Šta je novo?

Parkovi

Valjda se rade nove vodovodne i elektro instalacije plus fontana sistem za zalijevanje staze igraliste klupe itd
 
Био сам у Пионирском парку, следи неколико фотографија радова.

Утисак:
Све је још увек прекопано па је тешко да буде видљиво на фотографијама :lol: . Стазе се поплочавају врло добрим гранитом, сличним као на Славији с тим што мислим да су за нијансу порозније плоче. Код фонтане бетониран зидић базена, делује ми да јој враћају онај стари изглед од ломљеног камена. Види се мобилијар на дечијем игралишту, као и неки део перголе. Цео парк је премрежен системом за наводњавање што је велики плус, а ОГРОМАН минус иде за електричне кутије код осматрачнице са Кајмакчалана. Да ли је могуће да то никако другачије није могло него да се заклони, деградира и обесмисли споменик?
 
Veliki broj stabala je u lošem stanju, naročito ona na strani parka ka Bulevaru. Ceo taj red bi trebalo zameniti i posaditi novi drvored.
 
Mogle su sve ove električne kutije u jednu podzemnu prostoriju na udri, odozgo šaht kao što se nekada radilo a sada pri svim rekonstrukcijama budže gde im je najjednostavnije.
 
Stvarno šteta za ove elektro ormane, naročito kada se ima u vidu pored čega stoji :(

Da li postoji neki propis koji zabranjuje ukopavanje tih ormana u neki podzemni bunker? Očigledno jeste skuplje rešenje, ali stvarno ne vidim svrhu da svako može da im priđe i da se vide.
 
Gde ima volje ima i načina.

Ovo sam prvi put video u Kaliforniji.

Na svim fotkama su repetitori mobilne telefonije! Zamislite tako nešto širom Srbije.

Poslednji je primer nečega što bi naši uradili. Sakrili repetiror ali ormanče is not dead
00dd9bb1cdd180e4f4819d06a830f8cf.jpg
7fae8e17f221d7c42c824a4b1340ec7c.jpg
80ce8e9480a567d8e99d117b30d05a9e.jpg
26416ba16758ad961010521c7400a46c.jpg


Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk
 
Jedan forumaš na SSC-u napisa da je pričao sa radnicima koji sredjuju Pionirski park i da su mu rekli da će dve staze koje vode do Novog dvora od Bulevara ostati asfaltne, radi prilaza kolima. To su možda one staze asfaltirane pred inauguraciju AV-a. Mislim da je to loše rešenje i da se remeti mir parka. Imaju prilaz iz Krunske, a ostalo neka prepuste šetačima.
 
2cyhzq0.jpg


Parkic iza poste 33 na Dedinju (raskrsnica Alekse Bacvanskog i Mladena Stojanovica)

Nema table, ne znam ko je investitor. Postavljaju behaton, ranije su pokusali da naprave “eko park” od drvenih letvi, ali su se ljudi i dalje parkirali u njemu, a ni drvo nije potrajalo..
 
Izvor: Beobuild.rs

Obnova Pionirskog parka

Krajem septembra počela je obnova Pionirskog parka, tokom koje će u okviru redovnog odrzavanja biti obnovljene pešačke staze, zelenilo, dečije igralište i fontana “Devojka sa krčagom”. U tom smislu, neće biti nikakvih programskih i funkcionalnih izmena, već samo obnova parkovske infrastrukture i mobilijara. Radovi su podeljeni u nekoliko etapa, tako da su do sada pojedini delovi završeni, dok će ostatak radova trajati do sredine decembra.

Celu vest kao i kompletnu foto reportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/obnova-pionirskog-parka-p2749.html
171122-pionirski-park-02.jpg

171122-pionirski-park-18.jpg

171122-pionirski-park-24.jpg

Celu vest kao i kompletnu foto reportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/obnova-pionirskog-parka-p2749.html
 
Igore, znaš li da li radovi oko Crkve sv. Marka obuhvataju i deo od crkve ka Takovskoj, ili samo frontalni plato ka Resavskoj?
 
Trebao bi samo plato biti uradjen. O tome mozemo u vec postojecoj temi.
 
Bože, koliko je ružna ova zgrada na mestu 3 lista duvana..Mnogo drveća u parku izgleda staro i bolesno, treba posaditi još stabala. Uz to, meni četinarsko drveće u svim našim parkovima loše izgleda, po pravilu mi izgleda sparušeno i staro. Ne izgleda mi lepo tolika mešavina drveća. Ovaj park treba da odiše elegancijom, zato ne znam koliko je srećno rešenje stavljanje ovih rekvizita za decu-i ovde, a i preko u Vlajkovićevoj. Posadio bih i jedan drvored duž ovog trotoara naspram Skupšine.
 
Dalje ruke od cetinara samo treba prave vrste odabrati
A niko nije primjetio da su vastice ka skupstini nestale tj smanjenje i pretvorene u staze
 
Ove vrste cetinara su zaista ruzne, slazem se sa Voxom, ne bih ih ni ja sekao vec bih okolo posadio Pinus nigru (Crni bor) on cak ima malo i mediterasnki smek.

Ima i jedna podvrsta na Kalisu.

Pinus_nigra.gif


5_1.jpeg


pinus_nigra_subsp__nigra_4.jpg
 
Vrh