Šta je novo?

Parkovi

47210056_1882995381817387_2626822042845970432_n.jpg

Park kod Glavne ŽSt.
 
Voilà
Linijski park u Višnjici!
I to na parceli koja je nekada bia predviđena za ulicu.
Lokacija: izmedju Lovačke ulice i Nove 109
Dimenzije: Dužina parka 60m, širina 10m, pad od 4m (približno)
Početak radova: Pre ponavljanja gradskih izbora na jednom od glasačkih mesta.
Kraj radova: ko zna (nema table)
IMG_20220506_161129.jpg
IMG_20220506_161135.jpg
IMG_20220506_161149.jpg
IMG_20220506_161153.jpg
Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg
 
@
Красновљев пројекат Финансијског парка
Pogledajte prilog 136201
Vožde, da ti ne ostanem dužan, preklopio sam projekat skvera/parka na uglu Bulevara despota Stefana, Cvijićeve i Čarlija Čaplina sa trenutnim stanjem tj. podlogom koju sam radio i rezuatati bi mogi da budu veoma prijatni, sa još malo više drveća prema frontu ulica BDS i Cvijićeva.
3428a4d45eefd1bdcb76832876a2651c_L (1).jpg
Ugao BDS - Cvijičeva - ČČ.png
skver.jpg
 
Evo i moje ideje u vezi prostora o kome smo diskutovali.
 

Prilozi

  • Screenshot_4.jpg
    Screenshot_4.jpg
    234,1 KB · Pregleda: 90
  • Park Jovana Cvijića 1.jpg
    Park Jovana Cvijića 1.jpg
    622,5 KB · Pregleda: 96
  • Park Jovana Cvijića.jpg
    Park Jovana Cvijića.jpg
    682,8 KB · Pregleda: 96

Радови „Зеленила” у Земунском парку


ЈКП „Зеленило – Београд” ће данас започети радове на сечи сувих стабала у Земунском парку, саопштено је из овог предузећа.

Сеча сувих стабала и орезивање сувих грана на стаблима изводиће се у наредним данима на овој локацији.

Радови се спроводе у складу са чланом 15. Одлуке о уређењу и одржавању паркова зелених и рекреационих површина, по којој је предузеће дужно да са јавне зелене површине уклања стабла или делове стабала која су сува, оболела, физиолошки презрела, са аспекта безбедности критична, оштећена од елементарних непогода, саобраћајног удеса и слично, као и да примењују редовне мере неге.

Из овог предузећа апелују на стрпљење и разумевање суграђана.

 
Када напишем Финансијски парк више људи ће знати где се налази јер се тако звао готово 200 година, него парк "Гаврила Принципа", нови назив је "смишљен" уочи постављања оног кичастог и ситног споменика мученом Принципу. По тој логици чудо горњи део парка није назван по Милошу Обреновићу.
 
И вила "Мир", улица Топчидерски венац и кров виле "Црногорка" у Ужичкој 1..
 

Весић: На захтев грађана уређујемо међублоковску површину у Земуну


Заменик градоначелника Београда Горан Весић обишао је данас радове на изградњи два дечја игралишта и кутка за одмор на међублоковској површини у Тршћанској улици у Земуну.

Догађају су присуствовали и директор ЈКП „Зеленило – Београд” Слободан Станојевић и председник ГО Земун Гаврило Ковачевић.

Весић је рекао да се на захтев грађана, а на предлог Општине Земун ради међублоковска површина у Тршћанској улици. Около су, додао је, зграде које су старе барем 50 година, а када су оне грађене неко је паметно размишљао о томе да су потребна дечја игралишта и одмор за станаре.

– Последњих пола века овде ништа није улагано и тек када смо пре неколико година променили Закон о главном граду и Статут града, успели смо коначно да добијемо надлежност да и ми и Општина можемо да радимо међублоковске површине. Сада их уређујемо јер се тиме подиже квалитет живота људи – истакао је Весић.

Према његовим речима, два дечја игралишта и простор за одмор биће завршени до 15. јула, а Град Београд је у израду ових површина уложио готово девет милиона динара.

– Овде има дрвећа које је старо сигурно неколико деценија и које ствара прелеп хлад. Људи који живе овде моћи ће да уживају и имају бољи квалитет живота, а суштина сваке политике је да им то омогући. У договору са општинама наставићемо то да радимо, не само Град Београд већ и Министарство заштите животне средине јер тако заједно Београд чинимо бољим местом за живот. Не можемо да урадимо све одједном, потреба има много, али никада се више није радило и никада се на бољи начин нису уређивале ове површине. Ако будемо тако наставили, једног дана ћемо већину њих уредити – нагласио је Весић, који је овом приликом поделио радницима освежење.

Гаврило Ковачевић је рекао да је локација у Тршћанској једна од десет на територији општине Земун на којој се сређују дечја игралишта, отворени спортски терени, унутарблоковске површине.

– Радимо на различитим подручјима општине, и то у Батајници, Угриновцима, Земун пољу, Алтини, али и централном делу општине. Паралелно са тим, радимо и пројектовање за локације које ћемо уређивати у наредном периоду, у Бачкој улици, на углу улица Др Недељка Ерцеговца и Ђорђа Пантелића, као и игралиште у Батајници, Угриновцима и ободним насељима где има потребе за тим – навео је Ковачевић.

На дечјим игралиштима биће постављена гумена подлога, а сви реквизити испуњаваће важеће стандарде у смислу безбедности. На два платоа, повезана стазом, формира се кутак за одмор. На једном ће бити постављена два стола за шах са четири клупе, а на другом две клупе и ђубријере.
559fe53140094ed36dfa7245ffbb96d5_2823878890.jpg


6ca4fbfa1d5684f452a1e5de5e247a1a_9345153115.jpg


83d36ddfdc75075bb87a2cd964c5466d_1426834921.jpg


 
Na SC Olimp postoji veliki montažni kontejner WC. Kada sam prvi put ušao u njega pre par godina bilo je sjajno, ništa nije smrdelo. Nešto slično sam video i na Beer Gardenu na Adi pre 2 godine.
Pre mesec dana sam ušao u isti WC na Olimpu i užasno je smrdeo i sve je bilo ruinirano.

Postoje rešenja bolja od malih Toi toia, ali potrebno ih je održavati, tj. redovno čistiti

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
Ovo je post iz 2018.

Prekjuče sam bio i ono je katastrofa na šta liči. Smrdi, išarano, raspad. Održavanje je zaista misaona imenica za bilo šta u ovom gradu.
 
Vrh