Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

jbg ja kontam da se tu parkiraju ljudi koji zive u bloku a ne mogu da uzmu zonsku, ili oni koji rade.
mesta po bloku (pogotovo u tom delu) ima na pretek, doduse leto je
 
Sa moje strane bloka redovno pišu kazne i nose one koji se parkiraju uz ulaz u garaže, što je ranije bila redovna pojava i zauzimalo se mesto sa obe strane.
 
Rezervisana mesta od 7 do 5, da li je to svaki dan ili samo radnim danima i subotom do 2?
 
Da li u Bloku 30 vrše kontrolu parkiranja?

Pre neki dan sam biciklom prošao internom saobraćajnicom od Merkatora do košarkaških terena i izbrojao sam 100-tinjak vozila parkiranih van označenih mesta.

Čemu onda zona?

MESTA NEMA
 
si siguran da nema mesta? posto ja preko dana kada odem do maxija, onaj parking preko puta maxija uvek ima mesta.
takodje vrse kontrolu parkiranja u smislu da li si platio parking, ali do sada nisam video da pisu kazne za nepravilno parkirane.

takodje ljudi iz bloka 30 mogu da parkiraju preko puta u blok 29, gde sada ima koliko hoces slobodnih mesta zoniranih, ali ko ce da pesaci?!
 
Na tom delu gde sam prošao su sva zonirana mesta bila puna. Ne verujem da je u tom trenutku bilo 100 slobodnih zoniranih mesta u celom bloku, a kamoli u blizini moje putanje.

blok 30.jpg


Slicno sam brojao i kada su uveli zonu, doduše, tada preko Google Earth-a.

Ja verujem da oni samo kontrolišu zonirana mesta, a ostali parkiraju za džabe, što naravno nije fer prema ovima što plaćaju.

Ali to samo potvrđuje da parking mesta nema dovoljno i da su potrebne nove garaže u mnogim blokovima.
 
taj deo gde si isao, je stvarno katastrofa. tu nikada nema mesta, jos pritom se i parkiraju kao sto kazes ovi sto je nelegalno. sada da li je posteno ili nije, mene licno ne tangira toliko, jer negde mogu da nadjem mesto, pitanje je samo koliko god zelim da pesacim. doduse ja imam garazu to me ne remeti toliko, ali ove godine mi dolazi dosta rodbine preko dana, i onda sam morao uvece da zauzmem mesto da bi se oni ujutru parkirali itd itd, sada uopste to vise ne radim.

da su garaze potrebne jesu svakako
 
Ja verujem da oni samo kontrolišu zonirana mesta, a ostali parkiraju za džabe, što naravno nije fer prema ovima što plaćaju.
To je onaj fazon, ne mogu da mi pisu kaznene poene u dozvolu zato sto nisam ni polozio voznju.
Elem, mogli bi beli malo da prekontrolisu na šta lice zone, pa da srede 15-20 posto neupotrebljivih mesta, a ne da se samo da se iscrta linija i naplacuje vazduh, mada je to odlicna delatnost kod nas
 
Vrh