Šta je novo?

Park kod Ušća i Park prijateljstva "Oaza Novog Beograda"

Qc3EUrs.jpg

PcO5y0M.jpg

6dLx1n4.jpg

JexS5Zi.jpg
 
Jarbol. Nacionalni stadion. Pljacka.
U isto vreme raspad infrastukture.
Slika nas i nase bede.

Najvecu sramotu snosi tzv obrazovana elita, ciji se jedini zivotni cilj svodi na ritualna putovanja u inostranstvu i price po kaficima o svojim dozivljajima.
 
Evo jednog obrazovnog videa snimljenog na kružnom delu trkačke staze u delu između MSU i Brankovog mosta

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qVTGER1Bgqc[/youtube]

A evo i par slika sa staze od sinoć
2adb183bdc5444cc92c513f2a7ca7322.jpg
dfe466ad2bcf1af5eee10a8020a0c075.jpg
 
Juče sam malo više posmatrao ovo novo drveće i ovo na prethodnoj slici je izuzetak. Naime, mladice su uglavnom stavljene uz bici i trkačku stazu sa desne strane (gledajući gornju sliku), tj SEVERNO od staza, a sve bandere su sa leve strane, tj, JUŽNO.

Očigledno neko nije razmišljao o funkciji hlada. Znači, trebalo je da sve bandere budu sa severne strane, a drvoredi prvenstveno sa južne strane.
 
Pogledajte prilog 1
Zgrada C.K.K.P.J., Beograd; natječajni projekt Fotografija makete, vizura 1
Metapodaci
Title
Zgrada C.K.K.P.J., Beograd; natječajni projekt
Author
Turina, Vladimir
Co-author
Nikšić, Radovan (1920-1987)
Publisher
1947.
Vrijeme nastanka od
1947
Technique
kaširana fotografija
Collection
Arhivski fond - Vladimir Turina
Subject-topical term
Arhitektura: projektiranje


Jedan od deset ex aequo otkupa

https://dizbi.hazu.hr/a/?pr=i&id=11330
 
Kamere ne pomažu. Ovaj info panel je udaren i izvaljen, a stoji odmah ispod kamere.

info panel dunav.jpg


Tj, kamere bi pomogle kada bi Policija sada lepo pregledala sve snimke, malo se angažovala na terenu, a ne samo da patroliraju u džipovima ili sede po kancelarijama
 
Слике су од данас. :mrgreen:
Улица Ушће је добила пуно младих стабала.
5tg5GCi.jpg

Искривила се даска на клупи...
Мислим да су многе клупе зреле за малу рестаурацију. Неке даске се климају и дрво пуца, па је потребно премазати.
qdrrapd.jpg
 
Ove klupe su najveće zlo od svuh klupa jer su potpuno neudobne za naslanjanje, a potrošeno je drveta od kojeg bi mogle da se naprave 3 normalne klupe umesto jedne fensi i nefunkcionalne klupe. Baš me zanima cena ove jedne klupe?
 
Očigledno je problem u kvalitetu dasaka. Da li nisu osušene kako treba, ili je neko drvo koje nije prikladno za ovu svrhu ili u startu nisu zaštitili kako treba?

Imamo stare klupe sa mnogo tanjim daskama koje se uopšte ne krive za razliku od ovih masivnih.

O neudobnosti i praktičnosti smo već dosta rekli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=719700#p719700:1xusibp0 je napisao(la):
Biciklistkinja » Ned Mar 22, 2020 11:20 am[/url]":1xusibp0]Ove klupe su najveće zlo od svuh klupa jer su potpuno neudobne za naslanjanje, a potrošeno je drveta od kojeg bi mogle da se naprave 3 normalne klupe umesto jedne fensi i nefunkcionalne klupe. Baš me zanima cena ove jedne klupe?

Mnogo si dramaticna i konstantno negativna do granica zluradosti i destruktivnog cinizma za svaku temu i gde je mesto i gde nije. Svaki put kad naidjem na tvoj komentar dobijam blagi napad mucnine i moj je dan u toliko losiji. Budi objektivna i realna, bez drame i "click bait" tipa "najvece zlo" i mislim da ce te ljudi daleko vise postovati a da ces ovom forumu doprineti sa svrsishodnim komentarima za razliku od ove verbalne povracke koju, na moju zalost, citam svaki dan.

Ovo je moj akumuliran gnev prema tvom doprinosu, ne odnosi se samo na ovaj post.
 
Ne znam za ostale postove, ali za ovaj je apsolutno u pravu.

Niski nasloni, na pogrešnom mestu, potpuno neobrađene ivice i sedalnog dela i naslona (posle par meseci su ih malo obradili), krivljenje, pucanje. Totalni promašaj i primer dizajnera koji nikada nije seo na svoju klupu i koga baš briga za funkcionalnost i koji ne zna ništa o ergonomiji.
 
astrodule":68o8d7ba je napisao(la):
Ne znam za ostale postove, ali za ovaj je apsolutno u pravu.

