Šta je novo?

Parada ponosa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23/09/2009 19:49
Sramno čojstvo
DRUŠTVOSLOVLJE
Autor: Aleksej Kišjuhas
Kao i uvek, dobro je početi od Marksa. „Moderna državna vlast samo je odbor koji upravlja opštim poslovima cele buržoaske klase“, napisali su Marks i Engels među prvim stranicama „Komunističkog manifesta“ (1848). Ovaj „odbor“ Maks Veber je nešto kasnije vešto nazvao zasebnom, političkom klasom. Dakle, država je tek instrument u rukama političke klase.

I to je ono što je slučaj oko Parade ponosa najbolje demonstrirao, kada se demonstranti već nisu smeli pojaviti na ulicama Beograda. Većina profesionalnih i amaterskih komentatora olako je ocenila otkazivanje parade kao kapitulaciju države i njenih organa i organela u nedelju, 20. septembra. Međutim, bliži, „sociološkiji“ i, otud, subverzivniji pogled po dobrom pravilu (raz)otkriva nešto neočigledno. Ovo nije bila kapitulacija, već pobeda države. Kako sad to? Tako što je država, kao instrument u rukama vladajuće političke klase, uspela da podredi ceo događaj sopstvenim interesima. Taj interes je, naravno, o(p)stanak na vlasti. U nedelju, gejevi i lezbejke nisu „paradirali“, a i par batinaša se nakratko našlo iza rešetaka. Za prosečnog glasača u Srbiji, koji na ulici ne želi da vidi ni homoseksualce ni nasilnike - ovo je, zapravo, najbolji epilog. Nažalost.

Država Srbija nije bila tako nemoćna kada je dotičnu posetio Džozef Bajden, potpredsednik Sjedinjenih Američkih Država. Veoma brzo i efikasno je zatvoren centar grada i uhapšeni su subverzivci poput anarhiste i, uzgred, prijatelja autora ovih redova, Ratibora Trivunca. Ovaj put, pripadnici vladajuće političke klase su svoj interes videli u nečem drugom. Dakle, država u nedelju zaista nije pokazala junaštvo. Umesto toga, ona je pokazala čojstvo. Zaštitila je desne ekstremiste i neofašiste od same sebe. I u tome je, naravno, problem.

Interes vladajuće političke klase oslikan u sramnom ponašanju države u nedelju može biti dvojak. Prvo, i jednostavnije, država nije želela da mlati „svoje momke“. Stavljanje navodno neformalnih desničarskih grupa iznad zakona može značiti jedino da su njihovi pripadnici tek vojnici ili prašinari u službi političke klase koja vlada državom. Ovo znači da građani koji žele prijaviti neki javni skup komotno ovo mogu učiniti u prostorijama „Dveri srpskih“ ili „Obraza“, ako sa sobom ponesu ličnu kartu i lepo ih zamole. Kada država napismeno (Rešenje broj 8988/09-20) prizna da nije u stanju da garantuje bezbednost grupi od 500 ljudi u centru Beograda u nedeljno popodne, ta(kva) država ne treba da postoji. Grozan ukus u ustima ostavlja činjenica da je država sa ponosnom i hrabrom antifašističkom tradicijom odustala od udarca na fašistički način ponašanja. Međutim, malo je država koje potpišu kapitulaciju a da u njima barem ne padne vlada. I zato je priča nešto komplikovanija.

Iz tih razloga, istinski interes vladajuće političke klase je nešto drugo od neoštećenih noseva i rebara nekolicine sopstvenih vojnika u uniformama navijača i ekstremnih desničara. Politička klasa u Srbiji nezgodaciju nazvanu glasovima ne očekuje ni od ekstremne desnice, a ni od aktivističke gej scene. Ona se ovakvim ponašanjem udvara svim onim mnogobrojnim „finim ljudima“ koji takođe ne odobravaju zahteve homoseksualaca, ni njihovu šetnju glavnim gradom. I, šetnje ili parade nije ni bilo. Onima koji, u grozno najboljem slučaju, smatraju da je sve to sa (homo)seksualnošću stvar ograđivanja u granice četiri zida. Međutim, isti ti „fini ljudi“ ne odobravaju ni huliganizam i nasilje kod mladih. Najčešće, jer jednog takvog mladog huligana, kada nije na utakmici, imaju i za svojim stolom i unutar sopstvena četiri porodična zida. I baš i ne znaju šta će s njim. Za većinu ljudi, ovakva kulminacija i svršetak celog slučaja oko Parade ponosa, zapravo je najbolje rešenje: zli gejevi i lezbejke nisu paradirali, a par zlih huligana je videlo unutrašnjost marice. Prema mnogima, država se u svojoj sramno netalasajućoj blagosti ponela sasvim ispravno. A to je stav koji glasovima hrani vladajuću klasu.

