Šta je novo?

Parkovi

Radice se takozvano uklapanje ploce koje su sjecene pod uglom bice izvadjene i stavljene normalne duzine
Greska je sto nije i trotoar bio ibuhvacen radovuma u isto vrijeme
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506005#p506005:2x22671i je napisao(la):
VeniVidiVici » Суб Јан 06, 2018 12:08 pm[/url]":2x22671i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505718#p505718:2x22671i je napisao(la):
VeniVidiVici » Fri Jan 05, 2018 4:32 am[/url]":2x22671i]Meni je fascinantno da nisu mogli da popločaju park do same ulice, nego ostaje razrovan deo asftalta... koji to maloumnici mogu osmisliti?
file.php

Ljudi na ovim prostorima su opasno zastranili (ako su ikada i imali intelektualne sposobnosti da razmišljaju).

Pa kako se ovo IKADA može urediti. Ako će trotoar (tih par metara do ulice) naknadno da se radi... kako mislite da će uklopiti isečene ploče? To NIKADA neće ličiti na bilo šta uredno, isplanirano, normalno.

Neka mi neko objasni kako ovo može IKADA da se uklopi. Evo, ja ne razumem koji to naknadni projekat, a da ne uključi park, to može da reši??!?!?!

Oвде је очигледно проблем у граници парцеле на којој је парк, тротоар до улице нажалост није обухваћен радовима. Слично смо могли видети код гомиле других реконструкција по граду, било улица, било паркова, где имамо нпр. уређене тротоаре улице, али распале стазе до стамбених зграда и сл.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506005#p506005:g5h65p9s je napisao(la):
VeniVidiVici » 06 Jan 2018 12:08 pm[/url]":g5h65p9s]

Neka mi neko objasni kako ovo može IKADA da se uklopi. Evo, ja ne razumem koji to naknadni projekat, a da ne uključi park, to može da reši??!?!?!

Nije to toliki problem. Isecene ploce se izvade i samo se nastavi isti niz. E sada problem je sto ce se videti razlika izmedju starih i novih ploca.
 
[јан18]
Пионирски парк - фонтана "Девојка са крчагом"

v by Polexia Nurkin, on Flickr

Pionirski park by Polexia Nurkin, on Flickr

Pionirski park by Polexia Nurkin, on Flickr

Pionirski park by Polexia Nurkin, on Flickr

Pionirski park by Polexia Nurkin, on Flickr

Pionirski park by Polexia Nurkin, on Flickr

Pionirski park by Polexia Nurkin, on Flickr

Pionirski park by Polexia Nurkin, on Flickr

Pionirski park by Polexia Nurkin, on Flickr

Хвала Граду на померању киоска...
 
Slažem se, ovo je dobro odrađeno. Mada, ako me sećanje dobro služi, ovako i jeste bilo pre 20ak godina, pre dodavanja ovog novog oboda.

Jedino mi se ne dopada što su neke staze posute sitnim kamenčićima, jer mislim da će to brzo da se razbaca po travi a sama staza da se istroši.
 
Fontana izgleda kao prije rekonstrukcije koja je radjena tipa 2010tako nesto
 
Meni se kamenčići nisu svideli kao ideja ni u jednom parku.

Ovde imamo ivicu staze sa kamenčićima u nivou. Kod MSU nemamo nikakvu ivicu. Možda bi trebalo da ivica bude izdignuta par cm?

Trenutno mi se kamenčići sviđaju, tj, želeo bih da im dam vremena da vidim kako će sve to izgledati posle nekoliko meseci upotrebe.

Treba uvoditi i druge materijale pored asfalta i betona u parkove i naravno održavati...
 
Ne znam zasto su se uhvatili za te kamencice, em nije udobno za hodanje, a da ne pominjem otezano kretanje za ljude u kolicima/sa malom decom u kolicima. Uz to, vec su se rasprsili po okolnim travnatim povrsinama.

Ostatak parka je uradjen sasvim korektno, sramota je na sta je licio do pre neki mesec.
 
Prošetao sam više puta obnovljenim parkom i, sem fazne izgradnje trotoara oko parka, jako sam zadovoljan rekonstrukcijom. Posebna pohvala za majstorsko uklapanje ploča oko dečijeg igrališta!

Mislio sam de će mi kamenčići smetati ali ipak ne, daju mi neki šmek i park nije nalik drugima u Beogradu zbog toga. Ivičnjaci će sprečavati da kamenčići pobegnu, po istom receptu park na Ušću...

Dilema na forumu nije toliko zbog kamenčića nego zbog održavanja ili ne očekivanja da ga neće biti. Opravdana bojazan.

