Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Не. Само рушење. То једини начин да се ствари врате у нормалне токове. Људи се паркирају на улици због одласка у пекару, теретану, коцкарницу итд. Градски саобраћај не може да реши тај проблем јер кад би барем пола људи напустило своја приватна возила, врата на аутобусу и трамвају не би могла да се затворе. Рушење објекта је трајни и најефикаснији начин да се проблем паркирања и блокирања улица реши, а нарочито Димитирја Туцовића.

Поред те улице, треба рушити и у паралелним улицама као и улуцама које уливају из правца Булевара краља Александра у Димитрија Туцовића.
 
Na ulazu na parking kod Hale Pionir (bilo i ostaće) postavljaju rampu. Ne izgleda kao da je rampa Parking servisa nego kao neka koja će se koristiti za Pionir. Ulaz sa gornje strane iz Čarlija Čaplina.
 
Na Vračaru ti senzoru ne prikazuju tačan broj slobodnih mesta od kad su ih ugradili. Lučno sam zvao pokojnog direktora bg puta, par puta menjali table ali i dan danas ne prikazuje tačno. Doduše i ljudi ne prakiraju uvek tačno na parking mesto nego se desi da senzor ostane između dva auta ali to je retkost da bi to bio razlog.
 
Meni je to jedno od najbolji stvari što je VeUprava uradila što se tiče parkinga. Istina je da često table ne prikazuju tačan broj slobodnih mesta, ali to je najviše do održavanja i "preciznosti" vozača da parkira iznad senzora.

Ne znam da li pokvareni senzor automatski šalje signal centrali, ali ideja kao ideja je odlična.

Barem znam da ne ulazim u ulicu za koju piše da nema slobodnih mesta ako već moram da parkiram tu negde.
 
Из мог искуства, сензори знају да покажу заузеће и када су испод неког већег дрвета које својом сенком направи као да је возило изнад сензора па сензор региструје то затамњење као заузеће. Ово уме да буде веома пријатно изненађење, јер установим да ипак постоји слободно паркинг место и то у хладу.
 
Da li je moguće da je to foto senzor, a ne neki tip induktivne petlje? Ja lično ne bih koristio foto senzore upravo zbog senki. Ko je zaludan može da isproba :)
 
Pa i ja bih reko da su fotosenzori, jer nije bilo secenja asfalta i linijskog vadjenja kocki.

A i meni je palo na pamet da bi mogli da koriste indukciju, ali verovatno je to skuplja varijanta.
 
Ултразвучни сензор идеалан за то а кошта пар десетина динара.
 
zna li neko od kada je u delu gde je dole na mapi ispisano ‘’Bulevar Zorana Djindjica’’ (tzv ostrvo) naplata parkiranja produzena od 8 do 17 sat na od 8 do 21 sat ?
pocastili su me majstori za 2 parkiranja u 19h.

Plava-zona-2021.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873447#p873447:2agimm31 je napisao(la):
MiSter » 21 Aug 2021 02:02 pm[/url]":2agimm31]Od 23.08.2021 pocinje naplata parkiranja kod Pionira
Naplatu vrši privatna kompanija?! :bash:
 
Тако ће да продуже и на другим местима, корак по корак.
 
definitivno su smrde promenile table i pise od 8 - 21
juce sam se guzio u bloku 21. sa jos gomilom drugih iza one dugacke zgrade, samo smanjujemo povrsinu pesacima zbog ovih ekonomskih magova. krivo mi je sto nisam fotkao da vidite na sta to lici.
ne znam zasto su ogranicili naplatu od 8 - 21, treba da bude od 4 - 3 ujutro naplata. besplatno taj 1 sat u 3 ujutro. to ce im doneti jos vise love smrdama. taman da pokazu kako su uspesni i dobiju jos jedne izbore.
 