Osim izvojevane pobede u vidu ostvarivanja interesa vladajuće političke klase i nesvesnog aplauza Marksovoj i Engelsovoj teoriji države, slučaj Parade ponosa bio je i najbolji indikator o karakteru države Srbije kao autokratske. Istog dana kada Parada ponosa nije održana, država je bez javnog revolta uspela da zabrani sva okupljanja građana. I zato je umesto junaštva demonstrirala navedeno čojstvo, sramno braneći desne ekstremiste od same sebe. Svaka politička klasa doslovno mašta ili živi za situaciju u kojoj će moći da tako lako progura zabranu javnih okupljanja u centru glavnog grada. Dok osnovno licemerje i opasnost leže u tome što je ta ista politička klasa na vlast došla upravo tim putem.
Izvor: Danas
Link: http://www.danas.rs/vesti/dijalog/sramno_cojstvo.46.html?news_id=172523
 
http://www.blic.rs/beograd.php?id=112822


Nakon što je na sajtu skejt kluba „Kobaz“ osvanuo poziv na linč učesnika „parade ponosa“, opština Novi Beograd je rešila da prekine svaku saradnju sa ovim klubom čija je takmičenja do sada sponzorisala i čijoj školi je davala besplatan poligon za vežbanje.

WE'RE GONNA HAVE WE'RE GONNA HAVE A GOOD DAY
AND ALL MY HOMIES GONNA RIDE TODAY
AND ALL THESE MOMMIES LOOK FLY TODAY
AND ALL WE WANT DO IS GET BY TODAY hhheeeyyy
WE'RE GONNA HAVE A GOOD DAY
 
Ono sto Ambassador pise je u principu tacno. 90% ljudi u Srbiji je bilo zadovoljno sto je Parada otkazana. Paradoksalno, posle homoseksualaca, verovatno su najvise bili razocarani sami obrazovci i slicni, koji su se nadali da ce imati priliku da umlate nekog.

Na kraju greska je organizatora sto nisi prihvatili predlog o Uscu. Eto, uostalom i tog Bajdena (koji se spominje u tesktu iz Danasa gore) su docekali na Uscu, ne u centru. Dakle trebalo je predlog o Uscu prihvatiti, onda bi se videlo da li je Vlada zaista iskrena u svojoj podrsci ili je samo predlozila to igrajuci na kartu uvredjenosti organizatora i otkazivanje parade.

Da je vlast bila zatecena prihvatanjem predloga, bar mi se razotkrila sva njihova licemernost; s druge strane, da je bila iskrena, formirao bi se kordon oko Usca i policija bi mlatila huligane. Prva parada bi bila odrzana, i organizatori bi mogli da se nadaju paradi u centru dogodine recimo. Ovako su samo (naizgled?) radili Vladi u korist i nisu se pomerili sa nulte tacke.
 
Pohvale opštini Nbgd! Pročitao sam vest pre 5 minuta i hteo da je stavim u Srbija - svetla strana medalje. :) No, neko me je preduhitrio..
 
Kada se (ako se) Vlada Srbije preseli u SIV i izgradi se Blok 26, mozda ce i Prajd biti odrzan na potezu od SIV-a do Arene, sa centralnom manifestacijom na platou ispred crkve :D
 
Ambassador":20qbwvbe je napisao(la):
MareCar":20qbwvbe je napisao(la):
Biću brutalan - ne razumeš jer nisi peder, jer se ne suočavaš sa nekim stvarima na svakodnevnoj osnovi.
Niti si ti, znaci na istom smo polozaju. Ja sam dok sam pored skole radio u fitness-clubu imao non-stop kontakt sa "pederima", 70% kolega i 60-80% musterija su bili pederi i znaci non stop sam pricao sa njima, normalni su ljudi, malo smeta kad poneki pocne sa vulgarnim nabacivanjem u toku obicnog razgovora, ali nemam nista protiv njih, nebi ni znao zasto, u mom gradu ima jako aktivna pederska scena, imaju cak kvart u centru gde su gej barovi, hoteli, klubovi, frizeri, butike i svasta... znaci dobro sam upoznat sa "njima". Oni ovde normalno zive jer su vec 1920tih uspostavili scenu, zato im danas ne treba da prave neke parade, a da ih prave imalo bi i ovde dosta ljudi koji bi pravili protiv demonstracije (cak je imalo pre nekoliko godina ja mislim), samo da ih niko nebi pipnuo jer je policija uvek jaka na demonstracijama da nebi doslo do takvih stvari.