Niski nasloni, na pogrešnom mestu, potpuno neobrađene ivice i sedalnog dela i naslona (posle par meseci su ih malo obradili), krivljenje, pucanje. Totalni promašaj i primer dizajnera koji nikada nije seo na svoju klupu i koga baš briga za funkcionalnost i koji ne zna ništa o ergonomiji.
+10000
Mnogo bolje klupe nove u Lazaro Kardenasa, jedna od retkih stvari koje su dobre

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Na ulazima u park iz Bulevara Nikole Tesle su postavljene žute trake.
Ako dolaziš od Juge i uz Dunav, nema nikakvih zabrana, osim onih standardnih traka na spravama i dečijim rekvizitima.
 
Moji postovi su realni, a problem je u tome što se većina stvari u gradu radi pogrešno i iz čistog interesa što botove od 30 komentara boli čim su pročitali sve moje i analizirali. Ja nisam u tom fazonu i ne analiziram tuđe komentare. Za cenu jedne ove fensi i neupotrebljive klupe od masovnog drveta koja se samo posle godinu dana raspada moglo se postaviti 3 drugačije klupe čime bi učinci koji klupa treba da ima na čoveka bili mnogo veći od klupe koja se izvitoperila.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720417#p720417:aq8s8k0c je napisao(la):
Biciklistkinja » Uto Mar 24, 2020 8:17 pm[/url]":aq8s8k0c]Moji postovi su realni, a problem je u tome što se većina stvari u gradu radi pogrešno i iz čistog interesa što botove od 30 komentara boli čim su pročitali sve moje i analizirali. Ja nisam u tom fazonu i ne analiziram tuđe komentare. Za cenu jedne ove fensi i neupotrebljive klupe od masovnog drveta koja se samo posle godinu dana raspada moglo se postaviti 3 drugačije klupe čime bi učinci koji klupa treba da ima na čoveka bili mnogo veći od klupe koja se izvitoperila.

Registrovan sam clan ovog foruma od 12.04.2017 a pasivan sam korisnik bio i godinama pre. Postujem samo kada imam da sa necim konkretnim doprinesem temi. Nazivati me botom jer smatram da aktivno unizavas kvalitet svake debate i ovog foruma uopste, vise govori o tvojim intelektualnim kapacitetima, nego sto vredja mene.

Tvoje konstatacije su na nivou deteta u osnovnoj skoli. Tvoje rezonovanje i vokabular takodje. Tvoja frustracija i cinizam su kancer. "Virtue Signaling" je tvoj modus operandi. Ucinila bi uslugu svima kada bi prestala da nas zamaras sa svojim plitkim stavovima i razmisljanjima.
 
Za ostalo ne znam, ali za klupe je 100% u pravu ... zesce su s**nje, i nisam seo na neudobniju u zivotu.
Principijelno nemam nameru da stajem ni na ciju stranu, ali zarad istine, argumentovano je obrazlozila svoj stav, malom visinom naslona, i neracionalnim utroskom materijala u poredjenju sa niskim nivoom komfora u finalnoj izradi, sto je po meni sasvim dovoljno i na nivou rasprave ovog foruma.
Pod pretpsotavkom da nemas skriveni motiv, i da si samo iziritiran na licnom nivou ovim clanom foruma, dao bih pre tebi savet da malo civilizovanije i uctivije pokazes svoje negodovanje, pre nego nazivas nekog kancerom. Meni je npr. to malo ispod nivoa...

Sve najbolje
 
Из архиве, нисам дуго чекао аутобус овде, да ли је просечна слика ишта другачија?

опушци2.jpg

опушци1.jpg
 
Danas sam prošao tuda, isto izgleda, samo što su bare nešto manje. Verujem da je posle kiše slika identična.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720895#p720895:za8r9nxn je napisao(la):
Bukira » Чет Мар 26, 2020 4:20 pm[/url]":za8r9nxn]Danas sam prošao tuda, isto izgleda, samo što su bare nešto manje. Verujem da je posle kiše slika identična.
За решавање тог проблема је потребан минимум ресурса да се наспе односно санира тај део, посади још неко дрво и поставе (рецимо) две канте за опушке.

Укупна вредност инвестиције - до 200 евра.

:bash:
 
Ljudi, ja sam slao mnogima da se to sanira, ali najbolji mi je bio odgovor da je sve po standardu i da tu ništa ne treba da se menja.

Treba betonirati tu stanicu osim pojasa oko drveta. Jednostavno, tu nema dovoljno mesta za ljude.

Ali zato sledeća stanica sa mnogo manje ljudi je onakva kakva treba ova da bude - sve je asfalt osim oko drveta.
 
Ima behaton ploča koje su skinute sa raznih mesta.
Ima klupi i kanti po magacinima zelenila i čistoće.
Potrebno je samo da neko zasuče rukave i jednu od najprometnijih stanica upristoji.
 
Tu redovno kola od trafike prave blato voze po zelenilu kao i kod stajalista 6 kaplara u smeruka opstini nbg
Popunjavanje zemljom trava i ogradica od profila u obliku cirilicnog p po knjizi standarda sve ukupno mozda 1000€
 
Vrh