U planu podzemna garaža kod JP „Pinki“

Podzemna garaža kod Javnog preduzeća “Pinki”, koja je trebalo da se gradi ove godine na inicijativu Gradske opštine Zemun, umesto jedne podzemne etaže za 160 automobila imaće dva nivoa i 350 mesta za parkiranje.

PINKI-GARAZA-768x432-.jpg


”Planom detaljne regulacije bile su predviđene dve etaže, međutim, s obzirom na blizinu vode i problematiku samog terena bila su neophodna ispitivanja. Utvrđeno je da se ovde mogu graditi dva podzemna nivoa sa oko 350 mesta. Sada čekamo građevinsku dozvolu, i dok se sprovedu procedure, izabere izvođač radova, najverovatnije je da radovi krenu na proleće 2022”, kaže predsednik Gradske opštine Zemun Gavrilo Kovačević, uz napomenu da se na ovaj način rešava veliki problem parkiranja u starom jezgru Zemuna, koje odavno kuburi sa slobodnim mestima za ostavljanje vozila.

Buduća podzemna garaža će, kako su ranije najavili iz JKP “Parking servis”, biti pozicionirana paralelno sa halom “Pinki” i od prizemlja biće udaljena oko devet metara. Na jednom delu krova budućeg ukopanog parkinga biće zeleni krov, dok će na drugoj strani biti pešački plato ispred ulaza u dvoranu.

izvor: studio B
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876563#p876563:2em2sn1o je napisao(la):
solecar » Wed Sep 01, 2021 3:21 pm[/url]":2em2sn1o]U planu podzemna garaža kod JP „Pinki“

Podzemna garaža kod Javnog preduzeća “Pinki”, koja je trebalo da se gradi ove godine na inicijativu Gradske opštine Zemun, umesto jedne podzemne etaže za 160 automobila imaće dva nivoa i 350 mesta za parkiranje.

PINKI-GARAZA-768x432-.jpg


”Planom detaljne regulacije bile su predviđene dve etaže, međutim, s obzirom na blizinu vode i problematiku samog terena bila su neophodna ispitivanja. Utvrđeno je da se ovde mogu graditi dva podzemna nivoa sa oko 350 mesta. Sada čekamo građevinsku dozvolu, i dok se sprovedu procedure, izabere izvođač radova, najverovatnije je da radovi krenu na proleće 2022”, kaže predsednik Gradske opštine Zemun Gavrilo Kovačević, uz napomenu da se na ovaj način rešava veliki problem parkiranja u starom jezgru Zemuna, koje odavno kuburi sa slobodnim mestima za ostavljanje vozila.

Buduća podzemna garaža će, kako su ranije najavili iz JKP “Parking servis”, biti pozicionirana paralelno sa halom “Pinki” i od prizemlja biće udaljena oko devet metara. Na jednom delu krova budućeg ukopanog parkinga biće zeleni krov, dok će na drugoj strani biti pešački plato ispred ulaza u dvoranu.

izvor: studio B


Mislim da bi trebalo zabraniti prenošenje ovakvih vesti na forumu, jer većina (ako ne i sve) predstavlja #fakenews. Ova gradska vlast nije ni jednu garažu u ovih poslednjih deset godina sagradila. Ali je zato bezbroj puta plasirala vesti o planu izgradnje podzemnih garaža. I gde su sve te garaže?! Objavljivanje ovakvih vesti stvar lažan privid da se nešto radi, i utiče na ljude da možda i glasaju za ovu gradsku vlast.

Ako nije moguće zabraniti ovakve vesti, treba staviti upozorenje da je verovatno reč o lažnoj vesti + link koji pojašnjava da zapravo u poslednjih 10 godina, ništa od svega što je najavljivano nije urađeno. Kao što Instagram stavlja za COVID-19.
 
To je samo drugo ime za cenzuru.

Ima 10 mnogo većih i gorih problema na forumu koje treba rešiti. Za početak, aktivnosti pojedinih članova koji bezuslovno podržavaju svakog investitora i gradnju u gradu, čak i kada krše propise ili tuđi mir i bezbednost.


