Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Da gradska uprava treba da reguliše stvari-treba!
AKo imamo veću tražnju nego ponudu to treba regulisati smanjenjem tražnje, jedna od mera koje leče posledicu je i naplata parkiranja.
ALI kako smo došli do ovoga???, tj do povećane tražnje!?
Živeo sam u bloku 21 (27 godina) i nikad nije bilo problema sa parking mestima. Mogu da prihvatim da se stepen motoritacije povećao ali po mom mišljenu glavni problem je prenaseljenost: novi planovi (GUP-ovi) samo pomeraju granicu izgradnje/nadogradnje i pritisak na infrastrukturu postaje sve veći i veći. Parking problem je samo najvidljiviji, a šta se dešava a toplovodom, naponom struje, kanalizacijom, pritiskom vode...o tom se ne piše...ne bode oči.
Gradske vlasti generišu problem dozvoljavanjem gradnje sa svakom patrčku slobodne površine, legalizacijom divlje gradnje, slatke su i te pare , treba finansirati ceo aparat-lojalnih a nestručnih činovnika...

Da se vratim na temu, lečenje posledice je uvodjenje naplate kako bi smanjili tražnju ali ne razumem potrebu da se smanji tražnja u periodu od 17-21!!!??
Ako su glavni problem zaposleni koji tu ostavljaju svog ljubimca u toku radnog vremena ti isti zaposleni napuštaju parking mesta oko 17h dolazi do balansa ponude/tražnje (zaposleni stanari se vraćaju u blok).
Logike nema osim dodatnog oporezivanja-slatke pare.
 
Oni ovo ozbiljno? Cudi me da moj brat Vesic nije pominjao nista, kad je u pitanju uvodjenje novih tehnologija na dupe bi progovorio...
Ovo su nova vozila Parking servisa koja će uskoro vršiti snimanje tablica i automatsku kontrolu naplate parkiranja, kao i slanje kazni za nepropisno parkiranje...
Za sada samo vežbaju u #Blok22
85173455_2977966972242897_7256892995201400832_o.jpg
 
Uvek sam za uvođenje novih tehnologija, ali dok god se ne prijavljuju policiji vozila koja su nepropisno parkirana pored zonskih mesta, džaba ovaj sistem. Ovo je kao neki malo brži kotrolor koji ide peške. Šta ćemo sada sa viškom "pešaka" ?

Nije poenta naplatiti svaki sekund onoga ko stane na parking mesto koje se plaća, poenta je naterati bahate da i oni plate.
 
Kontrolere treba unaprediti da mogu da pisu kazne za bahate vozace posto je milicija "prezauzeta".

15min je grejs period kad se parkirate, u slucaju da nemate telefon pri sebi imat 15min da dodjete do trafike i kupite kartu za parkiranje, tako da nisam siguran kako ce ovaj sistem da radi, kontroler ceka 15min pre nego sto napise kaznu.
 
Nema više tolikog grejs perioda, pitao sam kontrolora. Jedino je fora što mora dva puta da prođe, a to na NBG baš i nije izvodljivo za manje od sat vremena (osim ako vidi da karta nije plaćena, pa tu kruži pet minuta)

Naravno, negde nema u blizini trafika, a ne znam da li i ima tih karata na svakoj trafici.

edit: u stvari, izgleda da može odmah da piše kaznu. Stranci i oni bez mobilnog mogu samo da se slikaju ako nemaju kod sebe papirnu parking kartu.

1. Који је рок да се после паркирања возила у оквиру зона изврши плаћање?
Паркирање се плаћа одмах по заузећу паркинг места.
https://parking-servis.co.rs/cesta-pita ... arkiranje/
 
Шта је ово ренџ ровер, још једна глупост под плаштом ,,дигитализације" као нпр. бус плус, укинули су кондуктере да би њихове фирме биле проточни бојлери и узимале кајмак, тако и ово, шта ће ако паметни грађани прекрију своје таблице кад се паркирају или их једноставно скину док нису ту...
 
