Šta je novo?

Parkovi

mekbejn":1cmrb0nt je napisao(la):
Ako nemaju dozvole, sramota i bezobrazluk.
Ako imaju dozvole, opet sramota i bezobrazluk onoga ko je dozvolio da se tu nešto gradi.
da imaju dozvolu za seču, to bi moralo da uradi Gradsko Zelenilo a ne ovi sns id***.
 
Bas tako.Cuh i ja da je bila ova seca.Samo zelenilo sme da sece i to na osnovu naloga.Ako nemaju nalog mozete zvati njihovu upravu i reci da nelegalno rade i da cete zvati policiju.
 
Malopre videh na Studiju Đ. Ludost!

Kažu da Grad podnosi krivične prijave.
 
Teska sramota, ovo nikako nije mesto za balone! Suma, uvucena hala i veliki travnjak ispred celom tom prostoru daju utisak velike sirine, ovo ce naruziti ceo kompleks.

A o seci drveca ne vredi trositi reci!
 
Bespravno sekli drveće kod SC "Šumice"

Blic | 21. 05. 2012. - 09:04h 10:44h | Komentara: 0
Grupa od 20-ak ljudi ušla je sinoć oko 19.30 sati u park kod SC "Šumice" i posekla sedam stabala javora, a prema rečima očevidaca ne bi se zaustavili na tome da se građani nisu okupili i pozvali policiju. U "Zelenilu Beograd" kažu da su podneli prijavu Sekretarijatu za inspekcijske poslove grada Beograda.

Građani koji su sinoć prolazili pored SC “Šumice” bili su šokirani i iznenađeni time što grupa ljudi sa motornim testerama seče drveće, tako da su se brzo okupili i negodujući što uništavaju zelenu površinu pozvali policiju, koja je organizatoru zabranila da to radi.

Prema rečima građana seča stabala je urađena zbog izgradnje balona na platou kod SC “Šumice”.

- Oni nemaju nikakve dozvole! Sekli su drveće munjevitom brzinom, koje je prilikom pada lomilo ulično osvetljenje i ugrožavalo prolaznike - kazali su stanari okolnih zgrada.

Snimak događaja pogledajte ovde
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=A98sMnEnvco

Šta reći a ne zaplakati, osilili se ovi naprednjaci!
 
Kakvo divljaštvo... :mad:
Baš sam pre neki dan, prolazeći pored Šumica, pomislio kako je pravo čudo da ta lepa park-šuma odoleva "investitorima i biznismenima" toliko decenija... Ali izgleda da se danas maltene sve može, samo ako ti je bankovni račun dovoljno pun i ako imaš veze "tamo gde treba".

245445_sc-sumice-isecena-stabla-004-foto-petar-markovic_f.jpg


3547491575_e36ff84bb6.jpg
 
Све балон-хале и тениске терене треба протерати ван града. То ионако треба само необуржујима који имају кола и могу да оду и до, на пример, Јакова.

Ако ипак успеју у намери да то направе, у мртвој ноћи треба да раде скалпели. Најбоље када падне снег.
 
Po meni, prva balon hala koja bi trebalo da leti je ona kod starog sajmišta.
 
Bivis":1ij9aqum je napisao(la):
Koliko sam ja shvatio predsednik opštine je naprednjak!
Da, ali sportski centar Šumice je pod kontrolom grada, a grad je u šemi sa LDP.

Nisam ja ništa izmislio, čovek ih je raskrinkao, pročitaj komentare na FB.
 
Ma iz koje god da je političke partije, ja bih sa njim postupao kao on sa ovim drvećem!
 
Mene u celoj priči buni više stvari.
1. Čovek je dobio dozvolu opštinskog organa 2009. godine??? a tek sad počeo sa radovima.
2. Ne znamo ni zašta i od kog odseka je dobio dozvolu odnosno odobrenje . Da li za zauzeće javne površine ako je hteo tu da postavi neki privremeni objekat ili dozvolu za gradnju nekakvog objekta.
3. Odluka o postavljanju balon hala doneta je tek u aprilu 2011. godine tako da ne znamo na šta se odnosi odobrenje s obzirom da ga je sam sebi doneo 2009. godine. Inače odobrenja za balon hale od aprila prošle godine izdaje isključivo Gradska uprava- organizaciona jedinica nadležna za građevinske poslove i on je trebao verovatno da podnese nov zahtev i prilagodi se novoj odluci.
4. Svaka čast . Ovako nam gradska uprava zajedno sa pravnicima i čelnicima opštinskih uprava daju primer.
 
Sad videh reportažu o Šumicama na "Beogradskoh hronici".

Tolika priča, a ali niko da objasni - šta su komunalna policija, inspekcija i obična policija na kraju uradile????
 
I ja videh prilog.Beogradska hronika nazalost ima uvek takve priloge,ukazu na problem ali nikada ne kazu i koje je resenje i sta se desilo.

Inace mladi gospodin koji je samom sebi izdao dozvolu je prvo bio u DS,pa u LDP za vreme izdavanje dozvole 2009. i sada je u SPS.

Mislio sam da ce gradonacelnik srediti stvari,ali posto je ovaj lik iz SPS,tesko da ce biti takvog epiloga.
 
Vrh