Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700427#p700427:2mfg2gxw je napisao(la):
solecar » Pon Jan 20, 2020 12:29 am[/url]":2mfg2gxw]Maršala Birjuzova, desno u Carice Milice, pa Gračaničkom dokle može kolima, pa levo u Ivan Begovu i njome se izbija pravo na Pop Lukinu, te Pop Lukinom pravo do Brankovog mosta i onda desno.

Ne znam dal je promenjeno u medjuvremenu al sad gledam na google street view i zabranjeno je u Gracanicku iz tog smera voziti, takodje u Ivan Begova
Kazem ja, mission impossible.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700429#p700429:2mfg2gxw je napisao(la):
Kokili » Pon Jan 20, 2020 12:39 am[/url]":2mfg2gxw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700371#p700371:2mfg2gxw je napisao(la):
Zion Williamson » 19 Jan 2020 07:44 pm[/url]":2mfg2gxw]Iz Carice Milice moze samo levo pa gde onda se okrenuti?

Vratili su znak?

Ne znam za znak, samo sam video da je iscrtano na putu levo za obe trake. Ne moze desno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700435#p700435:17c1g4hg je napisao(la):
Zion Williamson » 19 Jan 2020 23:47[/url]":17c1g4hg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700427#p700427:17c1g4hg je napisao(la):
solecar » Pon Jan 20, 2020 12:29 am[/url]":17c1g4hg]Maršala Birjuzova, desno u Carice Milice, pa Gračaničkom dokle može kolima, pa levo u Ivan Begovu i njome se izbija pravo na Pop Lukinu, te Pop Lukinom pravo do Brankovog mosta i onda desno.
Ne znam dal je promenjeno u medjuvremenu al sad gledam na google street view i zabranjeno je u Gracanicku iz tog smera voziti, takodje u Ivan Begova
Kazem ja, mission impossible.
Taj isti Google kaže da nije izgrađena interna saobraćajnica pored ulaza u Prokop, koja povezuje Dragana Mancea sa Bulevarom kneza Aleksandra Karađorđevića. Plan plus kaže da je izvodljivo ovo što sam ti predložio.
 
U Zemunnu , ne bass nova lokal bahatos sve vise uzima maha, Vlasnici kuca dok su na poslu
cuvaju svoje parking mesto
flasama, kantama, , ciglama, kamenjem, betonskim gredana, daskama,stolicama, ma svim sto im padne pod ruku .... lepota :shok:

Jednostavno kada se vrate kolima s posla , da imaju gde parkirati
a dok su otsutni ne interesuju ih u tom poduzem medjuvremenu nicije potrebe za kracim zadrzavanjem . :twisted:

Zraza takve bahatosti (seljcizma)e sirili se siri i ... za sada ima sporadicnih primera i u okolnim ulicama
a dokle ta pojava ce da se siri , to niko ne znade....
ako predje Savu bice tu dobre tarapane

a evo i malo ,,potkovanja, tj. uslikane te lepote ,
kazem malo jer me mrzelo da slikam celu Oracku ulicu (Malo ispod Zemunskog Muhara) i okolne ulicice jer takvih primera i previsse....
 
Ovo se bar lako resi, izadjes iz auta i pomeris imrpovizovani stubic i parkiras. U ulici Tatar Bogdanova lik je napravio "ogradu" koju je zakacio na zid kuce i onda kad pomeri auto tu ogradu otkljuca i zakljuca pod uglom od 90 stepeni i to ajde da je jedno mesto zauzeo nego tri, cetri mesta. Nemam sad sliku al cu slikati sledeci put kad budem prolazio tuda.
 
Aaahaaa
Pre neki dan isutirao sam par cigala da bih tu se zaustavio na 10 min uz podignute palceve par vozaca koj su bili iza mene
avaj
vec narednog dana zatekao sam kantu ,,jupola ,, 25 kg. napunjenu ko zna scim i kojim ,,g....

Beogradizacija protiv seljacizma nema nikakave sanse.... a kazu da i Zemun ima svoju kulturu koja ocigledno nestaje i polako gubi se .... :(
 
Ovde je problem što su svi oni nepropisno parkirani jer blokiraju trotoar koji je namenjen za kretanje pešaka koji u stotinama ovakvih ulica moraju da idu po kolovozu jer su trotoari zauzeti automobilima.

Pešaci tu rizikuju svoj život jer moraju da idu po kolovozu a saobraćaj se dodatno usporuje.

