Šta je novo?

Pasarele

@gunbo
Jeste, s tim što i deo iznad Tošinog bunara ispunja uslov bezbednosti.

@Дошљак
Sa trenutnom pozicijom stajališta je bliže doći od predviđenog stajališta u Bulevaru heroja sa Košara, a niokada uvedenog. Da podsetim da sam davao ranije predlog da se 71 preusmeri preko Omladinskih brigada i pomenutog bulevara.
 
И да се активира то стајалиште, опет лоша повезаност. Сада људи претрчавају булевар од железничке станице ка блоку 65.
 
Pasarela kod Steco - a, sa strane kod Tiršove 2 dobila dodatnu ogradu.

20230504_104212.jpg
 
Evo primera sasvim obične (a i jezivo ružne) pasarele u jednom sasvim nebitnom predgrađu Londona, koja je svakako milion puta funkcionalnija od svih pasarela u državi Srbiji.

pasarela london01.JPG
pasarela london02.JPG
Primetio sam je prošli put kad sam bio u Londonu (a slike su sa stritvju-a).

Uopšte mi nije jasno zašto je ovo i dalje naučna fantastika za naše inženjere.

Da ne pričamo o čudima poput ovog u Čikagu:

pasarela chicago01.JPG
 
Мало који прелаз преко аутопута као и прилаз стајалиштима јавног превоза дуж аутопута је прилагођен особама у колицима и са колицима.
 
Zato sto ih je bas briga za invalide i bicikliste i majke sa malom decom npr
Ali neko sve te projekte odobrava oni bre pogrešno pozicijoniraju stepenice a kamoli nesto koplikovanije
 
Zatvorili pasarelu i olaksali pretrcavanje, svaka cast.
 
Мислим да пасарела никад није званично отворена. Вероватно нема употребну дозволу. Једанпут сам видео да људи прелазе па сам после неколико дана кренуо и ја туда до Мега Максија, али сам се зезнуо - привезали су привремену ограду за пасарелу и тако онемогућили њено коришћење.

Видећемо да ли ће се њено отварање чекати дуже од отварања суседне код Ада Мола.
 
Istorijski uspeh, jel bio Sapic da otvori?

Znaci, ostavili su da je stoji otvorena mesecima pa su je tek posle par meseci zatvorili skroz i izvrsili tehnicki pregled i pustili. Divno.
 
Evo, ja sam 26.12. bio na pasareli, a oni su je pustili i zavrsili tehnicki pregled 26.5.

Pretpostavljam da pod tehnickim pregledom misle to sto su ostavili otvorenu pasarelu pa su pustili pesake da prelaze i sada kada su videli da niko nije izginuo, tehnicki pregled je proglasen uspesnim :ROFLMAO:

img_20221226_121530-jpg.151295
 
Čak i da gomila ljudi zna za istu, opet se postavlja pitanje za šta bi je koristili, kada ne vodi ni na jedno smisleno mesto.
 
Vrh