Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Слике паркиралишта на углу улица Марка Христића и Ђорђа Станојевића; улаз/излаз из прве улице не ради због њеног проширења и обнове:





























 
Garaza na mirjevu da li se ovo koristi ...

garazaparking-2020-07-24-22-38-46.jpg
 
Mogli su neki skuplji džip da nadu za tu namenu, ipak smo mi lideri u regionu
 
Ako se dobro sećam Vesić je govorio da iznajmljuju sva vozila. Ali svakako će se otplatiti vrlo brzo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760022#p760022:2aopjmxt je napisao(la):
Boki123 » 25 Jul 2020 05:13 pm[/url]":2aopjmxt]Ako se dobro sećam Vesić je govorio da iznajmljuju sva vozila. Ali svakako će se otplatiti vrlo brzo.
Na lizing su uzeta vozila.

P.S. Nadam se da će proširiti listu ulica kojom će ova vozila krstariti. Jedna od ulica koju ne znam zašto su preskočili (možda jer ne saobraća JGP), a u kojoj 24/7 ima nepropisno parkiranih vozila jeste Bul. Maršala Tolbuhina (Dolina gladnih, Has Vegas). Mada možda pomognu prijave Beokomu da pozovu oko sokolovo u ovu ulicu :mrgreen:
 
Opet promena tabli sa oznakama Zone, tek prošlo godinu dana od prethodne zamene i sad ponovo stavljaju nove. Neko lepo zarađuje na tablama.
Nove sadrže QR kodove za elektronsko plaćanje parkinga.
 

Prilozi

  • 9c9ef412cd4a665fe0adb1de73458e8c_2019751821.jpg
    9c9ef412cd4a665fe0adb1de73458e8c_2019751821.jpg
    75,4 KB · Pregleda: 2.348
Juče gledao neku emisiju na N1 (tipa Presek nedelje) i Vesić lupeta da je Beograd među prvima (ako ne i prvi) na svetu uveo uslugu SMS plaćanja parkinga (tamo negde 2010).

Naravno N1 ga je odmah demantovao i to tako što su rekli da je taj prvi sistem kod nas bio hrvatski (kupili smo ga od njih, akod njih je u upotrebi od 2001) i da smo tek posle ne znam koliko godina zamenili taj sistem sa našim.

Po meni je veliki problem sa parkingom (a to nije problem samo kod nas) mogućnost plaćanja samo preko domaćih operatera SMS-om. Za strance i one bez kredita, jedino je rešenje kupiti parking kartu na trafici (kojih mislim da često i nema u blizini) i od skoro se to mora uraditi unapred jer više nema onih 15 minuta lufta.

U inostranstvu postoji i mogućnost platiti preko automata koji se nalaze u blizini svakog parkinga.
 
ParkingServis od 01.08 vise ne ostavlja takozvanu dnevnu kartu tj. kaznu ako ste uhvaceni bez uplate za zonsko parkiranje. Da li dugujete nesto upuceni ste na njihov sajt.???
Usteda na obavestenju ili racunaju da ce biti mnogo manje onih koji ce moci da iskoriste popust 50% kazne.
Svakako sve u cilju vece zarade i tu se smisljaju razne kombinacije. Razmisljanje o izgradnji javnih garaza ni pod razno.
 
Da li možeš da se žališ ako ne dobiješ na vreme kaznu na kućnu adresu?

Bezobrazni su mnogo. Shvatili da sigurno 90% koji plaćaju plate 50%, a ovima što ne plaćaju ne mogu ništa, pa hajde da malo zezamo ove što plaćaju.

Da li te neplaćanje kazni sprečava da registruješ auto?
 
Da bi te sprecili da registrujes auto, moraju panduri da te jure na adresi, ako te ne nadju na adresi onda ti stavljaju fiktivnu adresu u LK, i onda kad odes da registrujes auto neces moci da registrujes jer nemas adresu u LK, da bi uneo novu adresu u LK moras da dostavis potvrdu iz suda da je sve izmireno prema sudu.

