Šta je novo?

Parkovi

Nažalost, ne treba da se previše iznenađujemo. Veliki je grad. Razni ljudi žive u njemu. Mnogi su mentalno veoma labilni ili su potpuno bolesni.

Tužno je, ali ne vidim kako to da promenimo osim sa verujemo u bolje sutra.​
Nije problem u tome da li je neko mentalno oboleo, koja je vrsta u pitanju i koji je stepen oboljenja, nego što imamo, nažalost, dosta sujetnih i zavidnih ljudi. Video sam u više navrata da ljudi gaje najnormalnije biljke ispred ulaza u zgrade ili u okolini. Kada neko drugi posadi nešto pored već postojećih biljaka ili pak donese saksiju, to novodonešeno / novoposađeno bude uništeno.​
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
Nije problem u tome da li je neko mentalno oboleo, koja je vrsta u pitanju i koji je stepen oboljenja, nego što imamo, nažalost, dosta sujetnih i zavidnih ljudi. Video sam u više navrata da ljudi gaje najnormalnije biljke ispred ulaza u zgrade ili u okolini. Kada neko drugi posadi nešto pored već postojećih biljaka ili pak donese saksiju, to novodonešeno / novoposađeno bude uništeno.​
Čini mi se da imamo slična iskustva. Ali nažalost i dalje ne vidim da je moguće nešto promeniti tek tako.
 
Za mnoge promene je potrebno vremena, ali i da se poradi na atmosferi u društvu, jer imamo gomilu tih tako nekih imputiranih stvari da su normalnost.
 
Опште одсуство осећаја икакве одговорности због одсуства система.
 
У Буенос Аиресу, граду од 18 милиона становника у ком скоро свака улица има дрворед платана и тако је још од доба шпанске владавине свако дрво има свој биолошки пасош. Економски разорен град и држава, фавеле, социјално раслојавање...Али градско зеленило брине о сваком дрвету а казне за оштећење садница и стабала су драконске.
 
Ponekad pomislim kako stvore frkusamo da bi je kasnije vidno "rešili".
 
Није баш парк, али је на падини Бежанијске "шуме"! Ђурђевдански уранак у "шуми" у улици Пере Сегединца (горњи део). Данашња слика-06.05.2024.
IMG_20240506_140711_resized_20240506_072020757.jpg
 
IMG_3810.jpeg


IMG_3808.jpeg

IMG_3811.jpeg


Tipičan sns
Napravili park i onda se slikali . Stavili crticu da su napravili još jedan park ali ne shvataju da njega treba održavati. Trave naravno nema i nekoliko drveća je osuseno. Nešto srušeno… da li neko uopšte poliva to drveće.. park kod vma
 
Treba umeti odabrati i lokaciju. A ovi odabrali baš onu koja je van svih tokova kretanja običnog sveta i korisnika obližnjih bolnica, a koja je inače idealna za parking prostor.​
 
Vrh