Stadioni, nažalost, ne služe ničemu. Na njima je nemoguće organizovati koncerte koji su produkcijski ovoliko zahtevni, jer ne postoji ulaz na teren za kamione koji bi dovezli opremu. Evakuacija stadiona, naročito partera, takođe je jako problematična.
Arena je, s druge strane, jako dobro projektovana za organizaciju ovakvih događaja, s tim što su koncerti Ramštajna i Eda Širana koji su ovog leta održani u Beogradu daleko iznad njenih kapaciteta. Letnje turneje muzičara inače se planiraju kao veliki "open air" koncerti na stadionima, sa nekoliko eventualnih nastupa na većim festivalima.
Zanimljivo je npr. da je stadion Tašmajdan jedno od najpopularnijih mesta za letnje koncerte manjeg kapaciteta, ali da je na njemu nemoguće organizovati koncert, a da se ne prekrše maksimalni dozvoljeni nivoi buke, zbog čega organizatori za svaku svirku u troškove unapred uračunaju troškove kazne za prekoračenje buke. Verujem da je na Ušću slično.
Koncerti na Ušću možda i ne bi bili toliki problem, da se ne dešava višemesečna uzurpacija parkovskog prostora. Dobar primer kako se pravila primenjuju u uređenim društvima je spektakularni koncert Brusa Springstina u Hajd parku u Londonu. Ko voli i prati "Bossa" zna da on baš ume da oduži svoje svirke. Nadležni su ipak u 23h jednostavno isključili struju kako bi mu dali do znanja da je kraj. Koncerti moraju da se završe do 23h - kako se ne bi remetio javni red i mir, i kako bi svi radni ljudi stigli da uhvate poslednji metro do gajbe
Verujem da će izgradnjom Prirodnjačkog muzeja i Nacionalnog stadiona, Ušće prestati da bude atraktivno mesto za organizaciju koncerata. Deluje i da će se famozni Beer fest sve više komercijalizovati iz godine u godinu, tako da ljudima više neće ni biti važno da li je blizu centra ili ne.