Šta je novo?

Paralelni Beograd

Drakche":1c3v23wz je napisao(la):
Hajde malo ja. Karadjordjeva.
Na ovom mestu se nalazi ona automehanicarska, ako se ne varam. Kada bi se ona uklonila ......


Zapravo, tu se "od uvek" nalazila gvožđara, velika prodavnica metalnih profila, cevi, traka, šrafovske i sl. robe.
Sada je drži drugi vlasnik, ali Karađorđeva je jako dugo poznata kao mesto gde se odlazi u kupovinu ovakve robe.

Mesto je idealno za jedan reprezentativan objekat, površina je povelika...
 
zexland":1qontt67 je napisao(la):
Evo jednog razmisljanja na temu NBGD blokova i sakralnih objekata, tj. uklapanja u neke prostore koji su logicniji...crkva u Bloku 32, na novoj poziciji - Blok 30 :) pogledajte kako se lepo uklapa...intimnije i ususkanije mesto, za razliku od onog nacetog bloka...

Daleko bolje nego postojece lokacije ali grehota trositi zemljiste na Novom Beogradu za crkve kada ima boljih nacina,

evo sta moja logika kaze :)

Crkva u bloku 32 na trzni centar, ako moze stadion moze i crkva :D

100_crkva-blok-32.png


A u bloku 31 na soliter :lol:

100_crkva-blok-31.png
 
Drakche, skroz super razmisljanje :) tajne beogradskih dvorista :D + mural :)

Zidar, nasmejao si me slatko :laugh:

A sada...premijera : TT Terazijska terasa sa zelenim prodorom do Picin parka + B1 objekat + poplocane Terazije :)

r26s61.jpg


8)
 
Vaistinu zarazan ovaj Bing :p :

All inclusive crkveni kompleks na najposecenijoj lokaciji u gradu!

Za razliku od kolega preko bare ovi nasi popovi imaju veoma slab osecaj za marketing :D

100_crkva-usce.png
 
Stvarno treba povezati Terazije zelenilom do Ekonomskog fakulteta, makar i da se ne poplocaju Terazije u prvo vreme.

Samo Zex ja bi ovde nekako drugacije probao da resim prelaze preko Narodnog fronta i Gavrila Principa, da li podzemno ili kako vec ne znam ni ja...
 
@ zidar: Jao jao jao :laugh: potrosacko-religijsko-marketinsko drustvo - slika i prilika :) ps: ima kod Soluna jedan mega shoping mall - Cosmo, sa crkvom u okviru kompleksa :)

EDIT: Nasao sam :) kod autoputa ka Halkidikiju :)

20zpwr9.jpg


Kartografe, sa'cu da okacim i tu verziju :)
 
i tu bi super legla jedna uspinjaca, od ekonomskog faksa do terazija :kk:
 
zexland":3ownmlla je napisao(la):
Evo je TT sa podvoznjacima za kolski saobracaj :)

29f9rmo.jpg

Ovo bi bilo extra, nadam se samo da ce napraviti nove zgrade u istom stilu kao B2 a ne da bude neko sarenilo.
 
Nisam upucen koliko bi ovo zadovoljstvo kostalo, ali svakako mislim da nekad u buducnosti vredi ovo uraditi, 2 bloka trosnih kuca, cini mi se bez nekog arhitektonskog znacaja, i 2 podvoznjaka, a dobili bi park sa kojim bi beograd mogao da stane rame uz rame parizu i rimu.
 
e to je to... malo si pretero sa zelenilom, daj malo potocica nekih da suste niz padinu :)
 
zexland":3skldllz je napisao(la):
Ovo bi definitivno bila beogradska verzija Luksemburskog parka u Parizu :) ubacicu i uspinjace :)

Mislis Montmartr-a?
Luksemburg je ravan park i nema uspinjacu.
 
Pa dobro moze i Montmartre, ali sam mislio na onaj uzani izduzeni deo Jardin du Luxembourga...

@ Dusan - Postoji 5 stambenih zgrada P+3,P+4, i TC, koji bi morale da se sruse, aostalo su sve udzerice koje stvarno ne vredi popravljati, lakse je i jeftinije je srusiti ih i dobiti ovaj fantasticna prodor za dusu i telo :) + nove lepe zgrade koje bi pratile novi park sa obe strane...nemam pojma koliko ljudi tu sada zivi, ali kada bi se radila eksproprijacija zemljista i kuca, sigurno bi bar jedno 40tak objekta moralo da se ukloni, znaci oko 120-150 stanova da kazemo bi moralo da se pravi za raseljavanje (sve je gruba neprecizna procena) :)

@ Kartograf - stavicemo i potocice :)

Evo i brzog prikaza...