edit: A zašto "ponos", zato što kad ti društvo konstantno nameće priča o sramoti, moralnoj degenraciji, "odgovornosti za natalitet", i gomili drugih gluposti, koje sistematski uništavaju tvoju ličnost, koji negiraju tvoje postojanje, psihičko i fizičko, ono što uradiš je izađeš i kažeš "ja sam to što jesam, i ja sam ponosan sobom". Jer ako ti izađeš na ulicu i poljubiš se sa svojom devojkom kad se nađeš, to ću uraditi i ja. Ako se držite za ruke i šetate Knez Mihajlovom, to ću uraditi i ja. Ako ste zagrljeni na klupi na Kalemegdanu, to ću uraditi i ja. A ja To iradim, jer imam na to isto pravo koliko imaš i ti, i ne postoji razlog zašto ja to ne bih radio, ako ti možeš.
Razumem to, ali ta parada je velikim delom inat, a inat nije vek najbolje resenje za samog sebe. Hoce da dakazu da postoje i da ih ima, po cemu? To ima u startu nece pomoci u poziciji. Misljenje ljudi se mora promeniti, ne uz inat im se usprostaviti jer je normalno da dosta ljudi kad probas nesta da im utupis "silom" blokiraju. Pametnije je raditi sve to sta i ti kazes, normalno ziveti i se izivljavati, i na to mislim U javnosti, trebace vremena ali ce se ljudi (morati) naviknuti nakon nekog vremena. I mislim da nije da je srbija nesta gora po tome ili drugacija od drugih zemalja, mislim da samo dosta kasni, kod drugih je se to odvijalo u 60ih-90ih godina, a kod nas tek od 2000te.


Shifty":20qbwvbe je napisao(la):
MareCar":20qbwvbe je napisao(la):
Ja ne razumem zasta im treba parada...mislim nisu heroji 11 septembra niti ivo jime da im se odrzava parada. Bas pre nekoliko nedelja sam gledao sta ima u beogradu od nocnog zivota, te sam naisao da u Apartman-u ima neka Gej party...mislim tamo sigurno niko nije dotrcao da ih bije ili bilo sta, znaci sta ce im? U mom gradu ima gomila homosexualaca i normalno zive i ovde ih ponekad ljudi krivo gledaju ali dali oni odrzavaju parade? Ne. Za sta, na sta hoce da budu "ponosni" u toj paradi ponosa? To je meni najglupje od glupog, ta stvar sa "ponos"-om...te ponosni su da su pederi, a drugi su "ponosni" da su srbi... mislim cemu? Kad najmanji jadnik nema cega da se drzi u zivotu on se okrene i ponosi naciji ili grupi kojo pripada. Sta je totalno bezveze jer je slucajno cemu pripadas. Ljudi u srbiji jos nisu prihvaceni da vide homosexualce, ko da je na zapadu bilo drugacije u pocetku...nije, nek oni normalno zive i izivljavaju na ulicama i u clubovima i bilo gde, i ljudi ce se navici da to vide i na kraju ce biti bu**** onaj ko pocne da urla kad ih vidi i svi ce NJEGA krivo gledati. Dajte ljduima malo vremena da se naviknu na vase prisustvo. Ali ovim "paradama" neradis nista drugo nego da stvaras provokaciju.
Ako si glup, nisi slep. Procitaj prethodni post. je*******ote, ne mogu da verujem da posle svih sranja koja su se izdesavala poslednih dana i nedelja, gde smo videli mlade nacose u punom zamahu kako biju SVE one koji se razlikuju od njih, neko i dalje postavlja pitanje "a sta ce njima parada i cime se to oni ponose?" :bash:
Ne razumes na sta mislim, i prestani da me vredjas samo zato sto neces da razumes. Citaj pazljivije pa ces videti kako mislim, i ako koristim pre"jake" reci.

