Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Evo da uštedim gradskim ocima par desetina hiljada evra koliko su verovatno platili tu studiju.

Studija će kaže da je na NBG broj parking mesta u stambenim blokovima na 60% potrebnih, u blizini poslovnih objekata na 40%

Što se tiče centra grada, trenutno je na 90%, ali ako želimo da napravimo protočnije ulice i funkcionalne bici staze, potrebno je napraviti 5 novih garaža kapaciteta po 1000 mesta i time ukinuti više hiljada parking mesta na trotoarima i kolovozima.
 
Ja sam tek sad skontao da beogradska hala limes Štark ili kombank arena kao već…nema parking…i jel tu kod skupstine garažu naplaćuju parking kinezi ili grad Beograd?
 
ima neki svoj pozadi, ali nije u funkciji. tj koristi se za poligon. mislim na zvanicnom sajtu kazu da postoji parking u okolnim blokovima 🤦

realno mogu da naprave podzemne garaze ispred, isplatilo bi se svakog dana
 
Могао је паркинг да им издржава халу, али кад су је градили било је "на Новом Београду има паркинга где `оћеш"...

Али прејако је да се то иза још кортисти као полигон и ауто-перионица. Који степен блентавости! Ко да им је Грба директор.
 
MIslim da se parking ispod platoa arene prema autoputu koristi kada su događaji, dok je ostatak vremena zatvoren i voze auto škole.

A inače tu ima i deo otvorenog parkinga koji je zelena zona, pa radnim danima zvrji prazan pošto tu zaista nema šta da parkira neko na sat dva...
 
MIslim da se parking ispod platoa arene prema autoputu koristi kada su događaji, dok je ostatak vremena zatvoren i voze auto škole.

A inače tu ima i deo otvorenog parkinga koji je zelena zona, pa radnim danima zvrji prazan pošto tu zaista nema šta da parkira neko na sat dva...

verovao ili ne, ne koristi se ni tada... uverio sam se par puta.
 
Privremeni organ je ponovno najavio gradnju garaže u Skerlićevoj za mesec dana. Koja je po tabli već završena 8 Marta.

Nego, evo kako izgledaju nove javne parking garaže u komšiluku. Konkretno u Splitu. Finansirao grad

Da, na krovu su tereni

1536c7c79bf7c9eb5acfa788e2e5fa99.jpg


Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
Па није Шапић усташа, Југословен и другосрбијанац па да гради гараже какве се граде у Хрватској.
Какви црни спортски терени, боље да се површине изнад подземне гараже искористе као огромни празни платои без икакве намене осим за седење на клупама:
пинки.PNG
 
Evo za usporedbu koliko koštaju. 4 mileona ojra procena, 12 meseci gradnja

Specifikacije niže
e7768891ff39a209ef66c074c3893b60.jpg


Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Могао је паркинг да им издржава халу, али кад су је градили било је "на Новом Београду има паркинга где `оћеш"...

Али прејако је да се то иза још кортисти као полигон и ауто-перионица. Који степен блентавости! Ко да им је Грба директор.
Mogao je ali nisu znali tad da naprave posao kao danas …a i bil je drugačija tehnologija u ono vreme ali na zapadu bi napravili 100%
 
Ali brate mili, da li ovi mogu da urade neki posao, a da nije polovičan. mislim ovo mi je skroz nakaradno i nisam siguran šta ovim dobijaju.
Sad će šta, dva mesta jedno do drugog biti jedno u zoni, a drugo van zone :ROFLMAO:
Svakako kada krenu da vade drveće i kad razvale ceo beton i asfalt, neće valjda raditi krpačinu ili če tada ipak rasturiti i ovo mesto, pa ga farbati opet.
 
Ja se iznerviram svaki put kad pomislim na drveće, pogotovo sada kada je poraslo i lepo nam je sve zeleno okolo.
Bukvalno bi osobu zaduženu za odabir drveća i način sadnje zatvorio i bacio ključ, pošto je katastrofa sve ono poseći posle 20 godina rasta.
Da ne pričamo o svim ostalim negativnim efektima seče....
Pantograf nisam mislio na farbu kao trošak, nego sam više napisao zbog toga koliko oni nakaradno rade posao.
 
@Krstaja moj trip je da su hteli pred bg izbore malo da zamaskiraju :D ali se radujem sto u ovom delu nece seci sva drveca... bukvalno sada kada su procvetala bash je top

ali sam takodje u starom delu video da su preskakali neka mesta, iako su mi delovala legit
To sam video u delu blokovske ulice do Zorana Đinđića. Obično po 2 vezana mesta. Možda ih ostavljaju za invalide?
 
Vrh