Šta je novo?

Park Apartmani Kalemegdan - [ Stambeni objekat ]

Изгледа да је Пера Матић напокон набавио паре за наставак својих пројеката. Јутрос су настављени радови и на Три листа дувана. Драго ми је због тога.
 
Gde su ga postavili, u Tadeuša Košćuška ili u cara Uroša?
 
Kalemegdan apartmani se grade punom parom!

2vce4x1.jpg


2q0ltgl.jpg


11vpe7s.jpg
:cool:
 
MPC Properties (odnosno Balkans Real Estate) se, posle duze pauze, izgleda polako vraca u igru. Na sajtovima za zaposljavanje su vec postavili oglase u kojima traze nove ljude, ucestvovace na MIPIM sajmu u Kanu u novembru, a juce su lansirali i novi redizajnirani sajt (samo u engleskoj verziji). Evo sta kazu za "Kalemegdan Park Apartmane":

Kalemegdan Park

Kalemegdan Park is a high end residential project located in a unique part of old town Belgrade. The site is located right across Belgrade’s landmark Kalemegdan park, and within a 3min walking distance from Belgrade’s main pedestrian street, Knez Mihajlova. The property will represent a unique blend of quiet serenity, amazing park views, and urban living.

The property will entail 5,000m2 of top quality residential space, 80 parking spaces in the underground garage, as well as 400m2 of ground floor retail. The project is scheduled for completion by the end of 2012

Izvor MPC Properties

Aj' da vidimo i to cudo...
 
Znam da je ovo gradilište mrtvo i da se ništa ne dešava, ali moram i na ovoj temi da podelim iznenađenje koje sam doživeo čitajući Direktorovu temu o Salonu arhitekture.

Među dosta sjajnih slika sa Salona koje je Direktor ekskluzivno podelio sa nama, našla se i ova:



Odmah sam se bacio na google i jedino što sam našao je vest na portalu designed.rs da je ovaj projekat jedan od nagrađenih na Salonu, uz gotovo istu fotku kao Direktorovu:

3975---tadeusa-kosc..jpg


Na sajtu MPC-a stoji i dalje stari render, ali ima jedan bitan detalj. U opisu projekta stoji da će zgrada imati 5.000 kvadrata, dok je prvobitan projekat, makar prema vesti sa Beobuilda iz 2008. godine, trebalo da ima 12.000 kvadrata. Tako da je jasno da je projekat u najmanju ruku izmenjen, ako ne i totalno promenjen.

Novo rešenje je svakako modernije, ali još ne mogu da se naviknem na tako radikalnu promenu. Staro rešenje je bilo baš konzervativno, malko kič, ali nekako se stapalo u postojeći ambijent.
 
Ajoooj, nece valjda ovo da zameni onaj originalni projekat?! Sta se to u zadnje vreme desava u ovom gradu, sve promasaj do promasaja i kic do kica. Kako ovo moze da se bolje uklopi od prvobitnog rendera, i slepcu bode oci! Sigurno je opet neko nekom tutnuo susku, ako prodje bice jasno ko dan.
 
Ovaj novi render zgrade uopste ne deluje kao da se radi o nekoj elitnoj zgradi. Potpuno prosecno za ovakvu znacajnu lokaciju.
 
Homer Jay kud nam to pokazah, sad se nerviram :bash:

Hocemo ovo!
slika6-full.jpg
 
E ljudi, nemojte vi da se salite sa tim slikama. Ja rekoh, to neko zabrljao sliku, kad ono… zgrada dobila ospice i to sa plocicama za kupatilo. Nemojte molim vas da ovo nazivate moderno samo zato sto je neko umislio iz stosa i bukvalnosti da stavi pixels po zgradi. Valjda nece? Nece valjda ne samo tu, nego bilo gde drugde? Pa i bez tih ospica, samo da je belo, opet ispod proseka zgrada, najobicnija.
 
Grdobina :bash: :bash: :bash:

Mada, ako je suditi po finansijskoj sposobnosti investitora, ovo ne bi trebalo baš shvatati preozbiljno.
 
Искрено ми је драго да је МПЦ пропао, јер онакав првобитни неокич је срамота изградити поред Калемегдана.

А ова замена изгледа као да је неко пролетео колима кроз каљугу и сву је испрскао. Очигледно неки порив из завичаја онога ко је смислио овакву фасаду....
 
Pa dosta je bilo krmacica koje se foliraju da su dame! Najzad jedna prava koja vristi (pardon, NJISTI) iz daljine: "ja sam jedna prava, u blato uvaljana, svinja!" A i nacin na koji se "zatvara" ovaj blok je u najboljoj tradiciji tranzicionog krmacizma. Maestralno.

Za originalni "faux" starinski tretman fasade mi nedostaje odgovarajuci emotikon. Jedino sto u originalnom projektu mogu da pohvalim je relativna uzdrzanost od uguravanja volumena koji tu ne ide i to da nisu isli na neku glupu kocketinu koju bi tu udenuli kao kost u grlo. Nisu bas alavi na prostor/volumen kao oni u Rajicevoj, mada ni ovde malo kresanja ne bi bilo na odmet. Ja bi tu formu jos malo vise razbio i udario nekakvu ultra-cistu i ultra-modernu fasadu, odnosno fasade, pri cemu se ne bih oslanjao iskljucivo na staklo. Ima toliko lepih materijala sa kojima bi se tu moglo ici ili bar kombinovati, ukljucujuci i mnogima omiljenu "rdju" :p
 
Kao da su hteli dole iz Cvijiceve da prenesu duh onog soc-komunistickog neinspirativnog zatupljivackog sivila ili detalj iz neke obliznje tranzicione palanke. :) Ako se bavis arhitekturom valjda je logicno da posedujes osnovni smisao za estetiku, a ovo je bez reci! :grand: Kombinacija kamen staklo bi ovde dobro dosla, to mi prvo palo na pamet, u svakom slucaju sve samo ne ovo.
 
Vrh