Šta je novo?

Parkovi

Još kad ode BAS pa se zelena linija i preko tog parka, produži do vode . . . . :rolleyes:
 
Kiša je prekinula asfaltiranje staza u Akademskom parku, tako da teško da će do do petka biti gotovo. Mada tu nema još mnogo posla, ostao je da se asfaltira deo staza ka Etnografskom muzeju, da se postave klupe i korpe za otpatke i to je manje-više to. Biće to gotovo za par dana, samo kiša da stane (iako je ona prijala tek postavljenoj travi - park se fantastično zeleni :) )
 
Jeli morao asfalt postoji li koji drugi matrijal kao recimo stampani beton u manjezu ;)
 
Ipak su završili Studenjak, tako da nema prepreka da od danas bude ponovo otvoren :) Nove klupe lepo izgledaju i liče npr. na one na Kališu:

files.php


Oblik je sličan samo što su klupe u Studentskom parku malo manje masivne, a i sedište i naslon su razdvojeni i drvo je dosta svetlije boje.

Dakle, Studentski park će od danas biti opet otvoren, a prema ranijim najavama, sledeće nedelje počinju radovi u parku kod Ekonomskog fakulteta.
 
Čoveče, ubiše nas ovi izbori. Popadasmo na nos od posla :lol:

Park će ipak biti otvoren u ponedeljak, ali će danas visoka delegacija obići završne radove.
 
Ni pljusak me nije odvratio da bacim pogled u Studentski park i nisam se pokajao. Park posle rekonstrukcije i jedne dobre kise iz daljine izgleda bas lepo, nista nisu eksperimentisali i izgleda bas kao sto treba.

5.jpg


Klupe su pun pogodak, kako starinski izgledaju i koliko ih ima! Nigde u bg-u nisam video ovoliku koncetraciju klupa.
6.jpg


10.jpg


Hteo sam u park ali sam spazio gospodu iz komunalne policije koji su revnosno patrolirali parkom i trazili da se iz parka izadje, izgleda da dok noga glava grada ne kroci nema pristupa
9.jpg


Postavili su one kante za otpatke ljubimca, e namerno necu da kazem kako ih zovu ove PR-ke komunalnog, smuci mi se kad se cujem dogy.....
13.jpg


Kada bi ovako sredili i Pionirski park :vops:
 
napokon su obratili paznju i na travu :kk: samo ne znam koliko ce biti ovakva
 
Ne bih da ispadnem da "mračim", ali zar mora asfalt ?

Pretpostavljam da je asfalt najlakši za postavljanje, ali neka lepa kaldrma, tucanik ili bilo šta drugo bi bili mnogo lepši.
U ovaj park ne ulaze kola, pa se to nikad ne bi oštetilo.
 
Juče su foteljaši obilšli Akademski park i pri tom su iz opštine Stari grad najavili da u maju počinje rekonstrukcija parka na Topličinom vencu (predsednik opštine je rekao park kod kafane Proleće :D ).
 
Park Vojvode Vuka? U je, al' su se zalaufali sa parkovima...
 
Fotkano danas. Pravilna upotreba zelenih povrsina na Tasmajdanu. Da nisam bio na bajsu u znak podrske bi lego sa svima njima i kucetom :)

dsc0614.jpg
 
13.jpg


Leleee al će da se obraduju kučići kad vide kako su im lepo sredili prostor za kakenje. :blah:
 
Predivno, sredjen i uredjen
svetli primer :kk: :)
 
Evo i moih kisnih slika nisam mogao da odolim.Kvalitetnije je odradjen od tasa po meni.Klupe model zeljeznice srbije .Jedino mi smeta sto nisu zamjenili klupe oko djecijeg igralista da sve budu unificirane. Toalet nisu renovirali .Ogradu su mogli bar ofarbati.I nesto drugu osim asfalta.Da krenem sa slikama


Uploaded with ImageShack.us
Stepenice malo ukrivo moglo je to da se preslozi


Uploaded with ImageShack.us
Kapija ofarbana u crno


Uploaded with ImageShack.us
Voda stoi na stazama hm


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Cesma pohvala boca-ica ce se obradovati


Uploaded with ImageShack.us
Dositej


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
@direktor
+1 :)
Jedan od najkompletnijih parkova narvno sa vodom za pice
bar toga bi trebalo da ima u svakom parku i trgu (voda nije skupa)
ovako , i ovog leta kamioni-cisterne ukrašavaće Bgd . . .
 
Evoga jedan zelena oaza vucko ce dati preciznu lokaciju njegov kraj zajednicki obilazak


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Boca-ica jos jedna cesma novopostavljena


Uploaded with ImageShack.us
I ulica gdje se to nalazi ko procita placa :vops:


Uploaded with ImageShack.us :D
Sutra botanicka bastaneznam da li da otvorim posebnu temu za tu tugu izvana gladac iznutra jadac neznam samo sta rade ti studenti i profesori zelenilo kad je to u onakvo jadnom stanju gdje su pare za nauku donacije vidjecete ono je bruka i sramota :bash:
 
molim vas stavljajte slike u spoilere baguje se explorer ovako.
 


@direktor
i opet + 1 :)

eto. . . sa malo para koliko ljudi se moze usreciti :)
voda za sve :kk:

klincima koj ne mogu da se odvoje od ljuljaski i klackalica kad je frka mogu da piskiriske i iza drveta al kad su zedni
samo cesma spasava :)
 
Vrh