Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Поштовани форумаши,
Недавно сам купио стан у новоградњи и имам питање у вези са отвореним паркингом испред зграде.
Наиме, инвеститор продаје та паркинг места иако она не могу да се укњиже, а адвокат ми каже да уговор који се том приликом потписује није баш исправан. Он ми је објаснио да према нашим законима та места треба да буду у надлежности скупштине станара.
Каква су искуства у другим новоградњама као што су Белвил, А-Блок, Вест65 итд.?

Мислим конкретно на ове варијанте, где је приступ тим местима обезбеђен било неким стубићима било рампама:

savada.jpg


https://www.google.rs/maps/@44.8066519, ... l=sr&hl=sr

Хвала свима на информацијама
 
Mi smo u A bloku 3 faza. Receno mi je da su stubici postavljeni na mesta koja pripadaju lokalima. Mada meni ta prica bas ne pije vodu..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498420#p498420:2p8hdg81 je napisao(la):
eyla » Уто Дец 05, 2017 8:55 pm[/url]":2p8hdg81]Mi smo u A bloku 3 faza. Receno mi je da su stubici postavljeni na mesta koja pripadaju lokalima. Mada meni ta prica bas ne pije vodu..
Хвала eyla,
Искрено, изненађен сам да се нико не јавља ко је купио та места, јер видим да има доста људи на форуму.
Надам се да ће се неко ускоро јавити, пошто мој инвеститор наставља да продаје та места иако на то нема право, бар је мени тако речено.
 
Svakako se ne moze uknjiziti i svodi se na to da se nadas da se u nekoj buducnosti nece naci neka vecina skupstine stanara koja ce da ponisti te odluke. Opet jedna je stvar kao npr. u belvilu gde imas rampu koja te propusta na plac koji pripada zgradi i ovih stubica na parking mestima ispred zgrade. U belvilu se ta mesta prodaju za oko 3k evra tako da ako je do te neke cene to bih platio, pogotovo ako ti je izbor nepostojeci parking ili to.
 
Parking na sajmu u Kelnu.

Obratite paznju na banderu na zidu. Inace parking je preslikan na zidu i odmah vidis kolilo ima mesta. Zanimljiva fora, bolje nego prazan zid.
 
U naselju Brace Jerkovic se sredjuje par parkiralista
 
To je већ виђено у Шапцу, у једној од главних улица, Карађорђевој, град је одлучио да паркинг места на тротоару пребаци на коловоз и да буду паралелна. Проблем је настао у мањку паркинг места у односу на првобитно решење, па су места "набијена" до самих пешачких прелаза. Онда је настао проблем код једне основне школе, где су буквално ставили паркинг места између лежећих полицајаца и зебре, те је доведена у питање безбедност деце која прелазе улицу. Онда су тај проблем решили додавањем бехатона са обе стране пешачког прелаза у ширини паркинг места и тако сужили пешачки прелаз. По мени и даље скроз погрешно решење.
 
Đavo će nam biti kriv kada krenu da ginu pešaci na sve strane
 
Malo novinari lupaju. Radi se o parking mestima u jednosmernim ulicama koja se nalaze posle pešačkog u pravcu kretanja vozila. Mislim da to ne umanjuje značajno preglednost, a mislim da će veći problem biti što će time smanjiti već nategnute radijuse krivina na raskrsnicama tih uskih ulica.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Novinari prenose ono što je Vesić rekao.
Inače odluka je dobra.
Ja bih 5m u ostalim slučajevima povećao na 10-15m

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
То је урађено још прошле године у Народних хероја, на крају те улице са десне стране гледано према Булевару Милутина Миланковића. Ту сад има неких 7 паркинг места и почињу баш од пешачког прелаза, а пешачки прелаз је на оном широком 5-то метарском лежећем полицајцу.
 
Usled svih poslovnih objekata i fensi kafića, zelenilo Milutina Milankovića kod bloka 23 će pretvoriti u parking umesto davno željenog drvoreda :( :( :( :violina: :bash:

Slika je loša, ali one sive stvarčice na nacrtu su kosi parkinzi, biće oko 100 sa obe strane ulice

9fuzpc.jpg
 
Uspešno i stihijski se uništava najveća vrlina NBg-a, a to su široki i dobro prohodni bulevari i široke zelene površine između saobraćajnica i stambenih objekata. Jad i čemer u svakom slučaju :oops: :violina: .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=530193#p530193:1kjj7uzk je napisao(la):
Propeler » 04 Апр 2018 07:48 pm[/url]":1kjj7uzk]Uspešno i stihijski se uništava najveća vrlina NBg-a, a to su široki i dobro prohodni bulevari i široke zelene površine između saobraćajnica i stambenih objekata. Jad i čemer u svakom slučaju :oops: :violina: .
A sve to je posledica najveće mane NBG-a a to je neizgradnja garaža za 200 000 stanovnika .... planiraš i gradiš automobilski grad bez garaža - morbidno.
 
НБГ и поред тога има бољу ситуацију по питању паркирања од Старог града, Врачара, Вождовца, Савског венца и Звездаре заједно.
 
Dosta zgrada imaju garaze na nbg ali se ne koriste adekvatno ja znam najmanje za 60 tak takvih
I sto bi svi voljeli kola pod prozorom
 
Ovaj delić rešava većinu problema onoga ko je insistirao na parkingu na potezu ulice duž celog bloka...
 
Vrh