234d9k.jpg
 
zexland":8luniyhi je napisao(la):
Drakche, skroz super razmisljanje :) tajne beogradskih dvorista :D + mural :)

Zidar, nasmejao si me slatko :laugh:

A sada...premijera : TT Terazijska terasa sa zelenim prodorom do Picin parka + B1 objekat + poplocane Terazije :)

r26s61.jpg


8)

Fali ti još jedan drvored po sred terazijske štrafte.
 
Dvorista treba urediti ali blok teba zatvoriti adekavatnom zgradom mislim da je ta zgrada stradalu u bombardovanju kao i mnoge u okolini
 
Zex, svaka cast....
Samo ja bih ovaj prvi segment (samu Terazijsku terasu) uredio vise kao neki plato/trg.. a ovi dole neka budu parkovskog karaktera...

Ovakav projekat bi preporodio centar Beograda + revitalizovana Savamala dole. Zar bi ovako nesto zaista bilo toliki zalogaj za Beograd...

Grad bi mogao da ispita vlasnicke odnose na ovim parcelama za rusenje, i organizuje neku vrstu privatno-javnog projekta.. Da pozove i poveze investitore i nekim posebnim uslovima ih motivise da tu izgrade zgrade strogo prema planu...
 
Hvala Rasci :)

Evo upravo citam i na SSC-u temu o pracenju gradilista, pa sam primetio da se pominju ove stvari :) (ostavicu link tamo, pa ko zeli moze da nam se pridruzi :) ).

Inace i ja sam za vece povrsine platoa, ali mi je ovako bilo lakse da docaram sam zeleni proboj :) malo sam preterao sa zelenilom :D
 
zexland":3cd0y1rk je napisao(la):
Evo i brzog prikaza...

234d9k.jpg

hmm, zAr ne mislis da bi bila steta srusiti neke od starih zgrada koje se nalaze na ovoj povrsini? (na uglu kr. natalije i kamenucke np.) Mislim, ako je za mnogo lepsu stvar ok, ali mi je ipak nekako zao, BG je imao vec previse takvih rusenja.
Mozda bi barem frontalne fasade mogle nekako da se rastave, pa opet sastave na nekom drugom mestu...(?) Meni je sama gola cigla starija od 100 godina nekako vredna :mrgreen:

Nisam nikada bio preodusevljen "B2" zgradom, ali sada kada gledam ovo resenje sve sam ubedjeniji da takav park do Savamale mora da postoji. Da te potsetim da posle picinog parka dolazi sadasnja autobuska, Bristol park i deo BA, tako da park ima dobrih izgleda da se nastavi sve do reke. :)
 
Zeks terazije su odlicne + pusti vodu iz temelja moskve preko terase do karadjordejve .Ovo je odlicno mozes li da prebacis postove u temu o teraziskoj terasi da sve bude na jednom mjestu
 
Drakche":1hm2v5xm je napisao(la):
zexland":1hm2v5xm je napisao(la):
Evo i brzog prikaza...

234d9k.jpg

hmm, zAr ne mislis da bi bila steta srusiti neke od starih zgrada koje se nalaze na ovoj povrsini? (na uglu kr. natalije i kamenucke np.) Mislim, ako je za mnogo lepsu stvar ok, ali mi je ipak nekako zao, BG je imao vec previse takvih rusenja.
Mozda bi barem frontalne fasade mogle nekako da se rastave, pa opet sastave na nekom drugom mestu...(?) Meni je sama gola cigla starija od 100 godina nekako vredna :mrgreen:

Nisam nikada bio preodusevljen "B2" zgradom, ali sada kada gledam ovo resenje sve sam ubedjeniji da takav park do Savamale mora da postoji. Da te potsetim da posle picinog parka dolazi sadasnja autobuska, Bristol park i deo BA, tako da park ima dobrih izgleda da se nastavi sve do reke. :)

Dragce, i meni je zao veruj mi. Ako si pratio forum SSC, mozes videti da nas ima jako puno koji volimo stari Beograd i njegova zdanja kojih vise nema, nekada moramo i da se oprostimo od neceg starog ali zarad nekih novih i boljih resenja na duze staze :)

Recimo par ovih vecih zdanja bi mogla da se izgrade ponovo pored parka u nizu, pa bi tako i ocuvali deo tog dela starog Beograda :) ali vidis recimo i po samim blokovima, da se tu decenijama nije nista novo gradilo (sem onog nesretnog TC-a), sto znaci da definitivno plan za TT i dalje zivi, i to sa kraja 30tih :)

Ne znam da li si pratio ranije teme za TT, ali ovde mozes da vidis puno stvari oko kojih smo razgovarali u temi o TT :)

viewtopic.php?f=8&t=218&start=25

@ direktor - prebacujem :)
 
овде има свега пар објеката вредних чувања, остало све може да се руши. и што каже зекс, могу да буду померново изграђени поред парка
 
Vrh