Ambassador":20qbwvbe je napisao(la):
Ambassador":20qbwvbe je napisao(la):
Biću brutalan - ne razumeš jer nisi peder, jer se ne suočavaš sa nekim stvarima na svakodnevnoj osnovi.
Pogrešio sam: ne razumeš jer nisi peder i jer ne možeš da razviješ elementarni nivo suosećajnosti sa nekim različitim. Na žalost, to nije tvoja krivica već društvenog sistema i okruženja u kojem si odrastao.
Ti znas u kojom okruzenju sam odrastao? :lool: Nisam ja odrastao u srbiji niti u bilo kakvom netolerantnom okruzenju, naprotiv. Ja neznam sta vama fali, ali probao sam bas lepo da se izjasnim, i svako ko imalo otvori glavu kad cita trebao bi da vidi to nista ne mislim negativno, samo ste valjda malo previse napeti protiv "protivnike" da svako ko misli malo distancirano vam odma lici na protivnika ili ignoranta. Procitaj jos jednom, apsolutno pozitivno i u interesu gay-scene u beogradu mislim sve sta sam pisao.
 
MareCare, svičovao si citate ko je šta rekao u prvom delu.
Ja, na žalost, ne znam u kom si okruženju odrastao - no po difoltu pretpostavljam Beograd (ili Srbija), sad što nisi napisao odakle se javljaš takođe daje za pretpostavku Beograd - jer većina ljudi na ovom forumu koji su negde drugde to i napišu. Sori, moja greška. Dakle, gde si odrastao? :D [[ono što mogu da naslutim je Berlin, i tu je lepo povlačiti paralelu sa divnim 20tim, no onda je došao Hitler i sje*******ao - sve dok se nije razvio gay liberation movement, i Gay Power, Stonewall, etc., tek poslednjih godina je priznat (i to ne od strane svih) status žrtve holokausta pederima i lezbejkama - npr. pink triangle spomenik u Holandiji]]

Ja uopšte ne sumnjam u tvoje dobre namere, naprotiv. Ali ono o čemu smo mi raspravljali je najadekvatniji oblik političke borbe, tu možemo da imamo identične ciljeve, no dijametralno suprotne metode.
I da se trandže u štiklama nisu "zainatile" 69, te se fizičku suprotstavile i obračunale sa policijom, pederi i lezbe bi i dalje trpeli konstantno naslije od strane društva i države, te se je*******ali isključivo po javnim veceima i parohijskim domovima. (Dobro, i na Oksfordu.)

A što se tiče tvog prvog komentara, ovaj, kako da ti kažem - ja sam peder.
alexis.gif


edit: I samo da dodam, da slažem se da Srbija kasni (doduše ja mislim strašno - jer to osećam na sopstvenoj koži), ali i u drugim zemljama je počinjalo ovako, ili slično.
 
Ali ovo sada zaista mora da ide u srbija - svetla strana medalje, saopštenje za javnost skejt kluba:
http://www.kobazz.com/wp-content/uploads/2009/09/Saopštenje-za-javnost-Skejt-klub-Kofilename.jpg
Preslatki su, naročito poslednji pasus:
"U znak izvinjenja svima koje je uvredio, Miloš Pavlović je odlučio da u svojoj prodavnici skejt opreme i garderobe odobri popust od 50% svim pripadnicima gej populacije u periodu 02.10.2009-22.10.2009."
Rasprodaja!!!

edit: vesti se samo ređaju, evo još jedne, ružne.
Pretnje Đuričku zbog podrške gej paradi
ponedeljak, 28 septembar 2009 22:13
Pretnje Đuričku zbog podrške gej paradiGlumac Nikola Đuričko izjavio je u intervjuu u najnovijem broju magazina "Story" da on i njegova porodica doživljavaju pretnje nakon što je podržao Povorku ponosa.
On kaže da je Povorku podržao zbog grafita sa pretnjama koje su upućene gej populaciji.
"Smatrao sam da je u redu ako budem na strani slabijih. Znam da sama parada nema nikakve veze sa mnom, ali to je jedan vid solidarnosti s ljudima čija su osnovna ljudska prava ugrožena", rekao je Đuričko.
Glumac ocenjuje da je strašno za Beograd što su, nakon gejeva, sledeći na redu bili stranci.
"Pretnje koje su posle toga usledile meni i mojoj porodici, govore o tome koliko je mržnje, frustracija i predrasuda prisutno u našem društvu", rekao je Đuričko za "Story".
Pored ovog glumca pretnje je dobijao i Branislav Babić Kebra, novosadski muzičar i frontmen benda "Obojeni program".
(Mondo)
Izvor: GSA
Link: http://www.gsa.org.rs/cms-run/index...odrske-gej-paradi&catid=34:vestidyn&Itemid=61
 
Nadam se da su prijavili pretnje.
 