Ono jedino sto ne znam jeste na kojim to kaznama panduri izlaze na teren da te traze na adresi.
 
Danas sam tražio garažu na trgu Republike i na Studentskom trgu. Da li neko može da me uputi gde se nalazi ulaz, vrteo sam se a nisam mogao da ih nađem?!

Pre nekoliko godina goran vesić je najavio izgradnju istih, čak je potpisan i ugovor sa China Shandong International Economic & Technical Cooperation Co. Ltd.” i društvom „China Transinfo Technology Co. Ltd.” za projektovanje, finansiranje, izgradnju, upravljanje, održavanje i prenos četiri podzemne garaže na teritoriji Beograda. Izvor: http://www.beograd.rs/lat/beoinfo/17541 ... a-prolece/

Ne bih želeo da pomislim da nas je goran vesić slagao oko ovoga?
 
Trotoare treba humanizovati
tako sto poprecno parkiranje mora se obnuti na uzduzno
gde god unapred originalnim projektom saobracajnice , parking drugacije nije predvidjen

Parking servis na sstetu pesaka, poprecnim zaposedanjem trotoara, samo bezobzirno povecava svoj prihod
a pri obelezavanju-zaposedovanju, ne ulaze nista u taj trotoar a habanjem ga osstecuje,
pravdaju ci se da misli o potrebama vozaca , sto je laz jer misli samo na harac

Ni jedno parking mesto nije humanizovao -prilagodio pa cak ni po bezbednosnim stavkama ( jedini izuzetak su mesta za hedikepirane)
nj. ulaganje se svodi na farbarskom zaposedovanju i po nekom saob. znaku.
a o nacinu i visini haraca je suvisno i pisati

Tendecija JKP Parkig servisa je metrmofoza u institucionalnog mega Monstruma koj prozdire grad i gradjane
umesto da bude regulator postaje terminator grada
:sesir:
 
Ne znam kakvi su propisi, ali nije praktično postavljati paralelna parking mesta na prometne ulice tipa Bulevara ili Cara Dušana jer se time usporava saobraćaj (gradski prevoz naročito).

Problem je drugi - nemamo garaže i od tog problema sve proizilazi (parking mesta koja smanjuju trotoare, nemanje biciklističke staze, sporiji protok saobraćaja...)
 
,, ... , ali nije praktično postavljati paralelna parking mesta na prometne ulice ... ,,
Nije... ali je vrlo dobro za haraclije koji ne gledaju svoju osnovnu regulatornu ulogu u odrzavanju života grada
vec samo tserminatorsko sakupljanje hataca

umesto prefiksa jkp, treba da im stoji istinitiji prefiks Janjičarski - parking servis
 
21. blok, zadnja strana EY zgrade, ova 2 parking mesta i kontejneri onemogucavaju kretanje pesaka uz zgradu.
Direktore, je l ovo po propisu?

IMG-7899.jpg
 
Prijavi pa ćeš videti. Ne verujem da je ijedno ovakvo "rezervisanje" parking mesta obarajućim stubićima na NBG legalno.

Neko na Tviteru stalno prijavljuje sličnu stvar (lancem) ispred Novakovog restorana, ali inspekcije su neme, gluve i slepe.
 
Nema pravo na ovu stopu za rezervisanje kao ni za table koliko vidim na fotki cak 6 mjesta
Ova dva mjesta nazovi sigurno nisu izvornim projektom bila parking mjesta
Rekao bi da je prvo do ograde bio pjesacki prostor tj trotoar a onda mjesto za kontise ako zgrade nisu imale smecarsku vertikalu ....
 
astrodule":reskcs0p je napisao(la):
Prijavi pa ćeš videti. Ne verujem da je ijedno ovakvo "rezervisanje" parking mesta obarajućim stubićima na NBG legalno.

Neko na Tviteru stalno prijavljuje sličnu stvar (lancem) ispred Novakovog restorana, ali inspekcije su neme, gluve i slepe.
BTW, znam i ko to prijavljuje ;).
Uporan je i cela ekipa...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Vrh