Zelenilo na proleće da pojača cvetne aranžmane i da se posadi neko gusto žbunje ka Kneza Miloša zbog buke i zagađenja.

Sada je na redu kompletna rekonstrukcija Kalemegdana ;)

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk
 
Nepopravljivi optimista wrote .....i da se posadi neko gusto žbunje....

Gusto žbunje nije higijenski .... :grand:
od tla do prvih grana mora da ima bar 60 cm čistog slobodnog prostora radi održavanja
u protivnom
kao i sada na mnogim mestima gde žbunje počinje od samog tla
u njegvom ,,gustišu,, bez mogucnosti redovnog ćišcenja vrlo dugo se zadržava vetrom naneto iskriveno djubre što nije ni po jada
nego se zadržavaju i leševi koje kakvih ptičica, sitnih glodara i dr. živuljka da se prirodnim putem raspadaju .... :!:

a trulenje je vrlo nezgodna stvar u gradu
tako da bilo koja zaraza ,,skuvana iz takvog kazana vrlo lako se širi
od strane raznih svaštožderea bilo da su u pitanju ptice ili dr. sisara
a da ne spominjem takve ,,spore,, koje vetar raznosi po parku
a u njemu su uglavnom deca koja nisu završila sa primanjem svih vakcina.....

ajd sad i ovo niže napisano je lepo znati :D
file.php

Figure od žbunja i dr. zeleniša su druga stvar, jer da bi održale svoju formu figure čak više puta nedeljno u sezoni bujanja
mora da se radi oko njih da bi bile i dalje lepe i atraktivne
tom prilikom za tu figuru nikome nije problem da ,,isčeprka,, sa takve prizemne mikro površine žbunja sav višak
naročito koj mora da se ukloni iz higijenskih razgloga


:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=507313#p507313:1d32bsvd je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » Sre Jan 10, 2018 6:46 pm[/url]":1d32bsvd]

Dilema na forumu nije toliko zbog kamenčića nego zbog održavanja ili ne očekivanja da ga neće biti. Opravdana bojazan.

Potpuno opravdana. Radim odmah pored parka i prolazim svaki dan tuda, a iako je otvoren proslog meseca, na nekim delovima staze se iz dana u dan sve vise vidi beton, sto znaci da postoji opravdana bojazan da ce tih kamencica biti sve manje i manje.

Da ne govorim o tome da je teze za kretanje kako invalida, tako i roditelja sa kolicima.
 
Glavno pitanje oko staza sa kamenčićima nije održavanje čistoće( iako je važno u ovako prljavom gradu) nego pristupačnost. Takve staze su neprohodne ili teško prohodne za ljude u kolicima i kolicima za bebe, kao što je i ceo Kosančićev Venac i trotoar koji se pravi oko te zone NEPROHODAN. Podloga koja omogućava inkluziju svih ljudi mora biti nerastresita i nivelisana.
Neko će sada reći "Zašto moraju da idu baš tim stazama kada imaju pored druge" A zašto da ne idu baš tuda? Zašto su pola parka na Ušću, pola Pionirskog parka, Skadarlija i Kosančićev Venac nepristupačni za veliki broj ljudi? Te ljude ne viđamo na ulici ne zato što ih nema nego zato što ne mogu da se kreću Beogradom.
 
Jeste probali da provozate invalidska ili jecija kolica mozda ide sasvim uredu
 
Мислим да слој каменчића уопште није дебео и да дозвољава пролазак колица. Точкови колица имају проблем када је дебљина слоја каменчића преко 3 центиметра, што овде није случај. Уосталом, зато се и види бетонски слој на пар места већ. Зато што је слој каменчића танак управо због колица.
 
Mogu da se provozaju kolica i Skadarlijom složiće te se, ali to nije udobno i lepo iskustvo i niko neće hteti da ga ponovi. Ista priča je i ovde.
 
Ne može, a ni ne treba, da svaka staza bude dostupna za svakoga. Samo je potrebno da postoji izbor i mogućnost da svako može da dođe do većine tačaka.
 
Ja guro kolica i idu bez problema samo biciklistkinja voli da zakera i gdje treba i gdje netreba
 
Ja sam provozao tuda kolica i sa malo vecim tockovima pa kolica zapinju. Ovako gledajuci ne vidim nijednu prednost tih kamencica, evo neka mi neko objasni? Da su sve poplocali kao po obodima bilo bi mnogo bolje, ali i ovako je bolje ngeo sto je bilo pa teraj...
 
Vrh