Šta je novo?

Parkovi

Evo i iz aviona :)

Screenshot 2024-07-03 111416.jpg


Vidi se razlika između asfalta i ploča (sada je svuda asfalt)

Označio sam lokacije gde se sada stvaraju bare.

Rekao bih da izgleda zaista stare ploče upijaju dosta vode.

Nemam vaser vagu, ali sa obzirom da nema bara na levoj travnatoj površini, rekao bih da postoji pad ka "desno".
 
-Пала је огромна количина кише за 2 дана,
-није одрађена нивелација терена,
-наравно, кроз фугне између плоча одлази део воде у тло,
-зашто кошаркашки терен тако близу стамбених зграда?
 
Poslednja izmena:
Isto se dešavalo posle svake kiše posle rekonstrukcije.

Ali opet moram da pitam, kako pesak ne može da upije dan posle kiše. Na ostatku zelenih površina u bloku nema bara.
 
Нова теретана на отвореном између кошаркашког терена и паркића код Арене. Урађено крајем прошле и почетком ове године, али свеједно сликах успут пошто нико до сад није:
IMG_20240707_003519.jpg
IMG_20240707_003529.jpg
 
Stanje redovno u Bloku 3 i 34. Slike su od jutros, đubre je tu od juče. Parkići su prepun dece i roditelja i ne mogu da shvatim roditelje koji sede u moru tog đubreta.
Me i je takođe neshvatljivo kako neko naiđe na Kantu koja je očigledno puna ili (kao ovde) prepuna, i onda proba da ugura svoje đubre umesto da prošeta do neke prazne kante ili do kontejnera. To onda vide njegova/njena deca, pa se i oni isto ponašaju kad porastu.
 
Али није ни тешко ни скупо поставити поклопце на ове канте да не би вране разносиле смеће и није тешко послати комуналну милицију да контролише ко баца смеће ван канте и слично, али битно да су у блоку 33 пре 5-6 година већину канти које су до тад биле у блоку надлежни само однели под изговором да људи бацају смеће ван канте.
 
Али није ни тешко ни скупо поставити поклопце на ове канте да не би вране разносиле смеће и није тешко послати комуналну милицију да контролише ко баца смеће ван канте и слично, али битно да су у блоку 33 пре 5-6 година већину канти које су до тад биле у блоку надлежни само однели под изговором да људи бацају смеће ван канте.
Генерално није само крив народ већ пре свега комуналне службе које ако је потребно треба да чисте дневно тај потез (како Београд на води може бити чист?) од смећа и одржава. Одржавање је скупо и тога народ такође мора да буде свестан.
 
Otkačila se ograda, pa sam rešio malo da se prošetam. U pitanju je parkić u Bloku 29. :D

Betonski radovi su gotovi. Parkić je zadržao gotovo originalni izgled površina, uključujući i ove delove sa sitnim kamenčićima. Naravno postoje sitne modifikacije, ali ništa značajno. Ono što mene zanima je da li su zadržali isti izgled jer su ove zgrade, pa verovatno i cela blokovska celina zaštićeni ili je nešto drugo u pitanju. Svakako, za to idu pohvale. Verujem da će zasijati kad ga malo properu na kraju, sada se sve previše beli, pa deluje jednolično. :)
94B6bUD.jpg


Ovde je bilo najviše mobilijara za decu. Dve klackalice, bar četiri ljuljaške i raketa, mada je raketa (po kojoj je ovaj parkić i bio poznat "kod rakete") sklonjena pre više godina. Kako sada stvari stoje, biće dve klackalice, dve ljuljaške i ova vrteška, zaista malo. Možda stave još nešto, mada su i ovo stavili odmah na početku, tako da ne verujem. A kad bi stavili raketu, to bi mi baš probudilo emocije, mada sam ja sad previše mator da se pentram. :D
3tIpFGs.jpg


Ovde gde je ovo usamljeno drvence (da ne kažem grana) je davno bila piramida za penjanje. U jednom momentu su sklonili betonske blokove, pa je bilo ostalo zemljano brdo, a onda su nakon nekoliko godina uklonili brdo u potpunosti, jer se raspalo. Svakako bi ovde mogli da zasade još nešto, previše je prazno, mada to možda ostave i stanarima koji su zaslužni za 90% novih sadnica između zgrada. Takođe, tamo kod betonske polukružne klupe su bile još dve ljuljaške, sada toga nema. :)
vyC7w9E.jpg


Sve u svemu, na osnovu trenutnog stanja, biće primetno veći broj klupa i manji broj sprava za decu.

Pohvalio bih i da su smanjili nagib rampe ka parkingu, kao i da rade uvučene "separee" sa klupicama koje gledaju ka livadi, ali za to nemam slike.
 
Svaka sprava ima svoju zaštitnu zonu i gumene podloge tamo gde je bilo po starom 4 sprave po novom mogu biti 3 itd itd
 
To je OK, ali ovde imamo slučak i da tamo gde su bili dečji rekviziti sada nema nijednog.
 
IMG_1129.jpeg
ovaj parkic iza poste na Dedinju godinama pati od nesavesnih ljudi koji gaze travu, bacaju djubre i pljuju. kakva steta, bila je cak i cesma... i to su uspeli da demoliraju. ne secam se da su stanari okolnih kuca ikad izasli i sredili tu malu oazu.
 
Pogledajte prilog 207752ovaj parkic iza poste na Dedinju godinama pati od nesavesnih ljudi koji gaze travu, bacaju djubre i pljuju. kakva steta, bila je cak i cesma... i to su uspeli da demoliraju. ne secam se da su stanari okolnih kuca ikad izasli i sredili tu malu oazu.
Ista je situacija u maltene svakom kraju Beograda sa ovim mini urbanim džepovima.
 
Vrh