Ambassador":1z4grs24 je napisao(la):
MareCare, svičovao si citate ko je šta rekao u prvom delu.
Ja, na žalost, ne znam u kom si okruženju odrastao - no po difoltu pretpostavljam Beograd (ili Srbija), sad što nisi napisao odakle se javljaš takođe daje za pretpostavku Beograd - jer većina ljudi na ovom forumu koji su negde drugde to i napišu. Sori, moja greška. Dakle, gde si odrastao? :D [[ono što mogu da naslutim je Berlin, i tu je lepo povlačiti paralelu sa divnim 20tim, no onda je došao Hitler i sje*******ao - sve dok se nije razvio gay liberation movement, i Gay Power, Stonewall, etc., tek poslednjih godina je priznat (i to ne od strane svih) status žrtve holokausta pederima i lezbejkama - npr. pink triangle spomenik u Holandiji]]
Minhen.

"1867 – On August 29, 1867, Karl-Heinrich Ulrichs became the first self-proclaimed homosexual to speak out publicly for homosexual rights when he pleaded at the Congress of German Jurists in Munich for a resolution urging the repeal of anti-homosexual laws."

A što se tiče tvog prvog komentara, ovaj, kako da ti kažem - ja sam peder. http://www.gay.hr/diskusije/images/smilies/alexis.gif
Dobro, ne mogu ja da sumnjam sta su ljudi samo po tome sta podrzavaju. :)

edit: I samo da dodam, da slažem se da Srbija kasni (doduše ja mislim strašno - jer to osećam na sopstvenoj koži), ali i u drugim zemljama je počinjalo ovako, ili slično.
Sta fali ovde je edukacija javnosti po tom pitanju. Njima je to nesta novo, kao da dodju marsovci, treba im pokazati da je to u drugim drzavama nesta normalno i da je to stvar sopstvene volje a ne bolesti ili drugih gluposti koji se sire medju ljudima...
 
Jao, vi imate lep aerodrom. No, kao što rekoh, došao Itler, i sve otšlo ukurac.

Eh, sad, imao sam ja dvosmislenih i očiglednih komentara (kad je bilo ono sranje sa Sava centrom vrlo otovrenih)... Ne pratiš dovoljno forum.. Cccc... Srami se, sad za kaznu deset sklekova. :D

Naravno da treba edukacija, no veliki problem je anonimnost - odnosno negiranje postojanja jedne čitave populacije (videti D. M. Palma "o pederima u Jagodini"). Sada, sa ovom pričom oko prajda i svega niko to u suštini više ne može da kaže, odnosno da negira. A povrh svega ulični skup je jedan efikasan način političke borbe. Edukacije bez prajda (btw zašto prajd ne može biti vezan sa edukacijiom?) je ćorava koka, a prajd bez edukacije ćoravo jaje. Takođe, prajd se razlikuje od grada do grada - npr u Torontu je sranje neviđeno, dok je u Vankuveru kul, ali mi je najbolji bio u Tuluzu.
 
Travestiti prebili huligane :lol:

Dinn Gardner i Džejson Fender uočili su dvojicu muškaraca u kratkim haljinama s perikama na glavi i torbicama pa su pomislili da se radi o nejakim transvestitima. Ispostavilo se, međutim, da su u pitanju profesionalni borci u kavezima. Huligani su dobili batine nakon čega su predati policiji, da bi na kraju bili osuđeni na 4 meseca društveno-korisnog rada.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=10&dd=10&nav_category=15&nav_id=385850
 
Strejt sam, idem, i bar jos 10 mojih prijatelja/ica, od kojih je pola gej a pola ne.
 
I ja sam gay ali ne idem, ne zato sto mi fali licne hrabrosti, ja sam 100% out i svi moji ortaci znaju, kao i porodica. Ne podrzavam gay organizacije u Srbiji koje u medije salju ljude koji vecim delom pricaju posprdno o homoseksualnoj zajednici.