Dovoljno je cenzure i histerije po internetu sa Kovidom, ne treba nam još. Ako neko pak želi da raskrinka i diskredituje ovu garnituru u njihovim lažima, sve što treba da uradi je da se vrati u novinske arhive, iskopa izjave i najave, i pokaže da li je nešto ispunjeno ili ne.
 
Sajmište? Ja sam mislio da je tamo samo Pauk i parking za odnešena vozila. Nećemo valjda da idemo do Kvantaša sada ako nam odnesu vozilo?
 
'Će ideš i do Mađarske granice ako bude bilo potrebe, ukoliko ti toliko bude stalo do tvog auta. A i što se žališ, kada ti je maltene ispred nosa 612. :)
 
Вероватно ће паркинг сервис на Старом сајмишту морати да се сели због проширења моста, али и новог плана за блок 18. Мада није то само база за однешена возила, ту и паркирају своје камионе и имају неке канцеларије.
 
Pre nekoliko dana sam imao jedno razočaravajuće iskustvo koje mi je dalo kompletan uvid i objašnjenje zašto su Beograd, a i ostatak zemlje, inficirani bahatim parkiranjem.

Radni dan, ulica Maksima Gorkog u blizini raskrsnice sa Tužnim bulevarom. Posred trotoara širine 2 metra parkiran Mercedes A klase. Ljudima ostaje ili da se provlače između njegovog desnog retrovizora (naravno, svinja ga nije ni savila) ili da bukvalno silaze na kolovoz pod točkove 25 i 26 da bi prošli. Gledam i ne verujem. U jednom momentu priđem i podignem brisače. Pola minuta kasnije, dok sam se udaljavao, gledam i dalje u auto pitajući se da li će se pojaviti svinja, da vidim kako izgleda taj um koji tako nešto radi. Odjednom nailazi Saobraćajna bumbarčina na motoru.

Zaustavljam ga na sledećoj raskrsnici, prilazim i pitam:
Ja: Jel možete da uradite nešto po pitanju ovog debila što je stao ovako?
Bumbar: To jedino pauk da dođe pa da nosi sve...
Ja: A da napišete kaznu?
Bumbar: Komunalci. (samo tako je rekao, mrzi ga da priča)
Ja, po navici: Aha. Hvala... (a u sebi se odmah mislim za šta mu se zahvaljujem, što je nesposobna trutina...)

Tada sam uvideo kako je sistem sada savršeno podešen da toleriše i neguje bahatosti i svinje. Saobraćajni bumbari više ne pišu kazne (ili neće da pišu) za prekršaje na trotoaru. Za uklanjanje bahatih svinja zaduženi su Komunalci i Parking servis. Parking servis ne izlazi za tako male stvari, oni vole samo velike serijske unapred planirane akcije po ulicama, i eventualno ono kad neko nekome zablokira ulaz u garažu. Komunalce, naravno, zabole za te stvari ili se oslanjaju na Slepo oko koje prođe jednom u 300 godina.

Dakle, sistem je namerno osmišljen i implementiran tako da neguje i pospešuje bahatost, korupciju i bezakonje. Ne radi se tu više samo o lenjosti neke službe, nego je ceo mehanizam, od starta, svesno i namerno, napravljen tako da svaka protuva koja zna forice može da radi šta hoće. I svi mi plaćamo i izdržavamo, kako te bumbarčine koji to tolerišu, kako upravne organe koji uništavaju zakone i propise, tako i te svinje koje koriste i troše javne površine od narodnih para da bi ostavljali svoje automobile kako žele i stignu. Čisto da podsetim i na to.
 
Ne znam na osnovu čega je rekao da je nadležna komunalna, kada taj krši zobs, za koji je nadležna (saobraćajna) policija.
 
Vrh