Za sve ovakve slučajeve treba iscrtati parking duž jedne ivice kolovoza i to je to. Neka dalje vozači protestvuju i traže garaže i to je ok, ali ne smeju da blokiraju trotoare u čitavom gradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=701357#p701357:3vxn8zer je napisao(la):
Biciklistkinja » 22 Jan 2020 19:29[/url]":3vxn8zer]
Pešaci tu rizikuju svoj život jer moraju da idu po kolovozu a saobraćaj se dodatno usporava.
Za sve ovakve slučajeve treba iscrtati parking duž jedne ivice kolovoza i to je to. Neka dalje vozači protestvuju i traže garaže i to je ok, ali ne smeju da blokiraju trotoare u čitavom gradu.
I onda imamo čitav niz jednosmernih ulica i dodatno povećanje usporavanja saobraćaja , kolone vozila i nefunkcionalnost čitavog sistema. Jedino garaže mogu nešto da promene. Ali kada se spomene ljudima da treba da parkiraju vozilo u garaži, ne samo ovde, odmah krene kuknjava kako su garaže preskupe, kako mora da se pešači od garaže do stana... , a ovako imamo ili za džabe ili za dve banke pod prozorom.
 
Jel neko čuo da uvode zelenu zonu i oko Belvila? i zašto zelenu, a ne plavu?
 
Da, zaista, zašto ne plavu kada bi im donela više novca jer zaposleni moraju da parkiraju bar 8 sati.

Možda time hoće da ih nateraju da koriste novi parking.
 
Vesić: Beograd u septembru domaćin velikog skupa Evropske parking asocijacije

Zamenik gradonačelnika Goran Vesić je zajedno sa predsednikom Evropske parking asocijacije Lorensom Banermanom obišao garažu „Obilićev venac”, koja je prošle godine dobila prvu nagradu u kategoriji „Najbolje rekonstruisane garaže” na konkursu ove organizacije.

Vesić je tom prilikom podsetio da je EPA najveća organizacija u Evropi i da obuhvata parkirališta iz više desetina zemalja, te da je „Parking servis” deo tog velikog sistema kao jedino preduzeće iz zemlje van Evropske unije.

Zamenik gradonačelnika je najavio da će se u septembru u Beogradu održati Generalna skupština Evropske parking asocijacije.

– To će biti velika čast i priznanje za naš glavni grad, jer će ljudi iz čitave Evrope koji se bave ovim poslom doći kod nas. Garaža „Obilićev veneac” prva je „zelena” garaža u Evropi i jedna od sedamnaest u svetu. Garaža ima sopstvene solarne panele zahvaljujući kojima se koristi energija Sunca, kao i šest elektropunjača, a ugrađeni su potpuno ekološki materijali – rekao je Vesić, podsećajući da svi koji se ovde parkiraju nadalje mogu besplatno da koriste bicikle.

Vesić je ocenio da su ova garaža, ali i predstojeći kongres, dokazi da držimo korak sa svetom, kao i deo puta za rešavanje problema zagađenja.

Zamenik gradonačelnika je podsetio na to da je garaža izgrađena 2017. godine, te da će ih po uzoru na nju biti još u gradu. On je precizirao da osim ove, i garaža na Zelenom vencu takođe ima elektropunjač, te da će jedna od 43 najavljene ekološke mere biti izgradnja još sedamnaest punjača za elektroautomobile.

– Pripremaju se i dodatne pogodnosti, kao što je besplatno parkiranje za ovu vrstu vozila, kako bi se pospešilo njihovo korišćenje a smanjilo korišćenje vozila na dizel, pogotovo onih sa starim motorima – najavio je Vesić.

On je gostima izrazio zahvalnost, dodajući da ćemo zasigurno biti dobri domaćini skupa, i pozvao ih da Beograd posete i turistički.

Banerman, koji je doputovao u našu prestonicu sa 12 članova Upravnog odbora Evropske parking asocijacije, naveo je da je nagrada koju je ova javna garaža dobila veoma važna za čitavu državu i za sve sugrađane, kako bi razumeli da imaju jedno od odličnih rešenja za parkiranje.

– Na Generalnoj skupštini Evropske parking asocijacije okupiće se predstavnici iz 22 zemlje. Doći će ljudi koji slično razmišljaju i koji će razmeniti ideje o tome kako bi trebalo da izgleda razvoj parkinga u narednom periodu – rekao je Banerman i dodao da smatra da Beograd daje veoma važne inicijative u ovoj oblasti.