Ispada da se nama homoseksualcima ceo zivot svodi na seks, ko je aktivan,a ko pasivan, te ko slusa JK, a ko Sekanu.
Kamo srece da mi je zivot bio tako jednostavan, prosao sam kroz pakao zbog svoje seksualne orjentacije, i da sam mogao da biram sta cu da budem, nikada ne bi izabrao da budem gay...da me neko pogresno ne shvati ja se ne stidim svoje orjentacije, prosto znam kroz sta sam prosao, a najvise su me pogodile suze moje porodice koja me se nikada nije odrekla iako sam ih povredio i razocarao...U ovoj zemlji nije lako biti peder, za to danas trebaju muda...ipak, danas daleko lakse omladina prihvata cinjenicu da u drustvu ima pedera ili lezbejku nego pre deset godina.
Licno, iskreno nikada nisam bio diskriminisan, po pitanju posla ili tako necega.
 
ne treba da te raduje, jer je naslov ove teme malo prenaglasen, Djilas nikada nije rekao da je protiv odrzavanja parade, nego da se za to trebaju steci uslovi i da bi u ovom trenutku to bila provokacija...odn da bi bilo shvaceno kao provokacija.Cist nedostatak volje i i guranje problema pod tepih, sto je na proslavi pre par dana rekao da nisu radili....

Njegov problem je u tome sto kao gradonacelnik nije u stnju da obezbedi najobicniji skup gradjana koji su BTW mahom glasali za njega...ja licno nisam upoznao ni jednog geja da je glasao za Vučića...Danas nije osigurao (zajedno sa policijom) gay paradu, sutra nece nesto drugo, a glasacko telo ovakve slabosti kaznjava.
 
Ovo je loša fotomontaža (vidi se na dnu gde je sivim obrisano ПА i P) i provokacija (kao i vest prošle godine za spaljivanje srpske zastave), i svakako nie originalan plakat prajda. Prošle godine je bio čitav jedan lažni sajt.
 
Meni se čak i sviđa to izazivanje javnog morala stavljanjem u javnost praksi koje su opšte-prihvaćene, ali strogo privatne... setio sam se "Crvenog bana" istog trenutka kad sam video poster.

No, ono što je jasno, (ukoliko je to stvarno poster, a ne fotomontaža) da PR ljudi i organizatori Parade ne razmišljaju o uključenju GLBTQ osoba u javno društvo pod parametrima koje je to društvo postavilo. Mislim da u tom slučaju bore izgubljenu borbu zasnovanu na konfrontaciji i izazovu. Parade ponosa su postale prihvatljive u svetu upravu njihovim ublažavanjem i uklapanjem GLBTQ osoba u društveni poredak, ne promenom dotičnog.

Takođe, čini mi se da je u pitanju jedno porugivanje hrišćanstvu koje je konfrontativno i uvredljivo, stereotipski gledajući na sve vernike kroz prizmu netolerancije - nešto što je u neku ruku vrlo licemerno. Ovo govorim kao pravoslavni vernik, obožavatelj Bahtinove karnevaleske, i čovek koji podržava pravo svih ljudi da šetaju ulicom bez bojazni od nasilja. (mislim da se te tri stvari odlično uklapaju)...
 
trialin":2ntlsni7 je napisao(la):
Nije fotomontaza evo imas te plakate i na sajtu gayecho

http://www.gayecho.com/vesti.aspx?id=11643&grid=2054&page=1
Onda treba lepo pročitati sve do kraja:
Regionalni gej lezbejski info portal „GayEcho“ započeo je kampanju podrške beogradskoj Paradi ponosa. Kampanju čine banneri na kojima će svakog dana do 10. oktobra biti učesnici Parade ponosa koji će pozivati posetioce portala da im se pridruže i da šetaju zajedno.

Ovogodišnju Paradu ponosa organizuju Gej strejt alijansa i Kvirija centar. Više informacija o paradi možete naći na www.parada.rs

* Kampanja „Ja znam gde ću biti 10. oktobra“ nije zvanična kampanja Parade ponosa
Boldovano je bilo napisano sitnijim slovima. Znači ovo nije zvanična kampanja (ne podržavaju sve LGBT oranizacije organizovanje parade, a od onih koje podržavaju postoje razlike u konceptima), simple as that.
@jovanovm: Različiti koncepti, različiti pristupi. :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh