Šta je novo?

Parkovi

Zamenik zamenika gradonačelnika je te urbane džepove najavljivao kao mini oaze zelenila, a umesto toga smo dobili izbetonirane površine sa po kojom biljkom i tu i tamo česmom, što se na kraju pretvorilo u raspale i polomljene oaze, jer održavanje nije isplativo, a i daleko su od pogleda šire javnosti, jer su mahom zavučeni.​
 
Opet spala ograda, pa sam iskoristio priliku. :D

Blok 29:

Apsolutno nepotrebno velika tabla. Ali ima zanimljivih informacija, kao što su zaštitne zone svake sprave o kojima je direktor pričao.
SnyOa6o.jpg


Igralište je završeno. Dodata su dva konjića na feder, tako da sada u principu ima standardan mobilijar kao većina manjih igrališta koje radi Zelenilo. Lepo izgleda, svakako je raznovrsnije. Šteta za raketu, mada je bilo jasno da od nje nema ništa. Pitanje je i da li postavljaju tako nešto u Zelenilu.
ZXX5p6n.jpg


Uz igralište su i dve klupe, što je možda i falilo pre. Pohvale.
f0HN7Ef.jpg


Mini plato bliži livadi. Zaboravih i da je ovde bila ljuljaška nekada. A kada se radi po originalnom projektu površina, uz nove propise o zaštitnim zonama sprava za decu, dobije se prazna betonska površina. Nije da žalim za ljuljaškom, bilo ih je svakako previše (nekih 7-8 ukupno) uz dve klackalice, ali prosto ovaj prostor sada deluje nekako beskorisno. Bolje da su povećali zelenilo.
pBKtKwH.jpg


Stepenice ka livadi, nema nekih promena u odnosu na pre. Malo su skratili deo rampe koji je pod nagibom, pa je sada deo pri dnu ravan.
eH0soui.jpg


"Separei" ili uvale, kako hočete. Zamenjena je podloga koja je bila u lošem stanju i postavljene su nove klupe.
4uuNsHq.jpg

1LiJSw0.jpg


Desna staza između BZĐ 115 i 117. Ako se pitate zašto ovo ovako izgleda - nekada je prostor sa piramidom "ulazio" u stazu. Taj deo staze je bio drugačije popločan, a bio je i viši ivičnjak pa se to nije toliko primećivalo. Zaista taj deo nije morao po originalu, ali ajde nije neka zamerka.
dVEp2Wk.jpg


Idemo na stranu ka parkingu. Ovde baš nisu bili originalni da stave nešto, nekako isto izgleda prazno. Imaju samo dve klupe. Nadam se bar nekom novom zelenilu, neko nisko rastinje uz jedno do dva drveta bi baš upotpunilo prostor.
xXQZ1KT.jpg

WK3T2MP.jpg


Mini plato bliži parkingu. Kao i sa druge strane, sklonjena ljuljaška i sada imamo praznu površinu koja ne služi ničemu. Zadržana je betonska "klupa", ali sa druge strane ne znam zašto nisu postavili još jednu klasičnu kao na platou ka livadi. Tu je čak postojala klupa i dosta se koristila (bilo ih je i manje, ruku na srce).
eUaYUVP.jpg


Stepenice ka parkingu. Kao što rekoh, produžili su i smanjili nagib rampe koliko su mogli. Pre je bila potpuno neupotrebljiva. Nažalost, zeznuli su je sa ovom ogradom, jasno je da mora da postoji, ali mogli su da je fiksiraju za stepenice, ovako suziše dovoljno usku rampu.
B2SDY6y.jpg


Uglavnom, površine su oprane, zemljani radovi su gotovi. Nije mi jasno zašto nisu otvorili jer ne vidim šta još imaju da rade. Možda je ostalo da zasade nešto ili se čeka neko da otvori igralište. Sve u svemu, imaju još nedelju ipo fore, ali bih rekao da je to-to.
 
Poslednja izmena:
Ona velika betonska površina koju si spomenuo bi bila idealna da su u sredini posadili neko stablo. A ima i površina koje bi bile idealne za živu ogradu (različite vrste) uz betonske delove. Takođe, na par površina bi i zasađeno žbunasto rastinje, cveće i sl. lepo leglo. Uz ove stepenice na poslednjoj fotografiji bi živa ograda lepo legla. Imamo sličan primer na Bulevaru, crvene zgrade između Batutove i Cvetkove pijace.​
 
Velika betonska površina koju navodis na 4 fotki
Mozda bi bila zgodna za stolove za šah
Takodje vidim fali i Česma
Klupe sto fale treba im tražiti da postave
Mislim da svakao treba pritisnuti zelenilo
 
Direktore, česma postoji sa druge strane zgrade BZĐ 115, to je na minut peške, tako da ne verujem da će ovde postaviti još jednu. Mislim da je ta postavljena na inicijativu stanara. Tu su nedavno vraćeni i mali golovi koji su iz nekog razloga bili sklonjeni, verujem opet na inicijativu stanara.
 
ova igrališta su neupotrebljiva tokom leta. Nemoguće je sedeti tu na sred sunca i igrati se sa decom...
 
Blok 29:

Idemo na stranu ka parkingu. Ovde baš nisu bili originalni da stave nešto, nekako isto izgleda prazno. Imaju samo dve klupe. Nadam se bar nekom novom zelenilu, neko nisko rastinje uz jedno do dva drveta bi baš upotpunilo prostor.
WK3T2MP.jpg

Igralište i prostor između BZĐ 115 i 117 u Bloku 29 su juče zvanično otvoreni. Od novina, na ovom prostoru su postavljena tri stola za šah. Sve su svemu, nije savršeno, ali sam zadovoljan urađenim. :)
z1gvxpG.jpg
 
Igralište i prostor između BZĐ 115 i 117 u Bloku 29 su juče zvanično otvoreni. Od novina, na ovom prostoru su postavljena tri stola za šah. Sve su svemu, nije savršeno, ali sam zadovoljan urađenim. :)
z1gvxpG.jpg
Jel da računamo da smo pozvani na partiju dve?
 
Vrh