Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Da ne davim temu o Sava Centru:

Čija je nadležnost sada parking kod SC?

Ranije je bio Parking Servis ali izgleda da nije više
 
Ne znači mi sat džabe, treba mi jedno 5-6 sati minimum parking za 6-8 vozila
 
Nemam pojma, poslao sam im mail pa ću da vidim šta će napisati
 
Ваљда је остало паралелно државно предузеће СЦ и поред продаје.
 
IMG_3836.jpeg

čovek napravio svoj parking u zapuštenoj zgradi u dalmatinskoj :)
 
To je ona zgrad sto hoće grad da je pretvori u parking garazu / nezavisna izlazi na 3 ulice
 

ukupno 500 nevalidnih parking mesta
Iznuđeno, ali ok rešenje.
S jedne strane, loše bi bilo daljem odlagati zoniranje do rekonstrucije ovih mesta.
S druge strane, ne mogu ih ni obeležiti kao da su za naplatu, jer ne zadovoljavaju uslove, a i korisnici bi mogli da tuže Grad za eventualnu štetu.
Ovako, može, ali na svoju odgovornost.
 
parkirace sigurno. sto rece @djunis82 bolje ovako, nego da blok ceka zonu duze vreme, jer ce ovo znaciti.
ne znam samo kako da se informisem za kada planiraju rekonstrukciju ovih ostalih mesta
 
"„Паркинг сервис“ обавештава кориснике да је у Блоку 29 око 500 паркинг места обележено ознаком жуте боје, јер је у плану њихова реконструкција. Ова места су оштећена и небезбедна за паркирање, тако да неће бити у систему контроле и наплате паркирања све до завршетка њихове реконструкције."

Bukvalno, "na žutom, parkirajte i dalje... AKO SMETE 🥸 besplatno, ali rizično"
 
Nakon 29. blok gde je Merkator i gde je crkva, odradiće lagano.
Biće zanimljivo videti rešenje za delove blokovske ulice oko crkve koje su rampama zagradili postojeći stanari.
Mislim da će rampe morati da idu, a vrlo moguće da će trasirati i nove uličice unutar tog bloka.
1715605165773.png
 
Мислим да је ту основна дилема да ли да се повеже са петљом на аутопуту, што би било по оригиналном пројекту.
 
Ja nisam siguran da li su ta parking mesta na javnoj površini ili površini zgrada. Neverovatno mi zvuči da je ograđeno rampama zapravo javno vlasništvo, verovatno su parcele pod objektom, kao u nekim novogradnjama prihvatnih investitora.
 
Tu su po planu još par zgrada, kao i ulice unutar bloka. Jedna koja sigurno ide, pruža se iza same crkve, duž njenog dvorišta, plus izlaz na autoput, što pomenu Pantograf.
Bezveze je što blok nema izlaz na Bulevar (nauka i ) umetnosti
 
Vrh