Треба схватити да је Ушће у досадашњем облику урбанистички промашај као последица лењир урбанизма атинске повеље. 88 хектара "парка" намењених за коришћење од стране 200 000 грађана Новог Београда који га не користе јер сваки блок има сопствени парк и сопствено зеленило те нема никакве потребе да становништво иде наменски у парк који је још и физички одвојен од стамбеног фонда установама јавне намене. Узевши у обзир растер блокова НБГ-а, до тог парка мора да се иде колима или јавним превозом, парадокса ли ... зашто би то ико радио?
Да нема тих омрзнутих сплавова, тек не би било никога. Сплавови су и једини живот који ти прешироки и лоше осмишљени кејеви и паркови и имају. Они су природна последица лошег урбанизма који је пројектован да изгледа лепо из авиона али не служи обичном човеку и његовим потребама. Што би рекао један наш старији колега: "Деценијама се прича како Београд треба да сиђе на реке, али се превиђа да је у чекању тог силаска, он сам, стихијски сишао на њих - у виду сплавова, сојеница, страћара, клубова, ресторана ..." И човек је у праву, потпуно.
Ушће са једне стране није парк, јер нема никакав садржај нити уређеност парка, а са друге стране није ни зелена површина о којој прича Глас природе. Не, он нема никаквих додирних тачака са Бањичком шумом, Миљаковачком шумом, ВРО, Звездарском шумом ... Ушће није ни шума да се у њој доживи нека природа у свом природном облику.
Ушће је запуштена зелена површина. Или ћемо од њега покушати направити парк, или га пошумити и направити праву шуму. Иако је ово уређење смислена идеја, ја лично сумњам да ће тај пар и на тај начин драстичније оживети - збг своје позиције у односу на стамбено ткиво.