šta je novo?

Pasarele

Na više mesta po gradu viđam rampe koje su pod istim uglom kao i stepenice, što je u većini slučajeva nefunkcionalno. Mislim da bi ovde napravili baš to i da je zato potrebno insistirati na rampi koja bi bila pored, a na postojeću pasarelu se nadovezivala na vrhu stepenica. To bi zahtevalo uklanjanje postojeće ograde na mestu spoja.​
 
Има ту код ове пасареле простора да се направи дужа каскадна рампа бочно за колица.
 
Screenshot_20240525-224217_Viber.jpg

Neke kose rampe ovako nesto
 
Ima tamo prostora koliko hoćeš za rampu normalnog nagiba, generalno su skoro sve pešačke pasarele u Bg zastarele i sa neadekvatnim pristupom za ljude u kolicima, teško pokretne itd.
 
Све су зреле за озбиљну модернизацију. Нехумане су и за људе без сметњи у кретању, а камоли за њих.
 
Све су зреле за озбиљну модернизацију. Нехумане су и за људе без сметњи у кретању, а камоли за њих.

Pa da evo pričam pre nenormalno je da ti ako si invalid ne možeš nigde samostalno između Autokomande i Plavog mosta da pređeš autoput, pritom čak i na Autokomandi nemaš uslove da pređeš ulicu podzemnim prolazima jer imaš samo stepenice pa je i tu upitno.
 
Baš kad sam bio na jednom od razgovora sa predsednikom opštine Savski venac (razgovori sa građanima), istakao sam taj problem na autokomandi. Kako je potrebno da se ima šira i funkcionalnija rampa od one koja je postavljena za bicikle, jer ruda svakodnevno dosta ljudi prolazi sa koferima, a tu su i invalidi i roditelji sa malom decom u kolicima, kao i da je potrebno da se postave gelenderi.​
 
Baš kad sam bio na jednom od razgovora sa predsednikom opštine Savski venac (razgovori sa građanima), istakao sam taj problem na autokomandi. Kako je potrebno da se ima šira i funkcionalnija rampa od one koja je postavljena za bicikle, jer ruda svakodnevno dosta ljudi prolazi sa koferima, a tu su i invalidi i roditelji sa malom decom u kolicima, kao i da je potrebno da se postave gelenderi.​


Stepeništa su tu široka i ima prostora da se pola prepravi za rampu a pola da ostanu stepenice, jedino ono gornje srednje za podzemni prolaz kod bus stajališta je uže, ali tu lako mogu stepenice ka autoputu da se preprave za rampu i tako da se pokriju i ta stajališta. Tu bi trebalo da se dodatno iskopa za dužu rampu da bi se omogućio blagi nagib, ima prostora za to, sve u svemu jeftin intervencija koja bi značila mnogima. Mada mogu i samo da budu rampe celom širinom bez stepenica, to bi realno bilo najbolje za sve.

Ovako otprilike:
Screenshot 2024-05-27 210821.png
 
Vrh