Надамо се да је тако, значи морају таблице да буду и чисте, да не буду нпр. замрљане блатом
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711510#p711510:1l0n3fxj je napisao(la):
astrodule » Pon Feb 24, 2020 9:56 pm[/url]":1l0n3fxj]Nije poenta naplatiti svaki sekund onoga ko stane na parking mesto koje se plaća, poenta je naterati bahate da i oni plate.
Suština.
 
Assad84":q9zl1hp9 je napisao(la):
Надамо се да је тако, значи морају таблице да буду и чисте, да не буду нпр. замрљане блатом
To je i nezakonito - tablice moraju da budu čiste i može da se piše kazna za to.
 
Јасно је то, али поред толерисања толиког паркирања по тротоарима да ли је реално да неко иде да кажњава ако си ауто паркирао прописно на паркинг месту а нпр. папирићем прекрио једно слово на тааблици.
 
Znajući naš narod, već vidim prepune Kupinde i KupujemProdajem raznoraznih nevidljivih mastila ili reflektujućih boja koji (ako ništa drugo, bar obećavaju da) ometaju automatsko snimanje tablica. Tako da kad te panduri zaustave da se ne primećuje ništa ali kad te očitava vozilo PS da ne može da pročita sve cifre, ili tako nešto... Kapirate suštinu.

Ma smisliće naši ljudi nešto. Kad se radi o muljažama, tu smo veći naučnici nego Nemci.
 
Мислим да је ту највећи муљатор паркинг сервис, као и свако јавно предузеће, неко би рекао да се овим смањују трошкови јер се не плаћају радници да иду и пешака проверавају али само наиван може то да помисли јер они на једно укинуто место где се заиста ради отворе два у бирократској служби да седе углавном ништа не раде и троше кисеоник, по политичкој или рођачкој линији није битно, плус намештена фирма која продаје ову хајтек опрему и сервисира је зарађује и сви срећни.
 
Da li je neko primetio sta se radi na javnom parkingu Beograda na vodi? Naime vikendom, u kasnijim vecernjim casovima momak iz kucice pregradjuje onim mobilnim ogradama parking pri cemu ostavlja slobodan tek prvi ili drugi red najblizi ulazu na parking. Kako noc odmice tako i on pomera tu ogradu i oslobadja dodatna parking mesta.
Nisam razumeo poentu toga. Mozda da se ne parkiraju ljudi koji izlaze po klubovima u Savamaloj? Ili uz odredjenu nadoknadu ("cast") otvara parking mesto za namerne putnike?
Sve u svemu odakle dozvola da se zatvara javni parking kako se kome cefne.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Moжда да се прво попуне први редови па се отварају остали?
 
Moze li neko da mi kaze kakva je procedura u vanrednom stanju za uplatu mesecne ppk kad ne rade poslovnice?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724567#p724567:28qjn2qs je napisao(la):
Zion Williamson » Mon Apr 06, 2020 10:22 am[/url]":28qjn2qs]Moze li neko da mi kaze kakva je procedura u vanrednom stanju za uplatu mesecne ppk kad ne rade poslovnice?
Obavezno registrovanje na sajtu parking servisa a onda kada dobijes fakturu (pdf) uplatu izvrsis preko elektronskog placanja ili to uradi bilo ko koji ima elektronsko u tvoje ime.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724621#p724621:2h5fdq10 je napisao(la):
tzoran1 » Pon Apr 06, 2020 1:21 pm[/url]":2h5fdq10]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724567#p724567:2h5fdq10 je napisao(la):
Zion Williamson » Mon Apr 06, 2020 10:22 am[/url]":2h5fdq10]Moze li neko da mi kaze kakva je procedura u vanrednom stanju za uplatu mesecne ppk kad ne rade poslovnice?
Obavezno registrovanje na sajtu parking servisa a onda kada dobijes fakturu (pdf) uplatu izvrsis preko elektronskog placanja ili to uradi bilo ko koji ima elektronsko u tvoje ime.

Hvala. Ne moze preko uplatnice?
 
Ради се и на припреми обнова 20 мањих тргова у приградским општинама, на изградњи пијаце, гараже и трга на Бајлонијевој и Каленић пијаци, као и на Бановом брду.

https://www.novosti.rs/vesti/beograd.74 ... Francuskoj
 
Можда ту буде рампа са кућицом за наплату.
 
Vrh