Šta je novo?

Park kod Ušća i Park prijateljstva "Oaza Novog Beograda"

Ne smeta ni meni kao nekome sa NBG Rammstein jer je to dve noći i završe kulturno u 23h. Smeta Beer Fest i neki Folk Fest koji traju 5 dana i gde tandrču neki pijanci do 4 ujutru a sutra radni dan. Ne može radni čovek da spava, bebe, stariji, itd.
Ako za svirkom čeznu ovi iz centra, preselite evente na Vračarski plato pa nek tandrču otmenoj gospodi tamo 😀
Sa druge strane i Hajd park ima koncerte, slažem se sa prethodnicima da me više brine unistavanje prirodnog diverziteta (ne trave, izraste brzo) nego buka. Najgori je bio neki festival na Ratnom ostrvu, mučene divlje svinje preplivavale od straha. Ko zna i koliko ptica pobeglo.
 
444501183_872261541597877_5581285060380317423_n.jpg

 
Ja zaista ne mogu da razumem taj nivo sebičluka, gluposti, nesvesnosti okruženja i drugih.

viber_image_2024-06-15_15-00-40-200.jpg


Na prvi pogled, ništa čudno, neki momci imaju trening i tu se istežu, pripremaju (verovatno) za neko trčanje.

Za to vreme, ja dotrčavam sa jedne strane (sa leve strane), a desno momak trči sprint sa desne. Ovi momci se grupno istežu, celom širinom staze i uopšte ne kapiraju da smetaju nama. Ja sam prvo protrčao kroz njih, a momak sprinter ih je malo kasnije zaobišao po travi.

Imaš travu pa se isteži tu pored, zar si toliko GLUP.

Naravno, češći je primer da neka grupa ima neki trening (neke sprintove na kratkom delu staze), ali vođa treninga uvek opomene vežbače da se pomere ako neki trkač nailazi.

Takođe se i neke školice sporta često održavaju na ovoj stazi, ali oni postave rekvizite samo na jednoj polovini staze i takođe opominju klince da se sklone ako su se zaneli i zauzeli celu širine staze.

Pre mi se dešavalo i da neke trkačke grupe trče celom širinom staze i uopšte ne planiraju da se "suze" ako im trkač dolazi u susret, ali njima nikada nisam ustuknuo i slatko sam ih gledao kako se sudaraju jer moraju da se prestroje jer im ja stojim na putu.

Realnost je takva da realno ima mesta za uporedo trčanje 3 trkača, tako da grupe nisu problem ako idu 2 po 2, ali oni vole da pričaju ili da zauzmu celu širinu, pa ih često bude 3 po 3.
 
Ja zaista ne mogu da razumem taj nivo sebičluka, gluposti, nesvesnosti okruženja i drugih.
To što si naveo je tačan opis ovog turbo-ego vremena u kome živimo. Čovek sebe obožava, on je svoj sopstveni superheroj, šta god da radi on je u misiji, da ostvari i ispuni sebe, tu i sada. Sve socijalne antene su odavno polomljene, jer su postale suvišne. I to nam je sada tako, kolega. 😐
 
ja iskreno mislim da treba da se odradi jos jedna staza ali pesacka. ja ne setam ovom stazom jer i sam trcim pa me smara kada moram da zaobilazim babe, kucice, zmajeve

a setnja onim kejom je dosadna u odnosu na sam unutrasnjost parka
 
Verovatno.
Više puta sam tražio da se stave obaveštenja od kada do kada deo parka neće biti dostupan kada je neko dešavanje.

Ipak mnogi koriste staze za treniranje.
 
Za Beer fest 20-23 juna?​
Koji ionako nije više ono što je bio od kako su ga privatizovali i počeli sa naplatom ulaza. Dosta više ljudi vidim van ograđenog prostora, nego dok je bilo bez naplate ulaza. Pre sumaltene samo kučkari bili tu na kratko, a danas viđam ljude koji prostru krpu i sede, kao da su na pikniku.​
 
Та традиција одузимања парка читаве месеце треба да се прекине. Срамота.
 
Vrh