Čestitao je Beogradu i poručio da je sada svakako za očekivati da ljudi iz čitavog sveta dođu u posetu, sa željom da vide ovaj objekat.

izvor: studio B
 
Zna li neko zasto su obelezili svako parking mesto u 22. Bloku ispred stambenih zgrada belom crtom i stavili "P" tablu? Da ne uvode zoniranje i tu?
 
И у блоку 21 су исцртали плаву зону, али су возила паркирана по старом колико сам успео да приметим данас.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704093#p704093:1phybil9 je napisao(la):
astrodule » Ned Feb 02, 2020 12:00 am[/url]":1phybil9]Unutar bloka? Ako jeste, to je prvi put da su ušli sa zonom u unutrašnjost nekog bloka na NBG, zar ne?
 
Po meni je potpuno nebulozno zonirati nešto, a ne sve.
Ovo će samo naterati ljude da parkiraju na mestima gde to nije dozvoljeno unutar bloka.
Ja lično bih pre platio mesečnu kartu nego svaki dan strepio da li početi da kažnjavaju unutar bloka.

Najveći problem je što fizički nema dovoljno regularnih parking mesta ni za stanare, a kamoli u radno vreme. To sa sigurnošću mogu da tvrdim za svoj blok kada u nedelju oko 23h tražim parking mesto u svom bloku 3.
 
Meni se mnogo sviđa, recimo, podzemna garaza ispod zgrade u 23. bloku na Novom Beogradu.

Zivot u stanu jeste lisenost nekih uzivanja, da se na terasi na miru popije kafa, da se napravi rostilj u dvoristu i sedne napolju kada je lepo vreme i tome slicno, ali bar da auto bude na sigurnom koliko - toliko. I da dobro zarađujem i imam sredstava da sebi priustim mlad auto, a da nemam garazno mesto, ako zivim u stanu, ne bi ga ni kupovao. Da kupim auto od 15000 evra ili vise, a da ga deca napolju grebu kljucevima i da se nocu na njega naslanjaju pijanci, narkomani i slicni, kao i da bude izlozen konstantno vremenskim uslovima i jos sto sta...To bi bila promasena ili bolje reci, propala investicija. A ako bas hocu dobar auto, morao bi da kupim garazu, ako mi sa stanom vec ne pripada. U slucaju da nemam garazu, mogao bi da imam samo nekog Puntica, koji mi sluzi eto da zavrsi posao i koji i da mu se desi nesto, ne bi bila velika steta.

Parking mesto nije problem samo u centru grada, nego i na NBG postaje veliki problem. Jos uvek ima mesta gde ce u 90% slucajeva, kada god dodjete biti slobodnog za parking i uvek idem tamo, pa ako treba prosetacu malo, bolje nego da pola sata trazim parking mesto negde blize.

Javne garaze, nadzemne ili podzemne graditi gde god se moze, to ce uvek da donosi pare gradu, a ulicna parking mesta sukcesivno ukidati.
 
Zion Williamson":jt8e5s8s je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=704093#p704093 je napisao(la):
astrodule » Ned Feb 02, 2020 12:00 am[/url]":jt8e5s8s]Unutar bloka? Ako jeste, to je prvi put da su ušli sa zonom u unutrašnjost nekog bloka na NBG, zar ne?
Ovo nije zoniranje unutar bloka, bar u 21-om?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ја сам данас видео зониран паркинг иза Мека и Србија шума унутар блока 21.
 
Jedini cilj JPparking servisa je bar 50 miliona evra godisnji prihod (harac) od vlasnika automobila formalno provuceno kroz zoniranje koje navodno pomaze povecanju slobodnih mesta.
Iz skoro dvasdesetogodisnjeg licnog iskustva tvrdim da se problem parkiranja u zoniranom delu grada ne samo da nije reseio, vec je eskalirao povecanjem broja automobila na ulicama i odsustvom izgradnje novih javnih garaza.
Sada je na red stigao Novi Beograd. Napravice par privremenih javnih parkinga na slobodnim gradjevinskim parcelama (pored buduce autobuske stanice..parking u bloku 34 itd) da zamazu oci kako su formirali xy parking mesta, a u medjuvremenu obeleziti-zonirati svako postojece parking mesto u NBG blokovima. Kada prodaju te gradjevinske parcele lete i ti parkinzi a vama ostaje zona...
 
Pored Bloka 21, zonirali su i Blok 22, od 17tog Februara krece naplata, dnevna karta nije predvidjena.
 
Vrh